Postanowienia noworoczne, czyli planujemy remont mieszkania

Kupiłeś nieruchomość, której nie zdążyłeś wykończyć? Od lat na twojej liście postanowień znajdują się nieśmiałe marzenia o remoncie? Jeśli chcesz odświeżyć swoje mieszkanie, ale nie wiesz, jak dotrzymać tej szczególnej noworocznej obietnicy, skorzystaj z naszego poradnika.

Mierz siły na zamiary

Myśląc o remoncie, przypominamy sobie wszystkie inspiracje na aranżację wnętrz, najnowsze trendy, porzucone niegdyś pomysły na zmianę koloru ścian w mieszkaniu, wymianę ceramiki łazienkowej czy też drobne prace wykończeniowe. Zanim jednak przystąpimy do remontu domu, musimy nieco zrewidować oczekiwania.

Szczegółowy plan pozwoli uniknąć kosztownych i często nietrafionych inwestycji. Zastanów się, jakie masz priorytety i określ wstępną wysokość budżetu. Czasami dobrym pomysłem jest ograniczenie zakresu prac. Zamiast skupiać się na gruntownym odświeżeniu nieruchomości, wybierz pomieszczenie, które najpilniej domaga się uwagi.


Przeczytaj również: Urządzając łazienkę, unikaj tych 5 błędów


Remont mieszkania krok po kroku

Powodzenie projektu nie zależy wyłącznie od wstępnej selekcji. Odmalowanie kuchni, montaż nowych paneli podłogowych i wreszcie wybór mebli do salonu… Bardzo ważna jest kolejność, w jakiej przystąpisz do realizacji zadań. Aby uniknąć uszkodzeń lub zabrudzeń, prace wykończeniowe rozpocznij od ścian. Dopiero później możesz przejść do układania parkietu, montażu nowych drzwi i, finalnie, dekorowania domu.

Lista zakupów

W swoim harmonogramie uwzględnij również prawdopodobny czas oczekiwania na materiały wykończeniowe. Przed nabyciem niezbędnych akcesoriów wykonaj dokładne pomiary powierzchni remontowanego pomieszczenia, które pozwolą zrewidować sporządzoną listę zakupów. Chociaż większość prac renowacyjnych można z łatwością wykonać samodzielnie, powinieneś rozważyć skorzystanie ze wsparcia profesjonalistów, których doświadczenie może okazać się szczególnie pomocne w bardziej wymagających przedsięwzięciach.


Przeczytaj również: Wykończenie domu pod klucz – czy to się opłaca?


Noworoczne porządki

Noworoczne porządki stanowią wyśmienitą okazję do zbadania naszych potrzeb. Widok przepełnionej szafki na buty i mało funkcjonalnego wieszaka potrafi zainspirować do poszukiwania bardziej odpowiednich sposobów urządzenia korytarza, o których możesz przeczytać we wpisie Jak efektywnie zaaranżować przedpokój?

Często problemem okazuje się nieumiejętne wykorzystanie dostępnego miejsca i nagromadzenie zbędnych, długo nieużywanych przedmiotów. Ustal, czego powinieneś się pozbyć, zmień ułożenie rzeczy w szafkach w kuchni, uporządkuj domową biblioteczkę.

Wnętrze z pomysłem

Wyeliminowanie zbędnych elementów dekoracyjnych stanowi doskonały początek, jeśli twoje mieszkanie wymaga jedynie odświeżenia. Dobranie odpowiedniej palety kolorystycznej i wyposażenia wnętrza utrzymanego w konkretnym stylu zapewnia czasami najbardziej efektowne metamorfozy. Planując remont mieszkania, zweryfikuj też swoje wybory dotyczące zagospodarowania przestrzeni. Czasami nie warto inwestować w fantazyjne, nieustawne meble. Klasyczne rozwiązania sprawdzą się, jeśli cenisz komfort użytkowania, a odrobina pomysłowości pozwoli nadać im nowy, wyjątkowy charakter.

Urządzając łazienkę, unikaj tych 5 błędów

Kupiłeś dom i teraz czas na jego wykończenie. Wiesz, jak będzie wyglądał każdy pokój i kuchnia, ale zastanawiasz się, jak urządzić łazienkę, która będzie piękna i funkcjonalna? Skorzystaj z naszych wskazówek i poznaj 5 błędów, których warto unikać.

Czytaj
SOLID-BUD

dane kontaktowe

Sebastian Kwiatkowski – właściciel
tel. 504-356-012

Joanna Dobrucka – administracja
tel. 881-964-933

Adres biura
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
e-mail: biuro@solid-bud.eu

Dane firmy
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
Radosławice 4, 67-108 Lubięcin
NIP: 925-184-86-20

masz pytania?

Masz pytania?

Adres biura
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
tel. +48 881 964 933
e-mail: biuro@solid-bud.eu