Dlaczego warto mieszkać w Zielonej Górze?

Chcesz zmienić miejsce zamieszkania i zastanawiasz się, dlaczego warto mieszkać w Zielonej Górze? Ten artykuł jest dla Ciebie. Poznaj zalety życia w Winnym Grodzie i wybierz go na swój nowy dom.

Wielkie małe miasto

Zielona Góra jest miastem, któremu daleko do wielkomiejskich korków, zgiełku czy smogu. Nawet w godzinach szczytu jesteś w stanie przejechać z jednego końca miasta na drugi w ok. 30 minut! A mieszkając na obrzeżach, np. na osiedlu domów jednorodzinnych w Raculi, masz łatwy dostęp do obwodnicy i trasy S3, dzięki którym szybko znajdziesz się w okolicznych parkach technologicznych.

Wszystko w jednym miejscu

Szukasz miejsca do życia, w którym znajdziesz dosłownie wszystko, czego potrzebujesz? Taka właśnie jest Zielona Góra. Jako miasto wojewódzkie jest siedzibą najważniejszych urzędów i instytucji. Młodzi ludzie mogą studiować jeden z kilkudziesięciu kierunków na Uniwersytecie Zielonogórskim. W mieście funkcjonuje szpital uniwersytecki, a drugi ośrodek, Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, przyjmie pierwszych pacjentów już w przyszłym roku. Mieszkańcy lubiący aktywność fizyczną mają do wyboru jeden z trzech basenów (w tym WOSiR w Drzonkowie k. Raculi), stadiony, liczne ośrodki sportowe, osiedlowe orliki. Fanom wieczornych wyjść spodobają się liczne kluby, puby i restauracje znajdujące się na deptaku. Zielona Góra jest także szczególnie doceniana przez młode rodziny ze względu na łatwy dostęp do żłobków, przedszkoli i szkół.

Wszędzie jest blisko (i zielono)

Mimo że pod względem powierzchni Zielona Góra zajmuje 6. miejsce, to liczba mieszkańców wynosi jedynie ok. 140 tysięcy. To wynik połączenia miasta z gminą, której tereny w zdecydowanej większości są pokryte lasami. Ich sąsiedztwo sprzyja do spacerów i uprawiania sportów. Wokół centrum znajdują się osiedla i dzielnice. Dojazd z każdej z nich do centrum miasta zajmuje dosłownie kilka minut, samochodem, miejskim autobusem elektrycznym lub rowerem (miasto konsekwentnie rozwija sieć ścieżek rowerowych oraz stacji rowerów miejskich).

Na co dzień możesz pracować w biurowcu w centrum, a mieszkać w zacisznej dzielnicy na kameralnym osiedlu domów jednorodzinnych wśród łąk i lasów, nie tracąc godzin na podróże między jednym a drugim miejscem.

Kupno mieszkania od dewelopera - blog Solid-Bud

Wybierz dom w Zielonej Górze

I właśnie takie osiedle znajdziesz w zielonogórskiej Raculi na ul. Widokowej. Nowoczesne domy w zabudowie bliźniaczej to najnowsza inwestycja Solid-Budu, dewelopera o ugruntowanej pozycji na lokalnym rynku. Jeśli marzysz o własnym domu z ogrodem w ustronnym, spokojnym miejscu, ale z łatwym dojazdem do centrum, koniecznie sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z przedstawicielem handlowym!

Postanowienia noworoczne, czyli planujemy remont mieszkania

Kupiłeś nieruchomość, której nie zdążyłeś wykończyć? Od lat na twojej liście postanowień znajdują się nieśmiałe marzenia o remoncie? Jeśli chcesz odświeżyć swoje mieszkanie, ale nie wiesz, jak dotrzymać tej szczególnej noworocznej obietnicy, skorzystaj z naszego poradnika.

Czytaj
SOLID-BUD

dane kontaktowe

Sebastian Kwiatkowski – właściciel
tel. 504-356-012

Joanna Dobrucka – administracja
tel. 881-964-933

Adres biura
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
e-mail: biuro@solid-bud.eu

Dane firmy
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
Radosławice 4, 67-108 Lubięcin
NIP: 925-184-86-20

masz pytania?

Masz pytania?

Adres biura
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
tel. +48 881 964 933
e-mail: biuro@solid-bud.eu