Wyciszenie mieszkania. Co warto wiedzieć?

Lubimy żyć w komfortowych warunkach. Może się jednak zdarzyć, że zakupiona nieruchomość znajduje się blisko ruchliwej ulicy lub innych miejsc, skąd dochodzi hałas. Jak sobie z tym poradzić? Mamy kilka rozwiązań.

Nie zawsze uda nam się kupić nowe mieszkanie deweloperskie, które budowane i wykańczane jest z nowoczesnych materiałów budowlanych. Obecnie przy wielu inwestycjach stosuje się materiały, które nie tylko posiadają wysokie parametry izolacji cieplnej, ale również akustycznej. Przy ich zastosowaniu możliwość słyszenia niepożądanych dźwięków ograniczone jest do minimum. Gorzej w przypadku innych mieszkań, np. z rynku wtórnego lub budynków wybudowanych przez niesprawdzonych deweloperów. Tu hałas będziemy musieli zminimalizować we własnym zakresie.

Hałas może niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia człowieka. Mieszkając w starym budownictwie, blisko ruchliwej ulicy czy obszarów, gdzie funkcjonują wielkie zakłady produkcyjne, ale również w przypadku hałaśliwych sąsiadów, możemy być narażeni na wysokie częstotliwości. Te według badań nie powinny przekraczać 70dB, które już powodują w organizmie niekorzystne zmiany wegetatywne.

Dobrze wiedzieć, że przy normalnym funkcjonowaniu w domu, sami możemy wytworzyć nawet do 80 dB. 40 dB jest to szmer w domu, 60 dB odkurzacz, 80 dB głośna muzyka w pomieszczeniach. Dźwięki powyżej 75 dB mogą powodować rozmaite uszkodzenia organiczne i choroby, m.in. nadciśnienie tętnicze, zaburzenia pracy żołądka, przyspieszenie procesu starzenia, wrzody żołądka. Przy 90 dB (odpowiednik dźwięku ruchliwej ulicy) można osłabić słuch.

Jak uporać się z hałasem? Wyciszenie mieszkania może pomóc

Nasz komfort życia zależy od tego czy nasz dom będzie odpowiednio wyciszony akustycznie. Jeśli mieszkamy w niekorzystnych warunkach możemy własnym sumptem zabezpieczyć nasze mieszkanie przed hałasem. Jak to zrobić?

Okna

Najlepszym rozwiązaniem jest wymiana okien z gwarantowaną izolacją akustyczną. Nowe okna posiadają niezbędne parametry techniczne, które pozwolą zminimalizować dobywający z zewnątrz hałas. Jeśli nie mamy takiej możliwości, można również powiesić zasłony z grubego lub pluszowego materiału, co pozwoli przytłumić nieduże dźwięki.

Rolety

Jeśli posiadamy okna o odpowiednich parametrach, ale mimo to cały czas odczuwamy dyskomfort powodowany hałasem, warto zastanowić się nad inwestycją w rolety lub okiennice. Są one nie tylko skuteczne przy likwidacji dobiegających z zewnątrz hałasów, ale mogą również estetycznie wpływać na otoczenie. Ponadto zwiększają poziom intymności lokatorów.

Ekrany i panele akustyczne

To bardzo efektywny sposób na pozbycie się hałasu dobiegającego do naszego budynku. Panele akustyczne można zainstalować na całej ścianie lub tylko jej fragmentach.

Podwieszany sufit

Wykonanie go pozwoli nam na dodatkowe wyciszenie pokoju. Ma całkiem wysoką skuteczność, ale i można pokusić się o jego ciekawą aranżację. Minusem może być jednak zmniejszenie wysokości pomieszczenia. Jest to problem, jeśli nie posiadamy zbyt wysokiego sufitu.

Wybierając nowe mieszkanie warto jednak zwrócić uwagę na lokalizację nieruchomości. W Solid-Bud oferujemy mieszkania wykończone w wysokim standardzie, przy pomocy bardzo dobrych jakościowo materiałów budowlanych. Ponadto nasze osiedla ulokowane są w cichych i spokojnych miejscach blisko terenów zielonych. Sprawdź naszą ofertę.

Postanowienia noworoczne, czyli planujemy remont mieszkania

Kupiłeś nieruchomość, której nie zdążyłeś wykończyć? Od lat na twojej liście postanowień znajdują się nieśmiałe marzenia o remoncie? Jeśli chcesz odświeżyć swoje mieszkanie, ale nie wiesz, jak dotrzymać tej szczególnej noworocznej obietnicy, skorzystaj z naszego poradnika.

Czytaj
SOLID-BUD

dane kontaktowe

Sebastian Kwiatkowski – właściciel
tel. 504-356-012

Joanna Dobrucka – administracja
tel. 881-964-933

Adres biura
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
e-mail: biuro@solid-bud.eu

Dane firmy
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
Radosławice 4, 67-108 Lubięcin
NIP: 925-184-86-20

masz pytania?

Masz pytania?

Adres biura
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
tel. +48 881 964 933
e-mail: biuro@solid-bud.eu