Dom w zabudowie bliźniaczej – dlaczego warto go wybrać?

Dom w zabudowie bliźniaczej to popularny widok na polskich osiedlach. Dlaczego warto zdecydować się na ten typ zabudowy? Poznaj zalety mieszkania w bliźniaku.

Dla kogo dom w zabudowie bliźniaczej?

Ten rodzaj zabudowy często wybierają osoby rodzinne, które chcą mieszkać blisko siebie. W jednym domu mogą mieszkać rodzice, zaś w drugim ich syn lub córka z partnerem i dziećmi. Często bliźniaki wybiera rodzeństwo, które jest ze sobą mocno zżyte. W takich sytuacjach nierzadko zdarza się, że usuwają płot między ich działkami, tworząc jeden duży ogród.

Domy w zabudowie bliźniaczej to także rozwiązanie dla najlepszych przyjaciół, którzy i tak widują się niemal codziennie. Mieszkając obok siebie, wciąż utrzymują kontakt, nie tracąc czasu na dojazdy na spotkania.

Jednak nie trzeba kupować bliźniaka z rodziną lub przyjaciółmi, aby w nim mieszkać. To dom dla każdego. Możemy zaprzyjaźnić się z sąsiadem i nawiązać pozytywną znajomość albo odgrodzić się i ograniczyć do wymiany uprzejmości przy przypadkowych spotkaniach na ulicy. Oba rozwiązania są dobre i mają swoje zalety. Jeśli nie zależy nam bliskich relacjach z sąsiadami lub nie trafiliśmy na swoją bratnią duszę, dom w zabudowie bliźniaczej daje możliwość odseparowania się. Wystarczy zasadzić żywopłot i wybrać ogrodzenie, które więcej zasłania. Grubość wspólnej ściany skutecznie wygłusza dźwięki pochodzące z drugiej strony.

Domy bliźniacze – korzyści nie tylko finansowe

Bliźniaki to atrakcyjna opcja pod względem finansowym. Są tańsze od domów wolnostojących, ale bardziej komfortowe niż szeregowce. Można je stawiać na wąskich lub małych działkach. Domy mają jeden dach i dzielą ścianę. Posiadają wspólne przyłącze elektryczne, gazowe, wodno-kanalizacyjne. A jeśli bliźniaki kupujemy z kimś, kogo znamy, możemy również zdecydować się na jeden Internet lub telewizję. Dlatego wybór domu w zabudowie bliźniaczej pozwala na ograniczenie kosztów budowy i ogrzewania oraz zmniejszenie miesięcznych rachunków.

Jakie inne korzyści płyną z mieszkania w bliźniaku? Wiele osób, które zdecydowało się na dom w zabudowie bliźniaczej, przyznaje się do zwiększonego poczucia bezpieczeństwa. Na przykład wyjeżdżając na wakacje, możemy poprosić sąsiada o zaopiekowanie się naszym domem, np. zabierając korespondencję ze skrzynki pocztowej. Czasami sama jego obecność wystarczy, aby odstraszyć potencjalnych włamywaczy.

Mieszkanie na osiedlu domów w zabudowie bliźniaczej chwalą sobie młode rodziny, których dzieci mogą bawić się ze swoimi rówieśnikami tuż za płotem. To także ogromne udogodnienie w życiu codziennym – naprzemienne podwożenie do szkoły czy pracy, przysłowiowe pożyczanie szklanki cukru, sąsiedzkie grille. Lista zalet,dla których warto wybrać bliźniaka, jest naprawdę długa.

Wymarzony dom w zabudowie bliźniaczej w Raculi

Jeśli marzysz o własnym domu z ogródkiem, zobacz naszą najnowszą inwestycję w Raculi przy ulicy Widokowej. To kameralne osiedle nowoczesnych domów w zabudowie bliźniaczej oddalonych tylko 15 minut od centrum miasta.

Racula to spokojna dzielnica Zielonej Góry, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród osób szukających idealnego miejsca do życia. Poznaj ofertę Solid-Bud i zarezerwuj swój nowy dom!

Postanowienia noworoczne, czyli planujemy remont mieszkania

Kupiłeś nieruchomość, której nie zdążyłeś wykończyć? Od lat na twojej liście postanowień znajdują się nieśmiałe marzenia o remoncie? Jeśli chcesz odświeżyć swoje mieszkanie, ale nie wiesz, jak dotrzymać tej szczególnej noworocznej obietnicy, skorzystaj z naszego poradnika.

Czytaj
SOLID-BUD

dane kontaktowe

Sebastian Kwiatkowski – właściciel
tel. 504-356-012

Joanna Dobrucka – administracja
tel. 881-964-933

Adres biura
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
e-mail: biuro@solid-bud.eu

Dane firmy
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
Radosławice 4, 67-108 Lubięcin
NIP: 925-184-86-20

masz pytania?

Masz pytania?

Adres biura
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
tel. +48 881 964 933
e-mail: biuro@solid-bud.eu