Jak ze skosów uczynić zaletę?

Jedni o nich marzą, inni unikają jak ognia. Skosy w mieszkaniu z pewnością budzą sprzeczne odczucia: z jednej strony ożywiają pomieszczenie i tworzą w nim wyjątkowy klimat, z drugiej – ograniczają powierzchnię pokoju i utrudniają funkcjonalne ustawienie mebli. Mamy jednak kilka sposobów na to, jak ze skosów uczynić zaletę i cieszyć się przytulną, nietypową przestrzenią.

Podkreśl geometryczny charakter pomieszczenia

Skosy wprowadzają do wnętrza symetrię, którą można wykorzystać w celach dekoracyjnych. Wystarczy farba w kolorze kontrastującym ze ścianą, by ożywić pomieszczenie i nadać mu większej dynamiki. Najprostszym sposobem na uzyskanie takiego efektu jest pomalowanie ścianki kolankowej lub jednej z niższych ścian w pomieszczeniu. Dla zaawansowanych i osób z dużą wyobraźnią przestrzenną ciekawym wyzwaniem może być zastosowanie geometrycznego wzoru na ścianie i fragmencie sufitu.

Wykorzystaj każdą możliwość

Jedną z wad pomieszczeń ze skosami jest ograniczona możliwość wykorzystania przestrzeni. Skosy utrudniają poruszanie się po całej powierzchni pokoju, stanowią wyzwanie przy wyborze mebli i ich aranżacji. Dlatego bardzo ważne jest maksymalne wykorzystanie tych elementów, które mogą pełnić praktyczne funkcje. Na przykład, ścianka kolankowa może być dobrym miejscem na kaloryfer. Może także służyć pod zabudowę schowków i półek.

jak urządzić pomieszczenie ze skosami

Zamów meble pod wymiar

Innym sposobem na optymalne wykorzystanie przestrzeni jest wstawienie do niej mebli robionych na zamówienie, które idealnie wpasują się w skosy i kształt każdej ściany. Półki na książki o skośnym kształcie, biurko dopasowane do wysokości sufitu, funkcjonalna zabudowa skrojona idealnie na miarę – te elementy pozwolą nie tylko stworzyć przytulne, ale i praktyczne wnętrze.

Zmień przeznaczenie pomieszczenia

Nie masz pomysłu, jak w pomieszczeniu ze skosami urządzić funkcjonalny salon? Być może lepiej wykorzystać tę przestrzeń na pokój dla dziecka, sypialnię albo nowoczesną łazienkę? Nietypowe rozwiązania jakie zapewniają skosy mogą pomóc stworzyć naprawdę wyjątkowe wnętrze. Wystarczy odrobina wyobraźni lub pomoc projektanta wnętrz.

pomieszczenie ze skosami jak urządzić

Baw się teksturami

Ściany pomalowane farbą w pomieszczeniu ze skosami mogą wyglądać mało ciekawie. Doskonałym sposobem na ich ożywienie jest wspomniane już kontrastowe zestawianie barw. Podobną funkcję może pełnić tapeta z ciekawym, wyraźnym wzorem lub delikatnym nadrukiem – w zależności od tego, na jaki kolor są pomalowane ściany. W pomieszczeniach ze skosem świetnie sprawdzają się również inne tekstury – drewno, beton, cegła lub ich imitacja.

Zadbaj o oświetlenie

W pokojach ze skosami bardzo ważne jest oświetlenie. Tworzy ono specyficzny klimat, a do tego dodaje poczucia przestrzeni. Budując dom, warto pamiętać o takim rozmieszczeniu okien, by napływ dziennego światła był optymalny o różnych porach dnia. W stojącym już domu czy mieszkaniu możliwość dodania okien jest kosztowna, a niekiedy niemożliwa. Tutaj z pomocą przychodzi sztuczne oświetlenie. Zadbaj o to, by oprócz głównej lampy w pomieszczeniu znalazły się także dodatkowe punkty świetlne w najważniejszych miejscach pokoju.

skosy w pomieszczeniu zalety

Postanowienia noworoczne, czyli planujemy remont mieszkania

Kupiłeś nieruchomość, której nie zdążyłeś wykończyć? Od lat na twojej liście postanowień znajdują się nieśmiałe marzenia o remoncie? Jeśli chcesz odświeżyć swoje mieszkanie, ale nie wiesz, jak dotrzymać tej szczególnej noworocznej obietnicy, skorzystaj z naszego poradnika.

Czytaj
SOLID-BUD

dane kontaktowe

Sebastian Kwiatkowski – właściciel
tel. 504-356-012

Joanna Dobrucka – administracja
tel. 881-964-933

Adres biura
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
e-mail: biuro@solid-bud.eu

Dane firmy
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
Radosławice 4, 67-108 Lubięcin
NIP: 925-184-86-20

masz pytania?

Masz pytania?

Adres biura
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
tel. +48 881 964 933
e-mail: biuro@solid-bud.eu