Zwierzęta w domu. Jak przygotować mieszkanie pod kątem czworonogów?

Posiadając psa lub kota często zapominamy o stworzeniu im dogodnych warunków w naszym nowym domu. Co zrobić, aby nasz czworonóg czuł się dobrze w mieszkaniu?

Niezależnie od tego czy jesteśmy zwolennikami psów czy kotów, zawsze staramy się stworzyć naszym czworonogom dobre warunki. Przygotowanie mieszkania pod życie z pupilem może się okazać jednak sporym wyzwaniem, szczególnie gdy z początku nie wiemy za co się zabrać. O czym należy pamiętać, urządzając mieszkanie pod kątem zwierząt?

1. Podłoga

Dzieląc życie z czworonogami musimy przede wszystkim przyjrzeć się rodzajom podłóg. Wybierając podłogę do naszego nowego domu sprawdźmy jej klasę odporności. Najlepiej jeśli podłoga jest twarda i odporna na zarysowania, w tym wypadku sprawdzą się zdecydowanie te z dębu czy drzew egzotycznych. Jeśli zwierzę ma mieć swój kąt w domu, warto pokusić się o kafelki, którymi wyłożymy miejsce, gdzie nasz pupil będzie przebywał najczęściej.

2. Ściany

Myśląc o wykończeniu ścian warto pokusić się o farbę zmywalną i odporną na szorowanie. Jej zastosowanie jest szczególnie istotne w miejscu, gdzie pupil ma legowisko lub przebywa najczęściej.

3. Drzwi

Drzwi wewnętrzne powinny być estetyczne i pasować wizualnie do wystroju wnętrza. Jednak piękno może szybko przeminąć, szczególnie gdy w naszym domu biegają czworonogi. Dobrze jest zatem wybrać nie tylko wizualność, ale i solidność. Sprawdzą się drzwi bez przeszklenia i, co ważne, z okrągłymi klamkami – duży pies nie będzie w stanie ich otworzyć.

4. Dywany

Jeśli myślisz nad dywanem, najlepiej sprawdzi się ten z krótkim włosiem – można go bez problemu czyścić i odkurzać. Warto jednak zastanowić się nad rezygnacją z dywanów. Choć dodają uroku wnętrzom, mogą być przyczyną wielu problemów w czyszczeniu, szczególnie gdy nasz pupil ma długą sierść i ją gubi.

5. Legowisko

Przy projektowaniu wnętrza, w którym funkcjonować będzie zwierzak, warto pomyśleć o legowisku dla niego. Najkorzystniejszym miejscem może okazać się róg pokoju czy przedpokoju, skąd pies będzie mógł obserwować otoczenie i nie będzie przeszkadzał domownikom. Najważniejsze jednak, aby czuł się w nim komfortowo. W większych mieszkaniach czy domach, nasz pupil może zająć miejsce w wiatrołapie lub pod schodami – w tej niewykorzystanej przestrzeni możemy stworzyć przytulne legowisko dla naszego psa. W przypadku kota sprawa jest nieco trudniejsza. Ten zwierzak z pewnością nie zadowoli się jednym miejscem z posłaniem.

6. Jedzenie

Miski z jedzeniem dobrze jest postawić na posadzce łatwej do czyszczenia. Z reguły miski stawiamy w kuchni, albo w przedpokoju (wiatrołapie). Warto już zawczasu pomyśleć o odpowiednich płytkach czy posadzce w tych przestrzeniach.

Projektowanie wnętrz z myślą o domowym zwierzaku może nam sprawić sporo radości. Planujmy pomieszczenia tak, aby w jak najmniejszym stopniu zminimalizować ewentualne zniszczenia i sprawić, by każdy domownik, również ten na czterech łapach, czuł się w nich dobrze.

Postanowienia noworoczne, czyli planujemy remont mieszkania

Kupiłeś nieruchomość, której nie zdążyłeś wykończyć? Od lat na twojej liście postanowień znajdują się nieśmiałe marzenia o remoncie? Jeśli chcesz odświeżyć swoje mieszkanie, ale nie wiesz, jak dotrzymać tej szczególnej noworocznej obietnicy, skorzystaj z naszego poradnika.

Czytaj
SOLID-BUD

dane kontaktowe

Sebastian Kwiatkowski – właściciel
tel. 504-356-012

Joanna Dobrucka – administracja
tel. 881-964-933

Adres biura
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
e-mail: biuro@solid-bud.eu

Dane firmy
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
Radosławice 4, 67-108 Lubięcin
NIP: 925-184-86-20

masz pytania?

Masz pytania?

Adres biura
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
tel. +48 881 964 933
e-mail: biuro@solid-bud.eu