Jak ubezpieczyć mieszkanie?

Znalezienie odpowiedniego ubezpieczenia mieszkania może się okazać nie lada wyzwaniem. Warto jednak w pierwszej kolejności rozpisać sobie wytyczne odnośnie nabytej nieruchomości oraz tego, co chcemy ubezpieczyć. Mając gotowy konspekt łatwiej znaleźć konkretne polisy dla mieszkania czy części domu, w którym żyjemy. Na co warto zwrócić uwagę?

Trzeba również pamiętać o tym, że nie każda polisa na mieszkanie czy konkretne ubezpieczenie na dom będzie oferować najlepszą ochronę. Niektóre oferty posiadają mniejszy zakres ochrony niż nam się może wydawać na pierwszy rzut oka. Dobrze jest dokładnie czytać każdą umowę i porównać ofertę z naszym przygotowanym wcześniej konspektem oczekiwań.

Gdzie znaleźć odpowiednią ochronę nieruchomości?

Zabezpieczenie mieszkania przed nieoczekiwanymi wypadkami czy zdarzeniami losowymi to ważny element kupna nowego lokum. Jak szukać takiego ubezpieczenia? Można tego dokonać za pośrednictwem agenta, szukając w internecie i odwiedzając stronę ubezpieczyciela czy kontaktując się z infolinią danej firmy. Nie wszystkie oferty będą jednakowe. Warto więc przejrzeć i porównać jak największą liczbę ofert.

Dobrym rozwiązaniem może być doradca ubezpieczeniowy, który ma dostęp do polis różnych ubezpieczycieli i może dostosować ostateczne rozwiązanie do Twoich potrzeb. Zaoszczędzisz również czas na poszukiwaniu najlepszej oferty na rynku.

Co obejmuje ubezpieczenie domu?

Często ubezpieczenie nie koniecznie może dotyczyć całego budynku. Wiele towarzystw oferuje kilka elementów ochrony, aby można było dopasować ubezpieczenie do swoich potrzeb.

Ubezpieczenie może objąć:

  • ochronę murów i elementów stałych (okna, drzwi, płytki, wbudowane szafy, armatura łazienkowa);
  • wyposażenie nieruchomości, tj. meble, sprzęt audiowizualny, książki, ubrania;
  • garaż; jeśli nie jest on na stałe połączony z budynkiem, w którym mieszka właściciel nieruchomości, konieczny będzie zakup oddzielnej polisy;
  • ogrodzenie nieruchomości.

Podpisując umowę warto zapoznać się z ogólnymi warunkami polisy.

Odpowiednia ochrona nieruchomości powinna być dopasowana do naszych oczekiwań oraz potrzeb. Warto na wstępie również poprosić o pomoc rzeczoznawcę, który określi, ile nasze mieszkanie jest warte i pod tym kierunkiem szukać odpowiedniego zabezpieczenia w polisie. Nie zawsze tańsza oferta polisy będzie dobrym rozwiązaniem. W razie zniszczeń odszkodowanie może nie wystarczyć na pokrycie wszystkich strat.

Dlatego staraj się szukać takich ofert, które zapewnią Ci maksymalne zabezpieczenie i sprawią, że będziesz spokojnie spać w nocy i bez niepokoju wyjeżdżać na wakacje.

Postanowienia noworoczne, czyli planujemy remont mieszkania

Kupiłeś nieruchomość, której nie zdążyłeś wykończyć? Od lat na twojej liście postanowień znajdują się nieśmiałe marzenia o remoncie? Jeśli chcesz odświeżyć swoje mieszkanie, ale nie wiesz, jak dotrzymać tej szczególnej noworocznej obietnicy, skorzystaj z naszego poradnika.

Czytaj
SOLID-BUD

dane kontaktowe

Sebastian Kwiatkowski – właściciel
tel. 504-356-012

Joanna Dobrucka – administracja
tel. 881-964-933

Adres biura
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
e-mail: biuro@solid-bud.eu

Dane firmy
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
Radosławice 4, 67-108 Lubięcin
NIP: 925-184-86-20

masz pytania?

Masz pytania?

Adres biura
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
tel. +48 881 964 933
e-mail: biuro@solid-bud.eu