Pies w domu – jak przygotować mieszkanie?

Właściciele psów chcą dla swoich futrzaków jak najlepiej! Dlatego właśnie przy wyborze nowego mieszkania warto też zastanowić się jak będzie się w nim czuć nasz pies. Na co zwrócić uwagę i jak przystosować mieszkanie do naszego pupila?

Pies jest jak członek rodziny, bez wątpienia! O członków rodziny powinniśmy dbać najlepiej jak potrafimy, dlatego tak ważne jest żeby odpowiednio dostosować mieszkanie by pies czuł się w nim dobrze i bezpiecznie. Takie same rozwiązania powinny być wzięte pod uwagę gdy dopiero planujemy zostać właścicielami pięknego futrzanego przyjaciela. Na co zwrócić szczególną uwagę przy urządzaniu mieszkania, w którym żyć będzie nasz pupil?

Miejsce w domu tylko dla psa

Każdy pies, tak jak każdy mieszkaniec, powinien mieć wyznaczone swoje miejsce do spania i odpoczywania. Kojec, posłanie czy zwykły kocyk w stałym miejscu pozwoli psu zrelaksować się bez stresu i odpocząć po intensywnej zabawie. Chociaż większość psów wolałaby spędzać z nami czas na kanapie, taka mała oaza spokoju, w której tylko nasz pupil będzie królem, znacząco wpłynie na jego poczucie bezpieczeństwa. Stworzenie przestrzeni tylko dla psa wyznaczy pewne granice – jeśli nie lubicie gdy pies śpi z Wami w łóżku, albo spędza czas na fotelu, ukochany kojec powinien załatwić sprawę. Zastanów się które miejsce będzie najlepsze do położenia legowiska. Zadbaj o to, by nie było to miejsce przy oknie – zimą będzie tam zbyt chłodno, latem za gorąco. Pomyśl także o odpowiednim miejscu na miseczki na wodę i pożywienie. Powinna to być przestrzeń, w której Twój pies zje w spokoju i bez żadnego stresu. Najlepiej jeśli będzie to miejsce lekko zacienione, oddalone od drzwi i szafek. Projektując kuchnię możesz pomyśleć o zaaranżowaniu w niej specjalnego psiego miejsca.

Zabezpiecz sprzęty i kable

Dotyczy to szczególnie właścicieli z młodymi psiakami, które kochają się bawić i odkrywać nowe rzeczy, a także mają tendencję do podgryzania i drapania. Pochowaj lub zabezpiecz rzeczy przed zniszczeniem – najczęściej dotyczy to butów, wystających kabli i wszystkich rzeczy, które można z łatwością strącić czy ściągnąć. Zrezygnuj także z wolno stojącego kosza na śmieci – szybo może stać się atrakcją dla psa, który sam zostaje w domu na dłużej.  Swoje ulubione wartościowe przedmioty schowaj w miejscach niedostępnych dla psa. Zabezpiecz także środki chemiczne i małe przedmioty, które mogą zostać połknięte.

Jakie podłogi wybrać do mieszkania z psem?

To ważne pytanie ze względu na psie pazurki, które mogą niszczyć podłogę lub na naukę załatwiania swoich potrzeb przy szczeniaczkach. Najlepszym wyborem będzie podłoga gresowa lub podłoga z drewna szczotkowanego z olejowoskowaną powierzchnią. Takie rodzaje podłóg są odporne na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Rozsądnym wyborem będzie także podłoga z kilkoma warstwami lakieru dodatkowo utwardzonego. Gorszym pomysłem będzie podłoga z płytek czy kafelków – pies może się na niej ślizgać i wywracać.

Postanowienia noworoczne, czyli planujemy remont mieszkania

Kupiłeś nieruchomość, której nie zdążyłeś wykończyć? Od lat na twojej liście postanowień znajdują się nieśmiałe marzenia o remoncie? Jeśli chcesz odświeżyć swoje mieszkanie, ale nie wiesz, jak dotrzymać tej szczególnej noworocznej obietnicy, skorzystaj z naszego poradnika.

Czytaj
SOLID-BUD

dane kontaktowe

Sebastian Kwiatkowski – właściciel
tel. 504-356-012

Joanna Dobrucka – administracja
tel. 881-964-933

Adres biura
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
e-mail: biuro@solid-bud.eu

Dane firmy
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
Radosławice 4, 67-108 Lubięcin
NIP: 925-184-86-20

masz pytania?

Masz pytania?

Adres biura
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
tel. +48 881 964 933
e-mail: biuro@solid-bud.eu