Urządzając łazienkę, unikaj tych 5 błędów

Kupiłeś dom i teraz czas na jego wykończenie. Wiesz, jak będzie wyglądał każdy pokój i kuchnia, ale zastanawiasz się, jak urządzić łazienkę, która będzie piękna i funkcjonalna? Skorzystaj z naszych wskazówek i poznaj 5 błędów, których warto unikać.

Brak izolacji przeciwwilgociowej

Hydroizolacja łazienki to podstawa, o której nie każdy pamięta, szczególnie gdy wykańcza łazienkę samodzielnie lub wynajął nieprofesjonalną ekipę remontową. Wnętrze łazienki jest mocno narażone na działanie wilgoci i można podzielić je na strefę mokrą (podłoga i wnętrze kabiny prysznicowej) oraz strefę wilgotną (pozostały obszar). Jeśli nie zabezpieczysz powierzchni przed wnikaniem wody, po pewnym czasie może pojawić się grzyb, a każdej wizycie będzie towarzyszył nieprzyjemny zapach i uczucie wilgoci. Izolacja przeciwwilgociowa chroni także przed zalaniem, o czym powinni wiedzieć szczególnie właściciele mieszkań.

Niewłaściwie dobrana kolorystyka

Źle dobrane kolory potrafią zepsuć nawet najlepiej urządzone pomieszczenie, dlatego jego projekt zacznij od wybrania koloru przewodniego i 1-2 dodatkowych. Sprawdzoną, bezpieczną opcją jest wybór jednobrawnych płytek, które będą stanowiły bazę dla dodatków, np. mydelniczki, szafek, koszyków na przybory. Dobierając kolorystykę, zwróć uwagę także na metraż łazienki. W małych pomieszczeniach sprawdzą się jasne tony, które optycznie je powiększą. Ciemne barwy zaś optycznie zmniejszą zbyt duże wnętrze, ale i lepiej widać na nich wszystkie zachlapania i zacieki (choć tę wadę rekompensują swoim eleganckim i stylowym wyglądem).

Zobacz naszą inwestycję na ul. Widokowej w Raculi. Zostały ostatnie domy!

Niepraktyczne oświetlenie

Światło jest niezwykle ważne, szczególnie w łazience bez okna. Docenią je szczególnie panie, które właśnie w tym pomieszczeniu wykonują makijaż. Oprócz światła głównego, zamontuj oświetlenie także obok lub nad lustrem. Ponieważ w łazience często pojawia się para wodna, wybieraj lampy dedykowane łazienkom o stopniu ochrony min. IP 44 – są odporne na wilgoć.

Nieprzemyślany układ

Wybierając wyposażenie łazienki, zadbaj o miejsce do poruszania się. Jeśli masz taką możliwość, rozrysuj na podłodze ustawienie wszystkich sprzętów. Zobacz, czy nie będą sobie „przeszkadzać”, np. Czy możesz wygodnie usiąść na sedesie? Czy drzwi od kabiny otwierają się wystarczająco szeroko, aby móc do niej wejść? Czy wieszak na ręcznik jest blisko umywalki i prysznica? Czy kabina prysznicowa lub wanna nie są za małe lub za duże?

Brak miejsca do przechowywania

Estetyka jest ważna, ale łazienka musi być także praktyczna. W takim pomieszczeniu powinna być choćby jedna szafka, szafa lub półka, na której ustawisz wszystkie potrzebne rzeczy. Przy wannie lub prysznicu przyda się półka na szampony i żele. W pobliżu lustra sprawdzi się miejsce na akcesoria do makijażu. Pomyśl także o miejscu na świeże ręczniki oraz wieszak na szlafrok. Jeśli w łazience znajduje się także pralka, musisz także wygospodarować miejsce na proszki i płyny, najlepiej w zamykanej szafce.

Nie wiesz jak urządzić łazienkę?

Skorzystaj z pomocy profesjonalnej architekta wnętrz. A jeśli Twój problem dotyczy całego domu, wybierz usługę wykończenia pod klucz, którą Solid-Bud oferuje swoim klientom. Kupując jedną z naszych inwestycji, możesz wybrać gotowy projekt, wedle którego wykończymy jego wnętrze. Chcesz poznać szczegóły? Skontaktuj się z nami!

Postanowienia noworoczne, czyli planujemy remont mieszkania

Kupiłeś nieruchomość, której nie zdążyłeś wykończyć? Od lat na twojej liście postanowień znajdują się nieśmiałe marzenia o remoncie? Jeśli chcesz odświeżyć swoje mieszkanie, ale nie wiesz, jak dotrzymać tej szczególnej noworocznej obietnicy, skorzystaj z naszego poradnika.

Czytaj
SOLID-BUD

dane kontaktowe

Sebastian Kwiatkowski – właściciel
tel. 504-356-012

Joanna Dobrucka – administracja
tel. 881-964-933

Adres biura
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
e-mail: biuro@solid-bud.eu

Dane firmy
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
Radosławice 4, 67-108 Lubięcin
NIP: 925-184-86-20

masz pytania?

Masz pytania?

Adres biura
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
tel. +48 881 964 933
e-mail: biuro@solid-bud.eu