Dlaczego warto kupić nowe mieszkanie?

Jednym z największych atutów kupna mieszkania z rynku pierwotnego jest fakt, że przyszły mieszkaniec staje się jego pierwszym właścicielem. Dla niektórych jest to wręcz kluczowa kwestia. Posiadanie nowej nieruchomości jest w pewnym sensie prestiżem, ale ważne jest również to, że mieszkanie ma uregulowaną sytuację formalno-prawną. Ma to związek z Ustawą Deweloperską, w której mowa jest o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego.

Nowe mieszkanie to oczywiście nowoczesne budownictwo. Decydując się na zakup z rynku pierwotnego mamy gwarancję wykończenia mieszkania według najnowszych standardów budowlanych przy wykorzystaniu ulepszonych materiałów. Nowsza technologia i jakość materiałów ma wpływ na późniejszą, oszczędną eksploatację mieszkania. Ponadto komfort życia w nowym budynku jest nieporównywalnie większy niż ten z rynku wtórnego.

Urządzasz jak chcesz

Nowe mieszkanie od dewelopera to szereg korzyści wynikających z jego zakupu. Daje nam całkowitą możliwość decydowania o tym jak urządzić wnętrza – jeszcze na etapie projektu można nanieść poprawki i usytuować pomieszczenia inaczej niż pierwotnie zakładano. Ponadto nie musimy sami wykańczać wnętrz czy wynajmować specjalnie pod ten cel dodatkowych fachowców. W większości deweloperzy oferują kompleksowe wykończenie mieszkania – pod klucz. Nie musisz się więc martwić o nic, deklarujesz chęć wykończenia, a deweloper zrobi to za Ciebie.

Dodatkowe korzyści

Często również deweloperzy przygotowują specjalne oferty rabatowe na zakup materiałów budowlanych czy wykończeniowych dla swoich przyszłych mieszkańców. Są to z reguły spore upusty, dzięki czemu można sporo zaoszczędzić. Kupno nowego mieszkania od dewelopera z pozoru może wydawać się kosztowniejsze od tego z rynku wtórnego, ale nic bardziej mylnego. W mieszkanie z rynku wtórnego często trzeba dodatkowo zainwestować – prace remontowe, wymiana instalacji i mediów. Może się więc okazać, że takie mieszkanie będzie jednak w podobnej kwocie lub droższe od tego z rynku pierwotnego. Warto to wszystko sobie przeliczyć.

Decydując się na zakup mieszkania bezczynszowego w Zielonej Górze od Solid-Bud otrzymujesz szeregi udogodnień związanych z samym zakupem, przejrzystą umowę oraz spis materiałów z jakich wykonano obiekt mieszkalny. Nowe mieszkanie od Solid-Bud cechuje się wysoką jakością wykończenia oraz komfortowym i oszczędnym użytkowaniem.

Postanowienia noworoczne, czyli planujemy remont mieszkania

Kupiłeś nieruchomość, której nie zdążyłeś wykończyć? Od lat na twojej liście postanowień znajdują się nieśmiałe marzenia o remoncie? Jeśli chcesz odświeżyć swoje mieszkanie, ale nie wiesz, jak dotrzymać tej szczególnej noworocznej obietnicy, skorzystaj z naszego poradnika.

Czytaj
SOLID-BUD

dane kontaktowe

Sebastian Kwiatkowski – właściciel
tel. 504-356-012

Joanna Dobrucka – administracja
tel. 881-964-933

Adres biura
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
e-mail: biuro@solid-bud.eu

Dane firmy
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
Radosławice 4, 67-108 Lubięcin
NIP: 925-184-86-20

masz pytania?

Masz pytania?

Adres biura
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
tel. +48 881 964 933
e-mail: biuro@solid-bud.eu