Jak zagospodarować poddasze?

Poddasze to trudna przestrzeń do zagospodarowania. Duża ilość skosów znacząco zmniejsza powierzchnię użytkową poddasza, ale mamy kilka porad, które pomogą Wam zaplanować tam każdy rodzaj pomieszczenia.

Poddasze? Jaki pokój tam urządzić?

Tak naprawdę na poddaszu możesz urządzić każdy pokój. Możesz z powodzeniem zaplanować tutaj obszerną łazienkę, przytulny pokój dla dziecka czy intymną sypialnię. Przyjdzie Ci się zmierzyć z kilkoma wyzwaniami, które możesz przekuć w sukces wnętrzarski. Niezależnie od tego jaki rodzaj pomieszczenia pojawi się w Twoich planach, dasz sobie radę jeśli pomyślisz, o jednej, najważniejszej rzeczy – funkcjonalności.

Jak poradzić sobie ze skosami na poddaszu?

Planowanie pokoju na poddaszu zacznij od przejrzenia rysunków technicznych budynku – musisz wiedzieć jaką naprawdę przestrzenią dysponujesz. Chociaż pomieszczenie na planach może wydawać się duże, skosy znacznie zmniejszają jego powierzchnię użytkową. Co to znaczy? Powierzchnia podłogi nie pokrywa się z powierzchnią, z której możesz swobodnie korzystać. Obszar, z którego swobodnie będziesz korzystać powinien mieć minimum 190 cm. Sprawdź na planach, ile procent powierzchni ma taką wysokość. Nie oznacza to jednak, że w niższym obszarze nie będziemy mogli niczego ustawić – wielu producentów czy stolarzy oferuje specjalne meble, które sprawdzą się na poddaszu. O tym, jak poradzić sobie z kłopotliwymi skosami piszemy w naszym wpisie Jak ze skosów uczynić zaletę?. Znajdziesz w nim kilka porad, które nie tylko zmienią oblicze Twojego poddasza, ale także zainspirują Cię do zmian w innych pomieszczeniach.

Sypialnia na poddaszu

Sypialnia to chyba jedno z najczęściej aranżowancyh pomieszczeń na poddaszu. Wiele osób decyduje się na zaprojektowanie swojej sypialni właśnie w tym miejscu dzięki niesamowitemu oświetleniu. Okna dachowe pozwalają promieniom słonecnzym nieśmiało budzić nas o poranku, a wieczorem odsłaniają przed nami całą gamę gwiazd! Brzmi magicznie, prawda? Przy aranżacji sypiani na poddaszu należy pomyśleć o odpowienim ustawieniu łóżka – względem okien, ale także w odniesieniu do wysokości pomieszczenia. Niektórym zdarza się o tym zapomnieć… dosyć szybko kończy się to guzem na głowie 🙂 Mimo swojej niskiej powierzchni, poddasze może być teżdobrym miejscem na przechowywanie. Warto wykorzystać ścianki kolankowe i wykorzystać je do zamontowania szafek.

Salon na poddaszu

Jeśli aranżujesz na poddaszu salon, pamiętaj o najważniejszym – miejsca siedzące muszą być na odpowiedniej wysokości. Nie chcesz przecież, żeby kto chwilę ktoś był naraożóny na kontuzję i uderzał głową o sufit. Bardzo ważne jest, żeby każdy mógł usiąść wygodnie i bezpiecznie. Miejsca, w kórych sufit jest niższy, mogą być miejscami, w których psotawimy szafkę pod telewizor i głośniki czy elementy dekoracyjne. Dobra rada, salon na poddaszu będzie się wydawał bardziej przestronny, jeśli pozostawimy możliwie największą powierzchnię podłogi. Postaw na prostotę i nie zagracaj niepotrzebnie pomieszczenia.

Łazienka na poddaszu

Chociaż może się to wydawać karkołomnym zadaniem, bardzo często na poddaszu aranżuje się także łazienkę. Trudy projektów wynagrodzi nam przepiękna przestrzeń i niespotykany charakter pomieszczenia. Zaplanuj odpowienie miejsce na prysznic czy wannę – najlepiej będzie jeśli odsuniesz je maksymalnie od ścian. Jeśli wielkość pomieszczenia Ci na to pozawala, możesz zdecydować się na wannę wolnostojącą. Będzie wyglądać zachwycająco! Jeśli skos znajduje się tylko po jednej stronie, najlepszym miejscem na kabinę prysznicową będą okolice drzwi do łazienki. Pomyśl o rezygnazji z brodzika – świetnym rozwiązaniem będzie prysznic walk-in.

Postanowienia noworoczne, czyli planujemy remont mieszkania

Kupiłeś nieruchomość, której nie zdążyłeś wykończyć? Od lat na twojej liście postanowień znajdują się nieśmiałe marzenia o remoncie? Jeśli chcesz odświeżyć swoje mieszkanie, ale nie wiesz, jak dotrzymać tej szczególnej noworocznej obietnicy, skorzystaj z naszego poradnika.

Czytaj
SOLID-BUD

dane kontaktowe

Sebastian Kwiatkowski – właściciel
tel. 504-356-012

Joanna Dobrucka – administracja
tel. 881-964-933

Adres biura
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
e-mail: biuro@solid-bud.eu

Dane firmy
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
Radosławice 4, 67-108 Lubięcin
NIP: 925-184-86-20

masz pytania?

Masz pytania?

Adres biura
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
tel. +48 881 964 933
e-mail: biuro@solid-bud.eu