Co musisz wiedzieć przed wizytą u dewelopera?

Zakup mieszkania to długi i niełatwy proces. Są takie kwestie, które powinniśmy mieć ustalone jeszcze przed wizytą u dewelopera. Odpowiedzi na niektóre pytania ułatwią podjęcie ostatecznej decyzji, a także zaoszczędzą Twój czas. Co powinieneś wiedzieć o swoim przyszłym mieszkaniu?

1. Określ swój budżet

To najważniejszy punkt w całym procesie. Dopiero po ustaleniu budżetu przeznaczonego na nieruchomość, będziesz wiedzieć na które mieszkanie możesz sobie pozwolić. Jeśli na swoją inwestycję planujesz wziąć kredyt, zbadaj wcześniej swoją zdolność kredytową. Będzie to konieczne ze względu na potrzebę sprecyzowania konkretnej kwoty, którą możesz dysponować. Taki krok pozwoli Ci na uniknięcie rozczarowań i nastawienie się na mieszkania, które będą w Twoim zasięgu. Ważne jest, żeby do tej kwoty doliczyć koszty wykończenia i koszty notarialne.

2. Metraż

Po określeniu kwoty, musisz pomyśleć o metrażu swojego mieszkania. Oczywiście będzie on bezpośrednio związany z Twoimi możliwościami finansowymi.  Przy określaniu metrów weź pod uwagę ilość pokoi, którą powinno być Twoje mieszkanie oraz to, że będziesz w nim mieszkać kilka lat. Pomyśl o ewentualnych zmianach, powiększeniu rodziny i wybierz optymalną opcję.

3. Lokalizacja

To kwestia dosyć istotna – przecież nie jest Ci obojętne czy będziesz mieszkać w centrum miasta czy na dalekich obrzeżach. Przy wyborze miejsca zwróć uwagę na jego odległość od Twojej pracy, Twoich rodziców czy szkoły Twoich dzieci. Ważne jest też jak daleko będziesz mieć do sklepów, instytucji czy przystanków autobusowych. Ilość miejsc parkingowych czy garażowych w pobliżu to kolejna kwestia, na którą warto zwrócić uwagę. Lubisz ciszę i spokój, tereny zielone? Okolica parku czy lasu na pewno Ci się spodoba.

4. Stan realizacji

Jeśli bardzo zależy Ci na czasie, musisz na wstępie odrzucić wszelkie inwestycje, które dopiero są w trakcie budowy. Szukaj tylko i wyłącznie takich, które są już skończone albo niedługo będą. Często jednak jest tak, że decydując się na mieszkanie, bierzemy pod uwagę, że będzie ono dostępne dopiero za jakiś czas. Wtedy śmiało możesz rozglądać się za inwestycjami, które dopiero zaczną być budowane lub są na początkowym etapie powstawania. Tych dopiero rozpoczętych lub planowanych będzie znacznie więcej niż ukończonych.

5. Mieszkanie

Punkt ostatni, ale na pewno nie najmniej ważny. Odwiedzając dewelopera powinieneś już wiedzieć o jakim rozkładzie mieszkania myślisz, które piętro Ci odpowiada i jaki widok z okna chcesz mieć. Ważne jest też jak dużo światła lubisz mieć – na podstawie tej preferencji wybierz usytuowanie mieszkania względem stron świata. Chcesz mieć piwnicę, balkon, ogródek? Wspomnij o tym przy rozmowie z deweloperem. Pamiętaj, że taka inwestycja to projekt długofalowy – tu będziesz mieszkać i żyć, dlatego bardzo ważne jest, żeby wszystko było dobrze przemyślane.

Postanowienia noworoczne, czyli planujemy remont mieszkania

Kupiłeś nieruchomość, której nie zdążyłeś wykończyć? Od lat na twojej liście postanowień znajdują się nieśmiałe marzenia o remoncie? Jeśli chcesz odświeżyć swoje mieszkanie, ale nie wiesz, jak dotrzymać tej szczególnej noworocznej obietnicy, skorzystaj z naszego poradnika.

Czytaj
SOLID-BUD

dane kontaktowe

Sebastian Kwiatkowski – właściciel
tel. 504-356-012

Joanna Dobrucka – administracja
tel. 881-964-933

Adres biura
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
e-mail: biuro@solid-bud.eu

Dane firmy
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
Radosławice 4, 67-108 Lubięcin
NIP: 925-184-86-20

masz pytania?

Masz pytania?

Adres biura
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
tel. +48 881 964 933
e-mail: biuro@solid-bud.eu