Wpływ natury na zdrowie psychiczne

Nie od dziś wiadomo, że natura pozytywnie wpływa nie tylko na naszą sferę fizyczną, ale też na zdrowie psychiczne. Już kilkanaście minut spędzonych na łonie natury przyniesie nam ukojenie i spokojny umysł. Właśnie dlatego warto zamieszkać w miejscu, które będzie oferować nam bliskość przyrody.

Ucieczka od zgiełku miejskiego

Każdemu raz na jakiś czas taka ucieczka od zgiełku miejskiego wyjdzie na dobre. Hałas, pośpiech i stres to niestety nieodłączne elementy naszej codzienności, które nie wpływają pozytywnie na nasz organizm czy umysł. Prawie każde z nas jest zabiegane, codziennie załatwia multum ważnych spraw i spędza większość dnia w pracy. Czasem jednak warto wyrwać się na chwilę i zarezerwować czas wyłącznie dla siebie. Dobrze jest na chwilę wyłączyć nasz umysł i uspokoić gonitwę myśli. To wszystko może nam się udać na łonie natury – wycieczka za miasto czy nawet pół godziny spędzone w parku zapewnią nam spokój i pozwolą poznać prawdziwą, uzdrawiającą moc natury.

Uspokój myśli

Nie jest tajemnicą, że natura wycisza, koi zmysły i pomaga się zrelaksować. Zapominamy o trudach dnia codziennego, redukujemy napięcie i stres wywołany zabieganym życiem. Przyroda zmniejsza poczucie niepokoju, a także minimalizuje ryzyko depresji. Dlatego ważne jest, żebyś poświęcił czasem krótką chwilę na przebywanie na łonie natury – to czas tylko i wyłącznie dla Ciebie. Nie myśl o problemach, o goniących terminach i przykrych obowiązkach, poczuj połączenie z Matką Naturą. Odpoczynek psychiczny jest niezwykle ważny – optymistycznie nastraja do życia i może wywoływać uśmiech na naszej twarzy.

Obcuj z naturą na co dzień!

Możesz mieć swój prywatny tajemniczy ogród, w którym będziesz odreagowywać stresujący dzień w pracy czy po prostu spędzać weekend z rodziną. Nasze osiedla domów w zielonogórskiej Raculi to prawdziwa oaza spokoju, która pozwoli Ci na czerpanie z przyrody pełnymi garściami! Oprócz własnego ogrodu, za płotem czeka na odkrycie piękny las i tereny, które zaskoczą Cię bogactwem natury! To idealne miejsce do życia – z dala od zgiełku miejskiego, w otoczeniu niesamowitej przyrody.

Postanowienia noworoczne, czyli planujemy remont mieszkania

Kupiłeś nieruchomość, której nie zdążyłeś wykończyć? Od lat na twojej liście postanowień znajdują się nieśmiałe marzenia o remoncie? Jeśli chcesz odświeżyć swoje mieszkanie, ale nie wiesz, jak dotrzymać tej szczególnej noworocznej obietnicy, skorzystaj z naszego poradnika.

Czytaj
SOLID-BUD

dane kontaktowe

Sebastian Kwiatkowski – właściciel
tel. 504-356-012

Joanna Dobrucka – administracja
tel. 881-964-933

Adres biura
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
e-mail: biuro@solid-bud.eu

Dane firmy
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
Radosławice 4, 67-108 Lubięcin
NIP: 925-184-86-20

masz pytania?

Masz pytania?

Adres biura
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
tel. +48 881 964 933
e-mail: biuro@solid-bud.eu