Prezent na nowe mieszkanie. Co na parapetówkę?

Nowe mieszkanie, nowe życie, nowa aranżacja przestrzeni. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze prezentu dla mieszkańców nowego lokum? Oto kilka propozycji prezentu na parapetówkę.

Kupno nowego mieszkania wiąże się ze sporymi wydatkami. Meble, wyposażenie, dodatki, wszystko ma swoją cenę. Otrzymując więc zaproszenie na spotkanie typu parapetówka od znajomych, warto dowiedzieć się, na jakim etapie urządzania mieszkania oni są i czy nie potrzebują konkretnych rzeczy. Parapetówka to doskonała okazja do obdarowania nowych lokatorów użytecznymi przedmiotami, które z pewnością sprawdzą się w nowym mieszkaniu.

Zaproszenie na parapetówkę zobowiązuje. Na co zwrócić uwagę wybierając prezent do nowego domu?

1. Zanim będziemy zastanawiać się nad wyborem idealnego prezentu do nowego domu dla naszych znajomych pamiętajmy, aby był on dopasowany do stylu w jakim zostało urządzone mieszkanie. Jeśli nie posiadamy takich informacji lub nie widzieliśmy wcześniej mieszkania, możemy zwyczajnie zapytać się właścicieli, jaki jest plan aranżacji. Mieszkanie deweloperskie można zaprojektować w różny sposób. To jakie dodatki będą się w nim znajdować dużo świadczy o właścicielach. Dobrze jest nie zepsuć pomysłu lokatorów. Szkoda, aby nasz prezent kurzył się w szafie czy piwnicy.

2. Z pewnością bardzo dobrze znamy naszych znajomych, którzy zapraszają nas na parapetówkę. Ta wiedza jest pomocna przy wyborze odpowiedniego prezentu. Nawet jeśli prezent może w delikatny sposób nie pasować do wystroju wnętrza, nowy dom zyska z pewnością unikatowy przedmiot, który w pełni odzwierciedli osobowość lokatorów. Pamiętajmy jednak, aby był dobry jakościowo i za bardzo nie odstawał od gustu właścicieli.

3. Praktyczność to dobry wybór. Takie prezenty są zawsze mile widziane. Jeśli nie chcemy robić niespodzianek, które mogą nie trafić w styl i smak lokatorów, warto otwarcie zapytać się jakie przedmioty będą użyteczne w ich nowym mieszkaniu. Jeśli posiadają mieszkanie z ogródkiem, może idealnym prezentem będą narzędzia do zieleńca, a może sprawdzą się kwiaty lub inna roślinność?

4. Radosne i śmieszne prezenty mogą zachwycić. Jeśli nowi lokatorzy mają poczucie humoru i wielki dystans do siebie można śmiało obdarować ich czymś nietuzinkowym, oryginalnym lub wywołującym uśmiech na twarzy. Poduszki ze śmiesznym motywem, dedykowane kubki lub patera na ciasto, kolorowy budzik czy gry planszowe, które idealnie sprawdzą się podczas spotkań i innych okoliczności.

5. Handmade, czyli zrób coś swojego. Nawet jeśli nie posiadasz wielkiego talentu plastycznego, z pewnością jesteś w stanie zrobić coś wyjątkowego według własnego pomysłu i możliwości. Obraz, gadżet, rzeźba, pomysłowa instalacja czy plakat z inspirującym sloganem może zachwycić znajomych. Z pewnością tego typu dodatki własnej roboty znajdą szczególne miejsce w przestrzeni nowego domu.

Pomysłów na obdarowanie lokatorów nowego mieszkania jest wiele. Warto pamiętać, że muszą one wpisać się w styl i gust właścicieli, być praktyczne i użyteczne. Takie prezenty z pewnością ucieszą niejednych.

Postanowienia noworoczne, czyli planujemy remont mieszkania

Kupiłeś nieruchomość, której nie zdążyłeś wykończyć? Od lat na twojej liście postanowień znajdują się nieśmiałe marzenia o remoncie? Jeśli chcesz odświeżyć swoje mieszkanie, ale nie wiesz, jak dotrzymać tej szczególnej noworocznej obietnicy, skorzystaj z naszego poradnika.

Czytaj
SOLID-BUD

dane kontaktowe

Sebastian Kwiatkowski – właściciel
tel. 504-356-012

Joanna Dobrucka – administracja
tel. 881-964-933

Adres biura
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
e-mail: biuro@solid-bud.eu

Dane firmy
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
Radosławice 4, 67-108 Lubięcin
NIP: 925-184-86-20

masz pytania?

Masz pytania?

Adres biura
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
tel. +48 881 964 933
e-mail: biuro@solid-bud.eu