Urban jungle – egzotyka w Twoim domu

Dużo zielonych roślin, egzotyczne wzory i rewia kolorów - styl urban jungle na dobre zagościł w nowoczesnych domach. Koniec z minimalizmem i surowymi wnętrzami, czas na trochę ożywienia! Sprawdź skąd wzięło się urban jungle i jak uzyskać ten efekt w swoim domu.

Urban jungle czyli miejska dżungla

Ta informacja może dziwić, ale termin urban jungle pojawił się już w XIX wieku  w gazecie The Times i dotyczył czegoś zupełnie innego niż dzisiaj. Określenie miejskiej dżungli odnosiło się do betonowych miast, znikającej z nich zieleni i zastępowania jej wysokimi budynkami i surowymi placami. Urban jungle podbija jednak od jakiegoś czasu nasze serca jako styl wnętrzarski. Potrzeba posiadania w domu dużej ilości roślin i kolorowego pomieszczenia wynika z ciągle zmieniającego się krajobrazu – gdziekolwiek nie spojrzymy widzimy beton i miejski chaos. Zimy się przedłużają, letnie upały wypalają zieloną trawę, a spoglądając przez okno widzimy kolejny blok zamiast parku. Okazuje się, że nasza stara paprotka przestaje nam wystarczać i potrzebujemy więcej zieleni! Dlatego właśnie projektanci zaczęli przemycać w swoich projektach egzotyczne motywy dżungli.

Powrót do roślin doniczkowych

Podstawą urban jungle jest bogactwo różnych mniej lub bardziej egzotycznych kwiatów, szczególnie tych w rozmiarze XXL! Postaw na duże, powyginane w różne strony i charakterne! Piękne i drobne storczyki czy draceny zostaw na inne okazje – swój dom upiększ zadziornymi kaktusami, pnącym się bluszczem czy egzotyczną palmą. Pamiętaj, że zaletą posiadania dużej ilości kwiatów w domu jest czystsze powietrze. Niektóre rośliny wpływają także pozytywnie na sen. Jakie kwiaty kupić? Najbardziej atmosferę dżungli będą przypominać skrzydłokwiaty, paprocie czy też monstery. Poczuj się jak w lesie tropikalnym!

 

 

Rewia barw

Z dżunglą bezsprzecznie kojarzy nam się piękna, głęboka zieleń, która może być podstawą naszego wystroju. Czym ją urozmaicić? Pamiętaj, że dżungla to rewia różnych barw – wyraziste i nasycone pomarańcze, czerwienie i żółcie będą świetnie komponować się z butelkową zielenią. Wyobraź sobie urozmaiconą faunę i florę lasów tropikalnych i wybierz swoje kolory. Ma być wakacyjnie, relaksująco i trochę egzotycznie! Jeśli w ponure dni będziesz czuć się w swoim wnętrzu jak na tropikalnej wycieczce, to znak, że urban jungle na dobre zadomowił się w Twoim domu. Obok egzotycznych wzorów, dopełnieniem zieleni mogą być pastelowe barwy i złote dodatki.  Jeśli nie możesz pozwolić sobie na prawdziwą dżunglę w swoim domu, zadbaj o tropikalne dodatki. Poduszki z printem roślinnym, kafelki w kolorze intensywnej zieleni albo tapeta z motywem egzotycznej fauny lub flory.

Postanowienia noworoczne, czyli planujemy remont mieszkania

Kupiłeś nieruchomość, której nie zdążyłeś wykończyć? Od lat na twojej liście postanowień znajdują się nieśmiałe marzenia o remoncie? Jeśli chcesz odświeżyć swoje mieszkanie, ale nie wiesz, jak dotrzymać tej szczególnej noworocznej obietnicy, skorzystaj z naszego poradnika.

Czytaj
SOLID-BUD

dane kontaktowe

Sebastian Kwiatkowski – właściciel
tel. 504-356-012

Joanna Dobrucka – administracja
tel. 881-964-933

Adres biura
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
e-mail: biuro@solid-bud.eu

Dane firmy
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
Radosławice 4, 67-108 Lubięcin
NIP: 925-184-86-20

masz pytania?

Masz pytania?

Adres biura
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
tel. +48 881 964 933
e-mail: biuro@solid-bud.eu