Wykończenie mieszkania – o czym należy pamiętać?

Kupno i urządzenie mieszkania to ogromne przedsięwzięcie, które obciąża nie tylko portfel, ale także nasz codzienny grafik. Jeśli dochodzi do tego różnica zdań przyszłych domowników, przeprowadzka może budzić także negatywne emocje. Aby uniknąć niepotrzebnych nerwów, warto zaplanować kolejne etapy stosunkowo wcześnie, a wykończenie mieszkania rozpocząć jeszcze przed odebraniem kluczy.

Mieszkania od dewelopera mają jedną zasadniczą zaletę – zazwyczaj podczas kupowania są jeszcze w budowie. To daje przyszłym lokatorom czas, aby przemyśleć urządzenie wnętrz, przeznaczenie poszczególnych pokojów i ich rozmieszczenie. W wielu przypadkach przyszli właściciele mogą wybrać warianty rozkładu pomieszczeń, czasami mogą także zdecydować o standardzie wykończenia. Jeśli zdecydują się na wersję „pod klucz”, mieszkanie będzie wyposażone w podłogi, kafelki i drzwi wewnętrzne. Jeżeli jednak wolą samodzielnie wykończyć swoje mieszkanie, mogą wybrać stan deweloperski, który zapewnia więcej możliwości, ale też wymaga odpowiednio więcej pracy.

Najpierw planuj, później kupuj

Znając rozkład pomieszczeń w swoim przyszłym mieszkaniu od dewelopera, jeszcze zanim odbierzesz klucz, zastanów się, jak chcesz każde z nich umeblować. Zacznij od kuchni i łazienki, gdzie układ instalacji wodno-kanalizacyjnych jest podstawą do planowania. Równie ważna jest instalacja elektryczna i miejsca, w których znajdują się gniazdka. Na tym etapie można jeszcze je zmienić. Wykonaj dokładne pomiary i na ich podstawie dobieraj meble i sprzęty. Pamiętaj o funkcjonalności i zasadach urządzania wnętrz użytkowych, które zapewnią swobodę poruszania się oraz łatwy dostęp do poszczególnych elementów. Na przykład, w kuchni warto zadbać o większy odcinek blatu roboczego, a także o to, aby w jego pobliżu znajdowała się lodówka i kuchenka. Chodzenie od jednego kąta do drugiego w czasie gotowania nie jest funkcjonalnym rozwiązaniem. Jeśli nie masz pewności, jak urządzić pomieszczenia według zasad ergonomiki, skorzystaj z usług specjalistów, którzy na podstawie projektu mieszkania przygotują odpowiednią wizualizację.

Ściany i podłogi

Wykańczanie wnętrz zawsze warto rozpocząć od ścian. W ten sposób nie narażamy podłóg na zabrudzenia i mechaniczne zniszczenia. Dopiero po malowaniu lub nałożeniu tapet, zabierz się za wykładanie paneli czy parkietu. Pamiętaj, że drewniana podłoga po ułożeniu potrzebuje około 2 tygodni na „odpoczynek”. Jeśli wybierzesz panele, możesz je użytkować od razu po zamontowaniu. Wykończone ściany i podłóg to dobry moment, aby wstawić drzwi wewnętrzne i zacząć meblowanie i dekorowanie pomieszczeń. Czynności te, po pracach typowo remontowych, będą znacznie przyjemniejsze i pozwolą na złapanie oddechu.

Współgrający styl wnętrz

Planując kolory ścian, podłóg, drzwi wewnętrznych, zadbaj o to, aby wszystkie pomieszczenia były ze sobą spójne. Zastanów się, jaki styl najbardziej Ci się podoba i w jakim czujesz się najbardziej komfortowo. Być może wolisz chłodniejszy, ale przytulny styl skandynawski. A może bardziej odpowiadają Ci surowe elementy urbanistyczne albo pełen przepychu styl glamour. Staraj się nawiązywać do nich w każdym pomieszczeniu, aby razem tworzyły jedną całość. Nie martw się – wcale nie oznacza to, że każdy pokój musi być pomalowany na ten sam kolor. Wystarczy podobny motyw, spójne dekoracje czy podobny typ mebli. Nie jest to łatwe, ale jeśli poszukasz inspiracji, na pewno znajdziesz styl, który najbardziej pasuje do Twojej osobowości i gustu.

Promocje i korzyści

Jeśli wystarczająco wcześnie rozpoczniesz planowanie prac wykończeniowych, zakupy niezbędnych materiałów i sprzętów będą dużo łatwiejsze. Wiedząc, czego chcesz będziesz tez mógł rozglądać się za promocjami. Pamiętaj, że wybierając mieszkanie lub dom z Solid-Bud, możesz dodatkowo skorzystać z zalet, jakie oferuje program Leroy Merlin „Startowa 7”. Obejmuje on siedem cennych korzyści, które z pewnością doceni każda osoba nabywająca swoje własne lokum:

  • 10% rabatu powitalnego
  • Karta DOM gratis
  • Wizualizacja mieszkania z 1 grosz
  • Pomiar mieszkania gratis
  • Pierwsza dostawa za 1 zł
  • Stały kontakt z osobą odpowiedzialną
  • Upominek od Leroy Merlin

Postanowienia noworoczne, czyli planujemy remont mieszkania

Kupiłeś nieruchomość, której nie zdążyłeś wykończyć? Od lat na twojej liście postanowień znajdują się nieśmiałe marzenia o remoncie? Jeśli chcesz odświeżyć swoje mieszkanie, ale nie wiesz, jak dotrzymać tej szczególnej noworocznej obietnicy, skorzystaj z naszego poradnika.

Czytaj
SOLID-BUD

dane kontaktowe

Sebastian Kwiatkowski – właściciel
tel. 504-356-012

Joanna Dobrucka – administracja
tel. 881-964-933

Adres biura
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
e-mail: biuro@solid-bud.eu

Dane firmy
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
Radosławice 4, 67-108 Lubięcin
NIP: 925-184-86-20

masz pytania?

Masz pytania?

Adres biura
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
tel. +48 881 964 933
e-mail: biuro@solid-bud.eu