Jak urządzić domowe biuro? 5 wskazówek

Planujesz home office i zastanawiasz się, jak poprawić swoje warunki do pracy? Oto 5 wskazówek, jak urządzić domowe biuro. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, wybierając meble i które kolory sprzyjają koncentracji.

Wybierz miejsce

I to nie pierwsze lepsze. Najlepiej aby Twoje domowe biuro mieściło się z dala od strefy rodzinnej, dzięki czemu nikt ani nic nie będzie Cię rozpraszać. Jeśli masz taką możliwość, urządź domowe biuro w osobnym pomieszczeniu. Postaw w nim biurko przodem do wejścia – taki układ pozwoli Ci skupić się na pracy i kontrolować otoczenie. Jeśli Twoje mieszkanie lub dom jest za małe, zorganizuj przestrzeń do pracy, stawiając ściankę działową lub regał albo zamontuj zasłonę. Ciekawym rozwiązaniem jest stworzenie domowego biura we wnęce lub specjalnie zaprojektowanej szafie.

Wybierz meble

Ergonomia pracy to podstawa. Bez niej trudno będzie Ci się skoncentrować na zadaniach. Cały czas będziesz zmieniać pozycję i czuć, że coś jest nie tak… Aby uniknąć takich sytuacji, poświęć chwilę na dobór mebli. Wysokość biurka powinna umożliwiać komfortową pozycję w trakcie pracy, a blat powinien mieć optymalną szerokość, najlepiej powyżej 100 cm. Jak sprawdzić, czy wybrany model będzie odpowiedni? Usiądź przy nim i połóż ręce na blacie. Jeśli stopy leżą płasko na podłodze, zgięcia łokci i kolan tworzą kąty proste, a plecy są wyprostowane, to jest idealne biurko dla Ciebie.

Oprócz miejsca, przy którym pracujesz, przyda się także regał lub szafka na niezbędne przybory i dokumenty. W minibiurze z pomocą przychodzą szafki i półki wiszące. Do stworzenia kącika wykorzystałeś regał? Problem rozwiązany! Ważne, aby tego typu meble znajdowały się blisko biurka, dzięki czemu wszystkie dokumenty i narzędzia będą na wyciągnięcie ręki.

 Zadbaj o kolorystykę

Jedni wolą spokojne, neutralne biele i beże, inni energetyczne czerwienie i pomarańcze. Wybór kolorystyki zależy od Twojego typu osobowości, jednak warto znać podstawy doboru kolorów, aby wiedzieć, jak urządzić biuro ładne i funkcjonalne. Biel, szarość i zieleń mają kojący wpływ, pomagają w koncentracji i pozwalają odpocząć zmęczonym oczom. Żółć i pomarańcz pobudzają do działania. Błękit działa uspokajająco, łagodzi nerwy. Jeśli masz stresującą pracę, nie musisz od razu przemalowywać ścian na zielono czy błękitno. Wystarczy, że zadbasz o kilka akcentów kolorystycznych, np. w postaci plakatu nad biurkiem lub rośliny.

Jak urządzić domowe biuro? - Solid-Bud

Niech stanie się jasność!

Oświetlenie w domowym biurze można podzielić na dwie kategorie: naturalne i sztuczne. Zadbaj o światło naturalne, stawiając biurko blisko okna. Weź pod uwagę, o której godzinie do wnętrza wpada najwięcej promieni słonecznych i ustaw stanowisko tak, aby nie raziły w monitor. Sztuczne oświetlenie będzie grało szczególnie ważną rolę, jeśli lubisz pracować wieczorem lub w nocy. Wtedy nie obejdzie się bez lampy oświetlającej Twoje stanowisko pracy. Wybierając barwę światła, postaw na żarówki o barwie neutralnej lub zimnej. Ważne też, aby natężenie światła nie oślepiało Cię ani nie było mocniejsze od monitora.

Dobra organizacja to klucz do sukcesu

Nie ma nic gorszego niż wszechobecny bałagan w miejscu pracy, prawda? Dlatego zaopatrz się pudełka, segregatory i kuwetki, które pomogą Ci zapanować nad biurowym chaosem. Jeśli masz problem z utrzymywaniem porządku, stosuj się do zasady czystego biurka. Pilnuj, aby na blacie były tylko: komputer, myszka, monitor,notatnik, podkładka na kubek kawy lub herbaty. Dodatkowo uporządkuj i pochowaj kable. Najważniejsze, aby każda rzecz w domowym biurze miała swoje miejsce. Kalendarz lub tablica korkowa także mogą okazać się przydatnymi gadżetami – przypomną o ważnych terminach i spotkaniach.

Wiesz, jak urządzić domowe biuro, teraz czas na Ciebie

Im ładniejsze i lepiej przygotowane domowe biuro, tym przyjemniej będzie Ci się pracować. Jeśli do tej pory pracowałeś przy kuchennym stole, dziecięcym biurku czy na salonowej sobie, poświęć czas na stworzenie optymalnej przestrzeni do pracy, a poczujesz ogromną różnicę.

Masz za małe mieszkanie, a planujesz przejść na stałe w tryb home office? Zdecyduj się na zakup domu!  Większa przestrzeń pozwoli Ci  wygospodarować miejsce pod domowe biuro. Może będzie to osobny pokój, oddzielona strefa w salonie albo poddasze? Pamiętaj, że na wczesnym etapie inwestycji możesz wprowadzać zmiany w ostatecznym układzie wnętrza. Zobacz naszą najnowszą realizację: domy jednorodzinne na ul. Widokowej w Raculi!

Postanowienia noworoczne, czyli planujemy remont mieszkania

Kupiłeś nieruchomość, której nie zdążyłeś wykończyć? Od lat na twojej liście postanowień znajdują się nieśmiałe marzenia o remoncie? Jeśli chcesz odświeżyć swoje mieszkanie, ale nie wiesz, jak dotrzymać tej szczególnej noworocznej obietnicy, skorzystaj z naszego poradnika.

Czytaj
SOLID-BUD

dane kontaktowe

Sebastian Kwiatkowski – właściciel
tel. 504-356-012

Joanna Dobrucka – administracja
tel. 881-964-933

Adres biura
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
e-mail: biuro@solid-bud.eu

Dane firmy
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
Radosławice 4, 67-108 Lubięcin
NIP: 925-184-86-20

masz pytania?

Masz pytania?

Adres biura
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
tel. +48 881 964 933
e-mail: biuro@solid-bud.eu