Własny ogród – Twój mały raj

Własny ogród to na pewno dużo pracy, ale też wiele radości. Jak zagospodarować go tak, by nigdy się nie nudzić i spędzać miło czas? Znaleźliśmy propozycje dla każdego.

Patio

Patio to rozwiązanie idealne dla osób, które lubią przesiadywać długimi wieczorami w swoim własnym ogrodzie i delektować się ciszą. Wydzielenie specjalnej przestrzeni przy domu pozwoli na stworzenie prawdziwej strefy relaksu. Patio może być wykonane z drewnianych desek lub specjalnych ogrodowych płytek. Możesz postawić tutaj wygodne meble ogrodowe, mały stolik i spędzać godziny z książką lub organizować garden party dla swoich sąsiadów i przyjaciół. Jak sprawić, by ten zakątek był magiczny? Powieś lampki, zasadź piękne kwiaty i delektuj się chwilą.

patio w ogrodzie pomysły

Pergola

Pergola stworzy w klimat zaczarowanego ogrodu. Piękne korytarze, obrośnięte pnącymi się roślinami będą idealnym miejscem, żeby zaszyć się na chwilę i odpocząć od prażącego słońca w przyjemnym cieniu. To niesamowicie estetyczne i efektywne rozwiązanie dla Twojego ogrodu, które sprawdzi się również jako ochrona patio przed słońcem. Warto pomyśleć o wykorzystaniu pnących się róż, bluszczu czy winorośli, które nadadzą pergoli wyjątkowego charakteru. Pod pergolą przebiegać może piękna kamienna alejka, która poprowadzi do najodleglejszych zakątków ogrodu.

Oczko wodne

Wbrew pozorom nie jest to rozwiązanie wyłącznie dla dużych ogrodów. Nawet na małej powierzchni możesz pomyśleć o oczku wodnym pełnym barwnych rybek i przepięknych roślin wodnych. Wszystko wystarczy odpowiednio rozplanować i nasz stawek gotowy. Duże ogrody mogą sobie pozwolić na pomost czy stylowy mostek, a także efektowne kaskady wodne. Ten pomysł to nie tylko przyjemna dla oka dekoracja ale też rozwiązanie, które poprawi mikroklimat otoczenia i pozytywnie wpłynie na nasze rośliny ogrodowe.

oczko wodne w ogrodzie

Roślinność

Jeśli już jesteśmy przy roślinach ogrodowych – wszystko oczywiście zależy od naszych ogrodniczych umiejętności. Nasz ogród może być jednocześnie piękny, ale też całkiem łatwy w utrzymaniu i pielęgnacji roślin. Świetnie sprawdzą się iglaki, ozdobne byliny i krzewy zimozielone. U bardziej wymagających sprawdzą się na pewno piękne hortensje, piwonie czy róże. Pamiętaj też, że możesz postawić na mały ogródek uprawny – świeże warzywa i owoce to kusząca opcja!

hortensja w ogrodzie

Postanowienia noworoczne, czyli planujemy remont mieszkania

Kupiłeś nieruchomość, której nie zdążyłeś wykończyć? Od lat na twojej liście postanowień znajdują się nieśmiałe marzenia o remoncie? Jeśli chcesz odświeżyć swoje mieszkanie, ale nie wiesz, jak dotrzymać tej szczególnej noworocznej obietnicy, skorzystaj z naszego poradnika.

Czytaj
SOLID-BUD

dane kontaktowe

Sebastian Kwiatkowski – właściciel
tel. 504-356-012

Joanna Dobrucka – administracja
tel. 881-964-933

Adres biura
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
e-mail: biuro@solid-bud.eu

Dane firmy
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
Radosławice 4, 67-108 Lubięcin
NIP: 925-184-86-20

masz pytania?

Masz pytania?

Adres biura
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
tel. +48 881 964 933
e-mail: biuro@solid-bud.eu