Skąd wziąć pieniądze na wykończenie mieszkania – kredyt hipoteczny czy gotówkowy?

Deweloperzy chętnie oferują swoim klientom opcję zakupu mieszkania na rynek pierwotny w wersji pod klucz. Większość osób jednak nadal preferuje zakup swojego wymarzonego lokum w standardzie deweloperskim. Wykończenie mieszkania na własną rękę to duże przedsięwzięcie, na które często trzeba wziąć kredyt. Tylko jaki? Hipoteczny czy gotówkowy? Podpowiadamy!

Kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny to najlepszy sposób na porządny zastrzyk sporej gotówki. Jej zabezpieczeniem staje się nieruchomość, którą nabywa kredytobiorca. Proces uzyskania pożyczki to jednak żmudna procedura. Wiąże się z koniecznością wypełnienia wielu formalności. Bank ponadto kontroluje stan budowy nieruchomości czy etapy przeprowadzenie remontu.

Kredyt hipoteczny może zostać udzielony jedynie na ściśle określone elementy wyposażenia mieszkania. Co możemy wrzucić w kosztorys?

  • wszystkie materiały budowlane
  • sanitariaty
  • elementy wyposażenia mieszkania

Gdy zapoznamy się ze szczegółową ofertą banków, znajdziemy też takie, które sfinansują również zakup mebli pod zabudowę, szaf wnękowych wraz z montażem czy nawet sprzętów AGD – również w opcji do zabudowania. Środki z kredytu można także wykorzystać na wynajem fachowców. Tutaj porada – sięgajmy po takich, którzy będą mogli wystawić fakturę za swoje usługi. Nowy telewizor o wielkiej przekątnej? Ta opcja niestety odpada. Kredyt hipoteczny nie obejmuje elementów, które są ruchome i nie są stale zintegrowane z mieszkaniem.

Kredyt gotówkowy

W tym wypadku procedura jest o wiele krótsza. Kredyt gotówkowy możemy otrzymać już w kilka dni. W tym wypadku jednak musimy pamiętać o tym, że jego koszty oprocentowania mogą być wyższe niż w przypadku kredytu hipotecznego. Może być to nawet 20 % co przy wysokiej kwocie pożyczki może w przyszłość oznaczać jeszcze spore uszczuplenie naszego portfela. 1/5 kwoty 100 000 zł to dodatkowe 20 000, które musimy zwrócić do banku.

Co wybrać?

Jeśli decydujemy się na zakup mieszkania poprzez kredyt hipoteczny, należy od razu wziąć pod uwagę wzięcie go także na wykończenie mieszkania. Zalety to lepsze oprocentowanie i hipoteka w postaci nieruchomości. Dobrą opcją może być także wybór oferty pod klucz – relatywnie to droższa oferta, ale pozwala nam zaoszczędzić sporo czasu, a także nerwów związanych z pracą przy jego wykończeniu.

Potrzebujesz fachowej porady w sprawie kredytu? Zadzwoń – tel. 881 964 933.

Postanowienia noworoczne, czyli planujemy remont mieszkania

Kupiłeś nieruchomość, której nie zdążyłeś wykończyć? Od lat na twojej liście postanowień znajdują się nieśmiałe marzenia o remoncie? Jeśli chcesz odświeżyć swoje mieszkanie, ale nie wiesz, jak dotrzymać tej szczególnej noworocznej obietnicy, skorzystaj z naszego poradnika.

Czytaj
SOLID-BUD

dane kontaktowe

Sebastian Kwiatkowski – właściciel
tel. 504-356-012

Joanna Dobrucka – administracja
tel. 881-964-933

Adres biura
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
e-mail: biuro@solid-bud.eu

Dane firmy
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
Radosławice 4, 67-108 Lubięcin
NIP: 925-184-86-20

masz pytania?

Masz pytania?

Adres biura
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
tel. +48 881 964 933
e-mail: biuro@solid-bud.eu