Dlaczego warto mieszkać na przedmieściach?

Przedmieścia to wygodna lokalizacja do życia na co dzień. Szukamy coraz częściej spokojnego miejsca, które znajduje się z dala od zgiełku miejskiego ale nadal jest na tyle niedaleko centrum miasta, że codzienna komunikacja nie sprawia problemu. Jakie są zalety mieszkania na przedmieściach?

Przedmieścia z dala od zgiełku

Szukając mieszkania często przeglądamy oferty, które gwarantować będą cichą okolicę. Zależy nam by po całym dniu pracy w chaosie, miejskim pędzie i zgiełku wrócić do domu, który będzie oazą spokoju. W centrum miasta ciężko znaleźć lokalizację, która będzie odpowiadać tym kryteriom – śródmieście to często hałaśliwe i ruchliwe rejony, które niespecjalnie pomagają zasnąć w nocy. Przedmieścia Zielonej Góry są dodatkowo niesamowicie malownicze i słyną ze swojej zieleni i sielskości. Cisza i spokój są tutaj gwarantowane, a okolica lasów gwarantuje błogą pobudkę przy dźwiękach budzącego się lasu.

Zielony zakątek

Zielone tereny w okolicy domu to prawdziwy raj nie tylko dla aktywnych sportowców czy rodzin z dziećmi. Zielonogórskie przedmieścia to przede wszystkim lasy – idealne miejsca na spacer z psem, nordic walking czy po prostu niedzielną przejażdżkę rowerową. Bezpośrednie otoczenie przyrody kojąco wpływa na nasze nerwy, a popołudniowa przechadzka może być świetnym sposobem na zrelaksowanie się i odstresowanie po całym dniu pracy. To zdecydowanie lepsze miejsce do odpoczynku niż zatłoczony park czy skwer miejski. Do tego nie doświadczymy tu spalin, wyłącznie świeże powietrze.

Dobra cena

Mieszkania na przedmieściach są zdecydowanie tańsze niż te w centrum miasta. Łatwiej też jest znaleźć ofertę z rynku pierwotnego, w przeciwieństwie do centrum miasta, w którym króluje jednak rynek wtórny. Okazuje się, że w tej samej cenie co skromne mieszkanie w śródmieściu, możemy znaleźć nasz własny dom z ogrodem i garażem na przedmieściach w wysokim standardzie.

Sąsiedztwo

Mieszkanie na przedmieściach w kontekście sąsiadów może być rozpatrywane z dwóch stron. Dla osób lubiących kontakt z ludźmi będzie to na pewno okazja do nawiązania wielu nowych znajomości – w mieście jesteśmy dosyć anonimowi, mamy wielu sąsiadów, każdy jest zamknięty w swoich czterech ścianach i nie zawsze jest szansa by się poznać. Mieszkanie w domku na przedmieściach to okazja do zbudowania zgranej społeczności, znalezienia dobrych znajomych i osób, które pomogą nam w wielu sprawach. Z drugiej strony, to też idealne miejsce dla osób zamkniętych w sobie, które cenią sobie swoje własne towarzystwo. W bloku w centrum często możemy czuć się obserwowani – sąsiedzi słyszą każdy ruch na klatce, wiedzą kiedy wracamy z domu czy spotkania z przyjaciółmi. We własnym domu na przedmieściach można zbudować swoją twierdzę i nie martwić się o wścibskich sąsiadów.

Wychowanie dzieci

Spokojna okolica to dobre miejsce na wychowywanie dzieci. Dużo przyrody, cisza i świeże powietrze to możliwość zabawy na zewnątrz bez obawy o zanieczyszczenia czy smog. Takie otoczenie wpływa pozytywnie na rozwój zarówno fizyczny jak i psychiczny. Istnieje więcej okazji do odłożenia na bok telefonu czy tabeta i znalezienie różnego rodzaju atrakcji. Spacer po lesie przyniesie nową wiedzę i znajomość roślin czy zwierząt, własny kawałek ogródka może być okazją do założenia małej uprawy warzyw, a wolna przestrzeń to miejsce do biegania i szaleństw. Zielonogórskie przedmieścia gwarantują też bliskość placówek edukacyjnych, orlików i placów zabaw. Cisza i spokój połączone z funkcjonalnością.

Postanowienia noworoczne, czyli planujemy remont mieszkania

Kupiłeś nieruchomość, której nie zdążyłeś wykończyć? Od lat na twojej liście postanowień znajdują się nieśmiałe marzenia o remoncie? Jeśli chcesz odświeżyć swoje mieszkanie, ale nie wiesz, jak dotrzymać tej szczególnej noworocznej obietnicy, skorzystaj z naszego poradnika.

Czytaj
SOLID-BUD

dane kontaktowe

Sebastian Kwiatkowski – właściciel
tel. 504-356-012

Joanna Dobrucka – administracja
tel. 881-964-933

Adres biura
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
e-mail: biuro@solid-bud.eu

Dane firmy
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
Radosławice 4, 67-108 Lubięcin
NIP: 925-184-86-20

masz pytania?

Masz pytania?

Adres biura
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
tel. +48 881 964 933
e-mail: biuro@solid-bud.eu