Dlaczego warto zamieszkać w Raculi?

Co sprawia, że Racula staje się coraz bardziej popularną dzielnicą Zielonej Góry? Dlaczego wybierają ją rodziny z dziećmi? Jakie atrakcje oferuje swoim mieszkańcom? Zobacz, co sprawia, że warto zamieszkać w Raculi.

Cichy zakątek z dobrą komunikacją

Zaletą mieszkania w Raculi jest z pewnością jej lokalizacja. Dzielnica znajduje się na obrzeżach miasta, zapewniając mieszkańcom ciszę i odpoczynek od miejskiego zgiełku. Ta zielonogórska „sypialnia” to miejsce wybierane przez osoby, chcące cieszyć się spokojem okolicy po długim, męczącym dniu pracy.

Jednocześnie jej położenie umożliwia błyskawiczne dostanie się do centrum Zielonej Góry. Racula znajduje się przy obwodnicy, z której – w chwili obecnej – można szybko dostać się do centrum miasta, na osiedle Pomorskie, Śląskie i Piastowskie, a także na drogę szybkiego ruchu S3 w kierunku Gorzowa Wielkopolskiego czy Wrocławia.

Sportowe atrakcje

Rodziny, które lubią aktywność i sportowe atrakcje, z pewnością znajdą coś dla siebie w każdy weekend. Nie trzeba jechać do Zielonej Góry do wypełnionego po brzegi centrum rekreacyjno-sportowego. Mieszkańcy Raculi mogą korzystać z podobnego kompleksu – Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w sąsiadującym Drzonkowie.

Na terenie obiektu można korzystać z pływalni, tenisa, tenisa stołowego, siłowni, strzelnicy, placu zabaw, boiska do siatkówki oraz z bazy jeździeckiej. Odbywają się tutaj także zajęcia fitness w wodzie, a osoby spragnione relaksu mogą korzystać z jaskini solnej oraz SPA.

Rodzinny czas na świeżym powietrzu

Lasy i bujna zieleń otaczająca Raculę to kolejna zaleta tego miejsca. Długie, rodzinne spacery, wycieczki rowerowe czy piknik na świeżym powietrzu to kolejne propozycje atrakcji dla osób szukających ciszy i spokoju. Latem odpoczniesz tutaj od uciążliwych, miejskich upałów, a jesienią nazbierasz dorodnych grzybów. Atrakcji nie zabraknie dla nikogo.

Popołudnia i weekendy możesz spędzać natomiast na „Orliku” wyposażonym w boisko do gry w piłkę nożną, boisko do koszykówki oraz plac zabaw.

Wszystko, czego potrzebujesz

Racula, chociaż niewielkich rozmiarów, oferuje podobne udogodnienia co miasto. Jest tutaj apteka i poczta. W Drzonkowie znajduje się natomiast szkoła podstawowa, a przedszkolaki mogą dołączyć do grup maluchów w przedszkolu na osiedlu Pomorskim. Nie brakuje pizzerii i restauracji oraz niezbędnych dyskontów spożywczych.

Postanowienia noworoczne, czyli planujemy remont mieszkania

Kupiłeś nieruchomość, której nie zdążyłeś wykończyć? Od lat na twojej liście postanowień znajdują się nieśmiałe marzenia o remoncie? Jeśli chcesz odświeżyć swoje mieszkanie, ale nie wiesz, jak dotrzymać tej szczególnej noworocznej obietnicy, skorzystaj z naszego poradnika.

Czytaj
SOLID-BUD

dane kontaktowe

Sebastian Kwiatkowski – właściciel
tel. 504-356-012

Joanna Dobrucka – administracja
tel. 881-964-933

Adres biura
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
e-mail: biuro@solid-bud.eu

Dane firmy
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
Radosławice 4, 67-108 Lubięcin
NIP: 925-184-86-20

masz pytania?

Masz pytania?

Adres biura
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
tel. +48 881 964 933
e-mail: biuro@solid-bud.eu