Jak urządzić mały salon? Kilka praktycznych porad.

Salon jest jednym z najważniejszych miejsc w mieszkaniu, nie zawsze jest on jednak wystarczająco dużym pomieszczeniem. Zdarza się, że musimy zrezygnować z wielkiego wygodnego narożnika i postawić skromną sofę. Jak urządzić mały salon, żeby nadal był dobrym miejscem na popołudniowy relaks po pracy?

Kolory salonu

Nie od dziś wiadomo, że kolor ścian ma duży wpływ na postrzeganie pomieszczenia. W zależności od użytej farby, pokój możemy optycznie powiększyć lub jeszcze bardziej pomniejszyć, czego byśmy nie chcieli w przypadku małego salonu. Podstawową zasadą, która obowiązuje w malowaniu ścian w małym pokoju, jest zachowanie jasnej podłogi i jasnego sufitu. Im jaśniejszy pokój, tym większy optycznie będzie nam się wydawał. Warto w tym wypadku postawić na uniwersalną biel, odcienie beżu, delikatne szarości czy rozjaśniony błękit. Jedna ściana może być pomalowana na ciemniejszy kolor, tak by dodać pomieszczeniu odrobiny charakteru.

Lustra powiększą pomieszczenie

Często zapominamy, że lustro świetnie sprawdzi się nie tylko w łazience, garderobie czy korytarzu. Lustra to jeden z lepszych sposobów, by optycznie powiększyć wnętrze! Mogą być one wykorzystane jako element dekoracyjny pokoju, jeśli tylko znajdziemy dobry pomysł na ich ekspozycję. Lustro będzie dobrze wyglądać nad kanapą czy komodą. Wybierając miejsce dla lustra w salonie, warto kierować się przede wszystkim priorytetem rozświetlenia wnętrza, co optycznie je powiększy. Pamiętajmy jednak, żeby nie wieszać lustra naprzeciw okna.

Meblościanka

Słowo „meblościanka” wywołuje chyba u większości z nas podobne skojarzenia – lata 90. Aktualnie wraca jednak do łask w nowoczesnym wydaniu, które niczym nie przypomina wersji sprzed lat. Taka zabudowa sprawdzi się idealnie w przypadku małego salonu – możemy w niej zmieścić naprawdę wszystko, co zabierałoby nam przestrzeń przy innym rozwiązaniu. Ilość szafek i ich nietypowe ułożenie to oryginalny sposób na przechowywanie.

Stolik kawowy

Stół w salonie przyda się zawsze! W mniejszym pomieszczeniu nie będziemy mieli opcji wstawienia większego stołu jadalnego, ponieważ zajmie nam on prawie całe pomieszczenie. Pamiętajmy, że salon to przede wszystkim miejsce do odpoczynku, w którym siadamy wieczorem i popijamy ulubioną mieszankę herbat. Na takie niewielkie przyjemności odpowiedni będzie mały stolik kawowy, który nie zajmie dużo miejsca, ale sprawdzi się jako miejsce na kubek i pilota od telewizora. Na rynku dostępnych jest aktualnie dużo estetycznych, oryginalnych stolików kawowych, które będą ozdobą małego salonu.

Wybierając miejsce dla lustra w salonie, możemy kierować się także priorytetem pięknego rozświetlenia wnętrza.

Postanowienia noworoczne, czyli planujemy remont mieszkania

Kupiłeś nieruchomość, której nie zdążyłeś wykończyć? Od lat na twojej liście postanowień znajdują się nieśmiałe marzenia o remoncie? Jeśli chcesz odświeżyć swoje mieszkanie, ale nie wiesz, jak dotrzymać tej szczególnej noworocznej obietnicy, skorzystaj z naszego poradnika.

Czytaj
SOLID-BUD

dane kontaktowe

Sebastian Kwiatkowski – właściciel
tel. 504-356-012

Joanna Dobrucka – administracja
tel. 881-964-933

Adres biura
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
e-mail: biuro@solid-bud.eu

Dane firmy
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
Radosławice 4, 67-108 Lubięcin
NIP: 925-184-86-20

masz pytania?

Masz pytania?

Adres biura
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
tel. +48 881 964 933
e-mail: biuro@solid-bud.eu