Zakup domu lub mieszkania u dewelopera krok po kroku

Kupno własnego lokum u dewelopera ma wiele zalet. Każdy kupujący może korzystać z doświadczenia inwestora oraz merytorycznego wsparcia, które obejmuje nie tylko znalezienie wymarzonego domu lub mieszkania. Osoby, decydujące się na współpracę z deweloperem, mogą liczyć na pomoc w zdobyciu kredytu hipotecznego i załatwieniu wszelkich formalności, związanych z zakupem nieruchomości. Mogą także uzyskać rzetelną informację o samej inwestycji oraz jej okolicy.

Kupno własnego lokum u dewelopera ma wiele zalet. Każdy kupujący może korzystać z doświadczenia inwestora oraz merytorycznego wsparcia, które obejmuje nie tylko znalezienie wymarzonego domu lub mieszkania. Osoby, decydujące się na współpracę z deweloperem, mogą liczyć na pomoc w zdobyciu kredytu hipotecznego i załatwieniu wszelkich formalności, związanych z zakupem nieruchomości. Mogą także uzyskać rzetelną informację o samej inwestycji oraz jej okolicy.

Spotkanie z deweloperem

Przed wizytą u dewelopera oszacuj własne możliwości finansowe oraz oczekiwania wobec przyszłego domu lub mieszkania, które pozwolą wyselekcjonować oferty najbardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Weź pod uwagę lokalizację, metraż oraz zgromadzone środki. Poinformuj też dewelopera czy zamierzasz brać kredyt hipoteczny i w jaki sposób możesz pokryć wkład własny. Nie przejmuj się, jeśli nie jesteś jeszcze w stanie szczegółowo zaplanować wydatków – deweloper podpowie, jakie masz możliwości i przeprowadzi symulację Twojej zdolności kredytowej. Na podstawie tych wszystkich informacji otrzymasz listę inwestycji, które w największym stopniu pokrywają się z Twoimi oczekiwaniami.


Przeczytaj również: Dom czy mieszkanie – co wybrać?


Prospekt informacyjny

Jeśli wskazane inwestycje Cię zainteresują, koniecznie poproś o prospekt informacyjny. To ten dokument będzie potwierdzeniem, że deweloper ma prawo do prowadzenia inwestycji na wskazanej działce. Zawiera on także terminy rozpoczęcia i zakończenia budowy, termin przeniesienia praw własności, plan zagospodarowania przestrzennego sąsiadujących działek oraz informację, jak zabezpieczone są interesy nabywców. W przypadku inwestycji, które już powstały albo został zrealizowany przynajmniej pierwszy etap budowy, istnieje możliwość zobaczenia budynku i przyszłego lokum.

Rezerwacja i umowa przedwstępna

Po wybraniu mieszkania lub domu, deweloper dokonuje rezerwacji nieruchomości, a obie strony podpisują przedwstępną umowę deweloperską. Z tej umowy można się wycofać przed dokonaniem zakupu mieszkania. Warunki takiej rezygnacji są określone w dokumencie. W umowie znajdują się takie informacje, jak:

 • Cena nieruchomości
 • Lokalizacja
 • Terminy wpłaty zadatku i kolejnych transz
 • Termin przekazania lokalu
 • Warunki odbioru nieruchomości
 • Zapisy prawne dotyczące warunków wycofania się z umowy, skutkach zmiany terminu
 • Zakończenia inwestycji czy warunków rozliczenia ewentualnych niezgodności z projektem

Przeczytaj również: Czy deweloper może odstąpić od umowy z nabywcą? 


Kredyt

Podpisanie umowy przedwstępnej jest ważnym etapem, ponieważ to na jej podstawie bank rozpoczyna procedurę udzielenia kredytu hipotecznego. Dopiero w tym momencie kupujący może więc ubiegać się o kredyt. Solid-Bud wspiera swoich Klientów w procesie pozyskiwania środków na kupno mieszkania, dlatego większość formalności można załatwić bez konieczności odwiedzania placówki bankowej. W przypadku nieotrzymania kredytu hipotecznego, kupujący może wycofać się z zakupu i odzyskać wpłacony zadatek. Warunki takich działań powinny zostać określone w umowie przedwstępnej.

Odbiór mieszkania

Odbiór mieszkania jest możliwy w chwili, kiedy zakończy się budowa budynku. Kupujący może wówczas sprawdzić standard wykończenia lokum, zweryfikować czy nie występują wady konstrukcyjne oraz czy wymiary pomieszczeń odpowiadają projektowi. Można na tym etapie skorzystać z pomocy fachowca, który oceni wykończenie mieszkania. Podpisanie dokumentu odbioru mieszkania jest równoznaczna z zaakceptowaniem jego stanu.

Umowa ostateczna

Ostateczną umowę zakupu podpisujemy w chwili, kiedy budynek jest już gotowy i w pełni oddany do użytkowania. Na podstawie tego dokumentu dokonywane jest przekazanie własności kupionego mieszkania, dlatego podpisanie umowy odbywa się w obecności notariusza. Kupujący, którzy otrzymali kredyt hipoteczny, powinni złożyć również wniosek o założenie księgi wieczystej i wpisanie hipoteki na rzecz banku.

Przeprowadzka

Ostatni i najprzyjemniejszy etap zakupu mieszkania u dewelopera jest przeprowadzka. Jeśli nowi lokatorzy wybrali opcję wykończenia „pod klucz”, mogą od razu wprowadzić się do nowego mieszkania. Jeśli jednak zdecydowali się na zakup mieszkania bez wykończenia, niezbędne będzie rozpoczęcie prac wykończeniowych. Warto skorzystać z doświadczenia dewelopera, który może doradzić w wyborze ekipy i fachowców, którzy oferują najwyższą jakość prac.

Startowa 7

Wybierając mieszkanie lub dom z Solid-Bud, każdy kupujący może dodatkowo skorzystać z zalet, jakie oferuje program Leroy Merlin „Startowa 7”. Obejmuje on siedem cennych korzyści, które z pewnością doceni każda osoba nabywająca swoje własne lokum:

 • 10% rabatu powitalnego
 • Karta DOM gratis
 • Wizualizacja mieszkania z 1 grosz
 • Pomiar mieszkania gratis
 • Pierwsza dostawa za 1 zł
 • Stały kontakt z osobą odpowiedzialną
 • Upominek od Leroy Merlin

Postanowienia noworoczne, czyli planujemy remont mieszkania

Kupiłeś nieruchomość, której nie zdążyłeś wykończyć? Od lat na twojej liście postanowień znajdują się nieśmiałe marzenia o remoncie? Jeśli chcesz odświeżyć swoje mieszkanie, ale nie wiesz, jak dotrzymać tej szczególnej noworocznej obietnicy, skorzystaj z naszego poradnika.

Czytaj
SOLID-BUD

dane kontaktowe

Sebastian Kwiatkowski – właściciel
tel. 504-356-012

Joanna Dobrucka – administracja
tel. 881-964-933

Adres biura
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
e-mail: biuro@solid-bud.eu

Dane firmy
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
Radosławice 4, 67-108 Lubięcin
NIP: 925-184-86-20

masz pytania?

Masz pytania?

Adres biura
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
tel. +48 881 964 933
e-mail: biuro@solid-bud.eu