Dlaczego Racula to świetne miejsce do życia?

Chyba mało kto zna dokładną historię podzielonogóskiej Raculi, a ta okazuje się bardzo ciekawa. Oprócz interesującego rysu historycznego, Raculę wyróżnia kilka zalet, które przemawiają za wybraniem jej jako miejsca do życia.

Obrzeża miasta

Racula była kiedyś samodzielną wsią, która przez niemal 400 lat należała do jednej rodziny. Niedaleka odległość od Zielonej Góry i dobra administracja pozwoliły wsi spokojnie się rozwijać. Po prawie 700 latach istnienia, Racula została włączona w granice miejskie Zielonej Góry stając się jednym z sołectw w dzielnicy Nowe Miasto. Dojazd z Raculi do centrum miasta autobusem miejskim zajmuje nie więcej niż pół godziny. Trasa szybkiego ruchu przebiegająca niedaleko jest znacznym udogodnieniem dla kierowców aut. Bez trudu zatem dostaniemy się do samej Zielonej Góry.

Aktywna okolica

Po zrobieniu dodatkowego researchu okaże się, że wcale nie musimy często odwiedzać centrum Zielonej Góry, bo w Raculi znajdziemy prawie wszystko, co potrzebne na co dzień. Jest kilka sklepów spożywczych i apteka. Bez problemu nadamy też paczkę w Urzędzie Pocztowym i wypożyczymy ciekawą książkę w bibliotece. Nie musimy się też martwić o nasze dzieci – w Raculi działa przedszkole, a w pobliskim Drzonkowie Zespół Szkół. W słoneczny dzień można pograć na boisku w piłkę czy zbijaka. Oprócz tych oczywistych udogodnień, w Raculi działa aż 6 stowarzyszeń! Osoby lubiące być aktywnie lokalnie będą miały okazję się wykazać.

Bliskość natury

Racula otoczona jest pięknymi lubuskimi lasami. Ich bliskość jest źródłem czystego powietrza i doskonale oddziela mieszkańców od zgiełku pobliskiej Zielonej Góry. Wystarczy chwila moment, a wychodząc z domu znajdziemy się wśród natury, z której darów możemy korzystać. Latem to schronienie przed upałami, jesienią idealne miejsce na grzybobranie. Na co dzień okolice Raculi to nieograniczone możliwości dla aktywności sportowej. Odnajdą się tutaj biegacze, rowerzyści i różnego rodzaju odkrywcy!


Racula-Solarzów to miejsce znakomite dla osób, które na co dzień nie lubią zgiełku, ale nie wyobrażają sobie życia z dala od miasta.

Postanowienia noworoczne, czyli planujemy remont mieszkania

Kupiłeś nieruchomość, której nie zdążyłeś wykończyć? Od lat na twojej liście postanowień znajdują się nieśmiałe marzenia o remoncie? Jeśli chcesz odświeżyć swoje mieszkanie, ale nie wiesz, jak dotrzymać tej szczególnej noworocznej obietnicy, skorzystaj z naszego poradnika.

Czytaj
SOLID-BUD

dane kontaktowe

Sebastian Kwiatkowski – właściciel
tel. 504-356-012

Joanna Dobrucka – administracja
tel. 881-964-933

Adres biura
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
e-mail: biuro@solid-bud.eu

Dane firmy
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
Radosławice 4, 67-108 Lubięcin
NIP: 925-184-86-20

masz pytania?

Masz pytania?

Adres biura
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
tel. +48 881 964 933
e-mail: biuro@solid-bud.eu