Dom jednorodzinny w Zielonej Górze – dlaczego warto mieszkać w Raculi?

Kupując dom jednorodzinny w Zielonej Górze, jego lokalizacja często odgrywa kluczową rolę. Racula to jedna z najatrakcyjniejszych i najchętniej wybieranych dzielnic. Dlaczego? Poznaj powody, dla których warto mieszkać w Raculi.

Racula – popularna sypialnia Zielonej Góry

Choć Racula od wielu lat jest postrzegana jako sypialnia Zielonej Góry, częścią miasta stała się dopiero 1 stycznia 2015 roku. Dzięki połączeniu miasta z gminą wsie takie jak Racula zyskały dodatkowe fundusze na rozwój oraz poprawę infrastruktury. W ramach tych inwestycji niedawno powstało rondo miejscu skrzyżowania ul. Głogowskiej z Wrocławską, które znacząco usprawniło wyjazd z Raculi w kierunku centrum. Budowane są także nowe ciągi pieszo-rowerowe oraz drogi osiedlowe.

W centrum byłej wsi znajduje się zabytkowy kościół parafialny pw. św. Mikołaja zbudowany na przełomie XIV-XV wieku w stylu gotyckim. Zakupy można zrobić w popularnych marketach i sklepach z szerokim asortymentem.

Racula to miejsce do życia dla rodzin i osób aktywnych fizycznie

W sołectwie cały czas powstają nowe osiedla domów jednorodzinnych, przez co wzrasta liczba mieszkańców. W sąsiednim Drzonkowie znajduje się szkoła podstawowa oraz przychodnia, w której przyjmuje lekarz rodzinny. Funkcjonuje także popularny WOSiR, czyli Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji o bazie szkoleniowej na światowym poziomie. To w tym miejscu odbywały się zawody nie tylko na szczeblu krajowym, ale i międzynarodowym. W ofercie WOSiRu znajduje się stadnina konna, strzelnica sportowa, pływalnia, siłownia, korty tenisowe, hale sportowe. Osoby aktywne fizyczne z pewnością znajdą coś dla siebie. Jednak przeważającą zaletą Raculi nad Drzonkowem jest jej bliskość centrum miasta.

Dom jednorodzinny w Zielonej Górze 10 minut od centrum

Raculi blisko do lasu i centrum, ale daleko do blokowisk czy siedzib dużych firm przemysłowych, które mogłyby zniszczyć jej wyjątkowy charakter. W miejscowości króluje niska zabudowa, a lasy i łąki są tuż na wyciągnięcie ręki niezależnie od miejsca, w którym się mieszka. To doskonałe tereny na kilkugodzinne spacery z całą rodziną i psem.

Racula jest lokalizacją wybieraną przez osoby, które chcą żyć stosunkowo blisko centrum, a jednocześnie na obrzeżach miasta. Do śródmieścia można dostać się ulicą dwupasmową Wrocławską dosłownie w kilka minut. Po drodze mijamy stadion żużlowy (dobra informacja dla kibiców Falubazu) oraz galerię handlową Focus Mall. Pracownicy Parku Naukowo-Technologicznego UZ oraz firm działających w strefie w Nowym Kisielinie będą szczególnie zadowoleni z mieszkania w Raculi, ponieważ te dwie lokalizacje łączy prosta droga, a sama podróż samochodem zajmuje jedynie 5 minut!

Ostatnie domy na sprzedaż na ul. Widokowej

Dzisiaj mówiąc „dom jednorodzinny w Zielonej Górze”, już rzadko mamy na myśli lokalizacje starej części miasta. Coraz więcej osób zainteresowanych kupnem domu odkrywa zalety takich miejscowości jak Racula. Oto dowód: osiedle domów jednorodzinnych przy ulicy Widokowej to nie pierwsza inwestycja Solid-Budu w Raculi. Jako deweloper mamy na swoim koncie udane realizacje przy ul. Drzonkowskiej, Dunikowskiego, Głogowskiej, Solarzów oraz przy ul. Hortensji. Wszystkie lokalizacje cieszyły się ogromną popularnością i szybko się sprzedały. Chcesz mieszkać w świetnie skomunikowanej i spokojnej dzielnicy Zielonej Góry? Zobacz koniecznie naszą ofertę i zarezerwuj dom już dziś!

Postanowienia noworoczne, czyli planujemy remont mieszkania

Kupiłeś nieruchomość, której nie zdążyłeś wykończyć? Od lat na twojej liście postanowień znajdują się nieśmiałe marzenia o remoncie? Jeśli chcesz odświeżyć swoje mieszkanie, ale nie wiesz, jak dotrzymać tej szczególnej noworocznej obietnicy, skorzystaj z naszego poradnika.

Czytaj
SOLID-BUD

dane kontaktowe

Sebastian Kwiatkowski – właściciel
tel. 504-356-012

Joanna Dobrucka – administracja
tel. 881-964-933

Adres biura
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
e-mail: biuro@solid-bud.eu

Dane firmy
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
Radosławice 4, 67-108 Lubięcin
NIP: 925-184-86-20

masz pytania?

Masz pytania?

Adres biura
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
tel. +48 881 964 933
e-mail: biuro@solid-bud.eu