Mieszkanie pod klucz czy wykończenie według własnego pomysłu?

Gotowy do odbioru i umożliwiający natychmiastowe zamieszkanie. Mieszkanie „pod klucz” wydaje się być atrakcyjną propozycją. Są jednak zwolennicy tradycyjnej oferty deweloperskiej, gdzie otrzymujemy mieszkanie, które zaaranżujemy wg własnego pomysłu.

Wybierając miejsce do życia w postaci nowego domu czy mieszkania deweloperskiego otrzymujemy gotowy lokal, który musimy później wykończyć i zaaranżować. Często firmy deweloperskie proponują mieszkania „pod klucz”, czyli kompletnie wykończone i gotowe do zamieszkania od razu po otrzymaniu kluczy. Wystarczy tylko umieścić meble w odpowiednim miejscu i można mieszkać. Zdarza się, że takie mieszkanie jest dodatkowo wyposażane.

Tego typu rozwiązanie ma z pewnością swoje zalety. Przede wszystkim nie musimy zajmować się pracami wykończeniowymi, projektowaniem czy planowaniem. Wszystko zostanie dla nas zrobione. Za komfort nie zawracania sobie głowy wykończeniem klienci płacą z reguły o 15-20 proc. wyższą kwotę od standardowej.

Wykończenie we własnym zakresie

Nie każdy oczywiście lubi „wchodzić” na gotowe, zważywszy, że nie można odcisnąć swojego piętna na wystroju. Ponadto na wykończeniu i aranżacji możemy sporo zaoszczędzić, wykonując to samemu. Szacuje się, że lokale „pod klucz” są droższe od nowych mieszkań deweloperskich (w stanie surowym) o ok. 800 zł za m2. W momencie, gdy decydujemy się na wykończenie we własnym zakresie koszt całościowy może nas wynieść ok. 600 zł za m2. Wszystko oczywiście zależy od użytych materiałów, aktualnych cen na rynku i standardu wykończenia.

Wykończenie nowego domu we własnym zakresie może nas mniej kosztować, ale poświęcimy na to więcej czasu. Istnieje również ryzyko pozostawionych błędów, jeśli sami wykonujemy prace lub robią to niewykwalifikowani budowlańcy. Jednak porównując oferty mieszkań „pod klucz” oraz te w stanie deweloperskim może się okazać, że są one o kilkanaście procent droższe.

Standard wykończenia z Solid-Bud

Czy opłaca się dopłacać do mieszkań „pod klucz” zależy w głównej mierze od aktualnej sytuacji finansowej klienta. Nie dysponując dodatkową gotówką tańsze może się okazać dla nas wykończenie własnym sumptem. Dobrze jest jednak wyliczyć ewentualne koszty i porównać oferty.

Kupując dom bezczynszowy czy mieszkanie w Zielonej Górze od Solid-Bud masz gwarancję jakości wykończenia. Podstawowe prace wykończeniowe nowych mieszkań wykonywane są przez wykwalifikowanych pracowników budowlanych, którzy korzystają z najwyższej jakości materiałów.

W przypadku domów bezczynszowych w zabudowie szeregowej, w standardzie ocieplamy elewację, wykorzystujemy parapety z granitu, a dach wykładamy nowoczesną dachówką ceramiczną. Ponadto wstawiamy okna 5-komorowe, 3-szybowe, które posiadają znakomity współczynnik przenikania ciepła. Wnętrza wykańczane są tynkami gipsowymi, dzięki którym uzyskujemy równe powierzchnie gotowe do dalszej dekoracji. Więcej informacji znajdziesz w zakładce „Nasze Standardy”, gdzie opisujemy materiały z jakich budowane są nasze budynki do zamieszkania w Zielonej Górze na osiedlach w Przylepie i Raculi.

Postanowienia noworoczne, czyli planujemy remont mieszkania

Kupiłeś nieruchomość, której nie zdążyłeś wykończyć? Od lat na twojej liście postanowień znajdują się nieśmiałe marzenia o remoncie? Jeśli chcesz odświeżyć swoje mieszkanie, ale nie wiesz, jak dotrzymać tej szczególnej noworocznej obietnicy, skorzystaj z naszego poradnika.

Czytaj
SOLID-BUD

dane kontaktowe

Sebastian Kwiatkowski – właściciel
tel. 504-356-012

Joanna Dobrucka – administracja
tel. 881-964-933

Adres biura
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
e-mail: biuro@solid-bud.eu

Dane firmy
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
Radosławice 4, 67-108 Lubięcin
NIP: 925-184-86-20

masz pytania?

Masz pytania?

Adres biura
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
tel. +48 881 964 933
e-mail: biuro@solid-bud.eu