Feng shui w Twoim domu

Założeniem feng shui, czyli chińskiej sztuki planowania przestrzeni, jest polepszenie jakości naszego życia poprzez poprawienie aranżacji wnętrza. Chcesz wprowadzić dobrą energię? Masz problem z urządzeniem pomieszczeń? Poznaj kilka prostych zasad feng shui, które z łatwością wprowadzisz do swojego domu.

Pierwszy krok: oczyszczenie

Zanim przystąpisz do przearanżowania swojej przestrzeni, zacznij od porządków. Pozbądź się nieużywanych i zepsutych przedmiotów. Jeśli możesz, wymień najmniej lubiane meble i dodatki na te, które Ci się spodobają i pasują do wystroju wnętrza. Posprzątaj w szafach, szufladach, regałach, komodach. Regularnie wietrz mieszkanie. Pamiętaj także o oświetleniu, które pomaga wprowadzić do wnętrza dobrą energię. Umyj okna, wymień żarówki na energooszczędne o odpowiedniej barwie światła.

Drugi krok: urządzamy pomieszczenia zgodnie z feng shui

Według filozofii feng shui każde pomieszczenie ma wpływ na różne dziedziny naszego życia. Oto kilka porad, które przydadzą się w ich urządzaniu:

  • Wejście do domu – To tędy do domu wchodzi energia, dlatego zadbaj o ład i porządek. Wszystkie buty i okrycia wierzchnie powinny być schowane, a przestrzeń poukładana. Lustro optycznie powiększy pomieszczenie i wprowadzi światło.
  • Salon – Pomieszczenie warto urządzić w stonowanej kolorystyce, a sofa, kanapa i inne meble wypoczynkowe powinny przylegać plecami do ściany.
  • Kuchnia – Często uważane za serce domu, dlatego warto zadbać o jego piękny wystrój i czystość. Wnętrze powinno wyróżniać się ergonomiczną aranżacją. Każdy przedmiot powinien mieć swoje miejsce.
  • Sypialnia – Ma ścisły związek z naszym zdrowiem i pomyślnością. Dobrze, jeśli jest przytulna i urządzana w jasnej tonacji. Łóżko nie powinno stać na linii okno-drzwi ani pod oknami dachowymi. Unikaj wieszania luster w sypialni.
  • Łazienka – Podobnie jak kuchnia, łazienka powinna być zadbana i czysta. Warto pamiętać o zamykaniu drzwi do łazienki oraz sedesowej klapy.

Dodatkowo warto zostawić środek każdego pomieszczenia pustym (ewentualnie położyć miękki dywan). Rośliny wprowadzają dobrą energię, ale należy unikać kaktusów i suszonych kwiatów, chyba że regularnie je odkurzamy.

Ogólne zasady feng shui w Twoim domu

Drobne zmiany potrafią przynieść ogromne korzyści. Filozofia feng shui głównie odnosi się do praktycznego podejścia do urządzania wnętrz, utrzymywania w nich porządku oraz otaczania się ładnymi, ale sprawnymi rzeczami. Nawet nie wierząc w jej moc, na pewno odczujemy pierwsze pozytywne skutki aranżacji pomieszczenia zgodnie z jej wytycznymi. Każdy lubi mieszkać w czystym, zadbanym i pięknym domu, prawda?

Postanowienia noworoczne, czyli planujemy remont mieszkania

Kupiłeś nieruchomość, której nie zdążyłeś wykończyć? Od lat na twojej liście postanowień znajdują się nieśmiałe marzenia o remoncie? Jeśli chcesz odświeżyć swoje mieszkanie, ale nie wiesz, jak dotrzymać tej szczególnej noworocznej obietnicy, skorzystaj z naszego poradnika.

Czytaj
SOLID-BUD

dane kontaktowe

Sebastian Kwiatkowski – właściciel
tel. 504-356-012

Joanna Dobrucka – administracja
tel. 881-964-933

Adres biura
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
e-mail: biuro@solid-bud.eu

Dane firmy
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
Radosławice 4, 67-108 Lubięcin
NIP: 925-184-86-20

masz pytania?

Masz pytania?

Adres biura
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
tel. +48 881 964 933
e-mail: biuro@solid-bud.eu