Co sprawdzić, kupując dom od dewelopera

Chcesz kupić dom? Patrz szerzej i nie skupiaj się na samym projekcie. Jest kilka rzeczy, dzięki którym ocenisz, czy dokonujesz słusznego wyboru. Jakich? Dowiedz się, co sprawdzić, kupując dom od dewelopera.

Opinie na temat dewelopera

To obowiązkowy punkt na liście „Co sprawdzić kupując dom od dewelopera” i pierwszy krok na drodze do zakupu domu od dewelopera. Jeszcze zanim spojrzysz na jego ofertę, przeczytaj opinie jego dotychczasowych klientów. Im więcej znajdziesz komentarzy wystawionych przez zadowolonych właścicieli, tym większe szanse, że sam dołączysz do ich grona. Sprawdzony, zaufany deweloper domów jednorodzinnych to taki, który ma na swoim koncie co najmniej kilka zakończonych realizacji i ugruntowaną pozycję na rynku. Jest rozpoznawalny i wypłacalny. Takim właśnie deweloperem jest Solid-Bud, deweloper domów jednorodzinnych z Zielonej Góry.

Jeśli starasz się o kredyt hipoteczny, bank uzależni swoją decyzję nie tylko od Twoich możliwości finansowych, ale także od prospektu informacyjnego dostarczonego przez dewelopera, który zawiera najważniejsze informacje na temat budowy i potwierdza powstawanie danej inwestycji.

Dom w zabudowie bliźniaczej - dlaczego warto go wybrać?

Lokalizacja inwestycji

Sprawdź, w której części miasta powstaje inwestycja, która wzbudziła Twoje zainteresowanie. Jednak nie ufaj tylko wizualizacjom i zdjęciom w Internecie. Jeśli na poważnie myślisz o zakupie domu od dewelopera, odwiedź teren budowy. Po drodze oceń dojazd (czas i jakość), bliskość sklepów i szkół (jeśli masz dzieci) oraz odległość od Twojego miejsca pracy. Gdy dotrzesz na miejsce, w kilka sekund będziesz wiedzieć, czy to jest Twój przyszły raj na ziemi.

Pamiętaj też, że sama wizja lokalna nie wystarczy. W urzędzie gminy sprawdź dwa dokumenty: miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP) oraz studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego (SUiKZP). Dzięki nim dowiesz się, czy Twój spokój nie zmąci żadna budowa hipermarketu lub drogi szybkiego ruchu.

Co sprawdzić, kupując dom od dewelopera? Najnowsze inwestycje Solid-Budu!

Dom wolnostojący czy w zabudowie bliźniaczej

Oba typy mają swoje cechy, ale to od Ciebie zależy, co będzie wadą, a co zaletą. Osoby ceniące sobie niezależność i prywatność na pewno będą zainteresowane domem wolnostojącym. Bliźniaka często wybierają przyjaciele lub rodziny, które chcą mieszkać blisko siebie. W wyborze między domem wolnostojącym a w zabudowie bliźniaczej nie idź na kompromisy i decyduj się na rodzaj, który odpowiada Ci w 100%. Jeśli marzysz o bliźniaku, a wybierzesz dom wolnostojący (lub na odwrót), po pewnym czasie dopadną Cię wątpliwości.

Przeczytaj ten artykuł: Dom w zabudowie bliźniaczej – dlaczego warto go wybrać?

Botaniczna, Solid-Bud

Standard wykończenia

Czyli materiały, jakich używa deweloper oraz stan, w jakim oddaje dom. Takie informacje powinny znaleźć się na stronie inwestycji. Zwróć uwagę na standard surowców, grubość izolacji termicznej, typ montowanych okien i drzwi. Przeanalizuj rozkład pomieszczeń. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub chcesz coś zmienić, skontaktuj się z deweloperem jak najszybciej. Pewnych zmian możesz dokonać tylko na samym początku. Większość firm oferuje dwa standardy wykończenia inwestycji:

  • Stan deweloperski – wersja tańsza, dom jest gotowy do dalszych prac wykończeniowych, które klient wykonuje we własnym zakresie. Co ważne, każdy deweloper ma własną definicję stanu deweloperskiego.
  • Wykończenie pod klucz – wersja droższa, dom jest gotowy do wprowadzenia. Klient zazwyczaj wybiera jeden z proponowanych przez dewelopera projektów.

W ofercie Solid-Budu możesz wybrać stan deweloperski (zobacz nasze standardy) lub wybrać wariant wykończenia pod klucz. Zapytaj o szczegóły naszego doradcę!

Solid-Bud to sprawdzony deweloper z Zielonej Góry

Przez ostatnie lata skończyliśmy kilkanaście realizacji, które znalazły swoich właścicieli w rekordowym czasie. Cieszymy się pozytywną opinią wśród naszych klientów. Wykańczamy domy pod klucz. Aktualnie budujemy nowe osiedle domów jednorodzinnych w Raculi. Jak jeszcze możemy przekonać Cię do naszej oferty? Skontaktuj się z nami!

Postanowienia noworoczne, czyli planujemy remont mieszkania

Kupiłeś nieruchomość, której nie zdążyłeś wykończyć? Od lat na twojej liście postanowień znajdują się nieśmiałe marzenia o remoncie? Jeśli chcesz odświeżyć swoje mieszkanie, ale nie wiesz, jak dotrzymać tej szczególnej noworocznej obietnicy, skorzystaj z naszego poradnika.

Czytaj
SOLID-BUD

dane kontaktowe

Sebastian Kwiatkowski – właściciel
tel. 504-356-012

Joanna Dobrucka – administracja
tel. 881-964-933

Adres biura
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
e-mail: biuro@solid-bud.eu

Dane firmy
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
Radosławice 4, 67-108 Lubięcin
NIP: 925-184-86-20

masz pytania?

Masz pytania?

Adres biura
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
tel. +48 881 964 933
e-mail: biuro@solid-bud.eu