Sposób na przytulną sypialnię

Sypialnia to prawdopodobnie najważniejsze miejsce w całym domu - to tu się regenerujemy i wypoczywamy po ciężkim dniu. Dobrze, by sypialnia była miejscem przytulnym, do którego będziemy chcieli wracać co wieczór.

Sypialnia na wschód czy zachód?

Jeśli dopiero wybierasz mieszkanie, albo jeszcze nie masz wybranego pomieszczenia na sypialnię, zastanów się dobrze jak lubisz się budzić. Okna wychodzące na wschód gwarantują nam poranną pobudkę. Stopniowo wschodzące słońce zapewni nam naturalną energię i pozwoli dobrze zacząć dzień. Dla śpiochów i porannych leniuchów nie będzie to dobre rozwiązanie. Jeśli lubisz długo się wylegiwać, a każdy promyk słońca o poranku sprawia, że chowasz się pod kołdrę – wybierz okna wychodzące na inne strony świata.

jak urządzić przytulną sypialnię?

Kojące barwy

Jasność pomieszczenia nie będzie zależała wyłącznie od wpadającego do niego światła, ważne są też kolory ścian. Ciemne i przytłaczające kolory nie nadają się do sypialni, chyba że pojawią się wyłącznie na jednej ścianie towarzysząc nieco lżejszym kolorom. To samo dotyczy nietypowych, wzorzystych fototapet. Do sypialni warto wybrać beże, biele, błękity. Dlaczego? To właśnie w ich otoczeniu nasz organizm najchętniej odpoczywa. Kolor ścian powinien być uzależniony także od stopnia nasłonecznienia pokoju – chłodne odcienie będą idealne, gdy do pomieszczenia wpada dużo światła. W przypadku ciemnych pomieszczeń, powinniśmy zdecydować się na ciepłe barwy. Kolory to jednak nie tylko ściany! Zastanów się też nad podłogą! Przytulna sypialnia to na pewno drewniane podłogi oraz miłe w dotyku wykładziny i dywany.

kojące barwy w przytulnej sypialni

Najważniejszy element

Odpowiedni pokój i meble mają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie, co powinno być priorytetem przy urządzaniu wnętrza. Łóżko, najważniejszy element sypialni, powinno być odpowiednio duże i wygodne. Najistotniejszy jest w nim materac, którego najważniejszym zadaniem jest podtrzymywać kręgosłup. Wygodne łóżko i właściwy materac to przede wszystkim budowanie poczucia bezpieczeństwa. Najzdrowsze są materace średnio twarde, ale wszystko zależy od naszej budowy ciała i wagi.

przytulna sypialnia w twoim domu

Twoje miejsce

Pamiętaj, że sypialnia to Twoje miejsce i potrzebuje spersonalizowania! Zadbaj o to, żeby pojawiły się w niej Twoje ulubione książki, zdjęcia rodziny i przyjaciół, pamiątki z podróży czy innych ważnych wydarzeń. Ważne jednak, żeby zachować umiar – niech Twoja sypialnia nie wygląda na zagraconą, a udekorowaną z pomysłem i smakiem. Sypialnia ma sprawiać, że poczujesz się bezpiecznie i komfortowo i będziesz mieć ochotę do niej wracać.

Postanowienia noworoczne, czyli planujemy remont mieszkania

Kupiłeś nieruchomość, której nie zdążyłeś wykończyć? Od lat na twojej liście postanowień znajdują się nieśmiałe marzenia o remoncie? Jeśli chcesz odświeżyć swoje mieszkanie, ale nie wiesz, jak dotrzymać tej szczególnej noworocznej obietnicy, skorzystaj z naszego poradnika.

Czytaj
SOLID-BUD

dane kontaktowe

Sebastian Kwiatkowski – właściciel
tel. 504-356-012

Joanna Dobrucka – administracja
tel. 881-964-933

Adres biura
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
e-mail: biuro@solid-bud.eu

Dane firmy
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
Radosławice 4, 67-108 Lubięcin
NIP: 925-184-86-20

masz pytania?

Masz pytania?

Adres biura
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
tel. +48 881 964 933
e-mail: biuro@solid-bud.eu