Inwestowanie w nieruchomości – jak to robić?

Inwestowanie w nieruchomości w dobie niepewnej sytuacji gospodarczej to bezpieczny sposób na ulokowanie kapitału i możliwość dodatkowego dochodu. Dowiedz się, jak możesz zarobić na zakupie domu lub mieszkania.

Jaka powinna być nieruchomość pod wynajem?

Atrakcyjna lokalizacyjnie i wizualnie. Tylko lokal cieszący się dużym zainteresowaniem, przyniesie oczekiwany zysk. Dlatego zanim zdecydujesz się na zakup, określ, kim jest Twój potencjalny klient. Studentem, któremu zależy na bliskości uczelni? Młodą rodziną z dziećmi szukającą domu w spokojnej dzielnicy? Singlem, dla którego kawalerka będzie optymalnym miejscem do życia? A może turystami poszukującymi apartamentu na weekend w centrum miasta? Gdy już to zrobisz, czas na wybór lokalizacji i rodzaju nieruchomości.

Sprawdź dojazd, infrastrukturę, bliskość sklepów i szkół. Wczuj się w rolę swojego potencjalnego klienta i oceń okolicę, w której znajduje się nieruchomość, pod kątem jego potrzeb. Spełnia je? Kup ją! Jeśli nowo nabyta nieruchomość jest w kiepskim stanie, wyremontuj ją, a następnie zdecyduj: wynajmiesz czy sprzedasz z zyskiem?

Stałe źródło dochodów, czyli wynajem

Wbrew oczekiwaniom wielu osób planujących zakup mieszkania lub domu, pandemia wcale nie spowodowała spadku cen nieruchomości. Co więcej, wielu deweloperów zwolniło tempo budowy, co zmniejsza liczbę nowych lokali. Zarówno nieruchomości w najpopularniejszych lokalizacjach (np. centrum) jak i te, które wielu z nas doceniło dopiero w momencie pandemii (ogródki działkowe, domki letniskowe, domy na wsi lub na obrzeżach miast) nawet znacząco zyskały na wartości. Dodatkowo utrudniona procedura kredytowa i wzrost wymaganego wkładu własnego zdecydowanie ograniczyły szanse na pożyczkę osobom marzącym o własnym domu.

Jeśli planowałeś inwestycję w nieruchomości, to jest dobry moment na realizację planów. Dlaczego? Bo to ci, którym bank odmówił kredytu, będą szukali czegoś do wynajęcia. Jeśli zaproponujesz im mieszkanie lub dom odpowiadający ich oczekiwaniom, zyskasz długoterminowych najemców i stałe źródło dochodów.

Nie wszyscy lubią remonty, wykorzystaj to!

Myślisz, że każdy kto kupuje mieszkanie lub dom od dewelopera cieszy się na jego myśl o jego urządzaniu? Takie osoby zdecydowanie bardziej wolą kupić gotową nieruchomość, do której wystarczy się wprowadzić. Jednak nie zawsze wybrany przez nich deweloper oferuje wykończenie nieruchomości pod klucz. I właśnie w tym momencie pojawia się doskonała okazja dla szukających opłacalnej inwestycji. Kup dom od dewelopera, wykończ go, a następnie sprzedaj z zyskiem. Jeśli masz smykałkę do aranżacji wnętrz lub zajmujesz się tym profesjonalnie, urządź je zgodnie z najnowszymi trendami – to przyciągnie potencjalnych kupców niemających czasu na wybór mebli i dekoracji. Mała podpowiedź: zdjęcia zrobione przez profesjonalnego fotografa znacznie podniosą atrakcyjność Twojej oferty.

Czy inwestowanie w nieruchomości jest dla Ciebie?

Ulokowanie kapitału w nieruchomościach opłaca się, ale wymaga zaangażowania. Poświęć czas na znalezienie idealnego mieszkania lub domu, a następnie zainwestuj pieniądze w zakup. Pamiętaj jednak, że początki inwestowania w nieruchomości mogą być trudne, ale późniejsze korzyści są tego warte.

Szukając pewnej, atrakcyjnej nieruchomości, sprawdź ofertę Solid-Budu. Nasze inwestycje powstają w sprawdzonych, popularnych lokalizacjach, a ich jakość potwierdzają zadowoleni klienci. Dom od dewelopera w dobrze skomunikowanej z centrum Zielonej Góry i spokojnej okolicy z szybkim dojazdem do trasy S3 przyciąga wielu chętnych klientów – kup taką nieruchomość, a otrzymasz pewne źródło zysku.

Postanowienia noworoczne, czyli planujemy remont mieszkania

Kupiłeś nieruchomość, której nie zdążyłeś wykończyć? Od lat na twojej liście postanowień znajdują się nieśmiałe marzenia o remoncie? Jeśli chcesz odświeżyć swoje mieszkanie, ale nie wiesz, jak dotrzymać tej szczególnej noworocznej obietnicy, skorzystaj z naszego poradnika.

Czytaj
SOLID-BUD

dane kontaktowe

Sebastian Kwiatkowski – właściciel
tel. 504-356-012

Joanna Dobrucka – administracja
tel. 881-964-933

Adres biura
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
e-mail: biuro@solid-bud.eu

Dane firmy
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
Radosławice 4, 67-108 Lubięcin
NIP: 925-184-86-20

masz pytania?

Masz pytania?

Adres biura
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
tel. +48 881 964 933
e-mail: biuro@solid-bud.eu