Jak efektywnie zaaranżować przedpokój?

Przedpokój to pomieszczenie, które przede wszystkim ma spełniać kilka praktycznych funkcji. Często jego potencjał jest niedoceniany, a inwestorzy i mieszkańcy, nie poświęcają mu tyle uwagi w projektach, na ile zasługuje! Odpowiednie urządzenie korytarza znacznie ułatwia komunikację w domu i komfort mieszkania. Oto kilka wskazówek, jak zaaranżować przedpokój.

Główny ciąg komunikacyjny

Wszystkie drogi prowadzą przez przedpokój! To pomieszczenie, które prowadzi oczywiście od drzwi wejściowych do dalszej części domu – tym samym naturalnie łączy się ze wszystkimi korytarzami w różnych częściach naszego mieszkania. Ważne jest, żeby w planach nieruchomości zwrócić uwagę na to, jak szerokie są korytarze. Żeby poruszanie się po domu było komfortowe, szerokość korytarza powinna wynosić minimum 1,2 metra. To optymalne rozwiązanie – zbyt szeroki przedpokój będzie zabierał miejsce innym pomieszczeniom, a zbyt wąski utrudni komunikację. Będzie to miało znaczenie także przy każdym przemeblowaniu – jakoś trzeba wynieść starą sofę, prawda? 🙂

Przedpokój – reprezentacyjna część domu

Pierwsze co widzą goście w naszym mieszkaniu to właśnie przedpokój – dlatego też naturalnie pełni on funkcję reprezentacyjną. Jeśli chcemy zrobić dobre pierwsze wrażenie, powinniśmy pomyśleć o odpowiedniej aranżacji przedpokoju. Ważne jest, żeby połączyć ładny wystrój z użytecznością i komfortem użytkowania pomieszczenia. Zacznijmy od funkcjonalności!

  • Praktyczna strona przedpokoju

Często przedpokój traktujemy jako przechowalnię – kurtki, buty, szaliki, kapcie… Warto w takim wypadku zaplanować postawienie w przedpokoju przestronnej szafy, która pomieści wszystkie nasze potrzeby. Szafą, która będzie się rzucać w oczy trochę mniej i wkomponuje się w przestrzeń, może być szafa wnękowa. Dla fanów minimalizmu wystarczającą opcją będzie gustowny wieszak na okrycia wierzchnie i szafka na buty. Wygodnickim polecamy postawienie w przedpokoju ławeczki, na której będzie można wygodnie usiąść i założyć buty. Często przy aranżacji przedpokoju zdarza się zapomnieć o ważnej roli oświetlenia – korytarze i przedpokój rzadko mają dostęp do okna, stąd należy zadbać o odpowiednie sztuczne światło.

  • Modny przedpokój

Oprócz praktycznych rozwiązań, przedpokój może też pokazywać swoją modną stronę. To pomieszczenie zdecydowanie nie musi być nudne! Dzięki sprawdzonym wnętrzarskim trikom, przedpokój może być przytulny i charakteryzować się niezwykłą atmosferą. W modzie są sekretarzyki i lustra, obok których znajdziemy modne rośliny doniczkowe. To wszystko najlepiej odnajdzie się w popularnych teraz kolorach – szarości, beżu czy bieli. Według aktualnych trendów wnętrzarskich, idealnym uzupełnieniem nowoczesnego przedpokoju będzie ciemna podłoga z desek lub paneli.

Postanowienia noworoczne, czyli planujemy remont mieszkania

Kupiłeś nieruchomość, której nie zdążyłeś wykończyć? Od lat na twojej liście postanowień znajdują się nieśmiałe marzenia o remoncie? Jeśli chcesz odświeżyć swoje mieszkanie, ale nie wiesz, jak dotrzymać tej szczególnej noworocznej obietnicy, skorzystaj z naszego poradnika.

Czytaj
SOLID-BUD

dane kontaktowe

Sebastian Kwiatkowski – właściciel
tel. 504-356-012

Joanna Dobrucka – administracja
tel. 881-964-933

Adres biura
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
e-mail: biuro@solid-bud.eu

Dane firmy
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
Radosławice 4, 67-108 Lubięcin
NIP: 925-184-86-20

masz pytania?

Masz pytania?

Adres biura
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
tel. +48 881 964 933
e-mail: biuro@solid-bud.eu