Jak urządzić pokój ucznia?

Pierwsze dni szkoły za nami! Zeszyty, książki, długopisy - na pewno wszystko już kupione i gotowe na następny rok szkolny. A co z pokojem naszego ucznia? Jak powinien wyglądać, żeby dobrze służył do nauki?

Dopasowane meble

To podstawa dobrze wyposażonego pokoju ucznia. Dobrze dopasowane biurko i krzesło zapewnią Twojemu dziecku odpowiedni komfort nauki a także wygodę. Jeśli zadbamy o odpowiedni sprzęt, możemy ochronić naszego ucznia przed ewentualnymi wadami postawy – ważny jest ergonomiczny fotel i wysokość biurka. Należy wiedzieć, że najlepsza wysokość biurka dla pierwszoklasisty, który średnio mierzy około 120 m, waha się w przedziale 55-60 cm. Istotne jest, aby dziecko ucząc się przy biurku przybrało zdrową postawę – proste plecy, ręce swobodnie oparte o blat, stopy wygodnie spoczywające na podłodze. Przy wyborze krzesła zwróć uwagę na to, żeby miało ono podłokietniki i możliwość regulacji jego wysokości.

Odpowiednie oświetlenie

Nie można uczyć się przecież po ciemku! Nieodpowiednie oświetlenie pokoju będzie miało zły wpływ na wzrok naszego ucznia. Idealny projekt pokoju powinien zakładać ustawienie biurka przy oknie. Przy takim założeniu, lampka na biurku będzie zapalana wyłącznie wieczorem i w pochmurne dni. W przypadku innego projektu, musisz staranniej dopasować oświetlenie do pokoju dziecka. Wybierz odpowiednią barwę światła i taką żarówkę, która nie będzie męczyła oczu. Pamiętaj – uczeń praworęczny powinien mieć umieszczoną lampkę po lewej stronie biurka, natomiast leworęczny, po prawej. Ważna jest też odległość miedzy żarówką a biurkiem, która powinna wynosić od 35 do 50 cm.

Pojemne regały i szafki

Każdy uczeń ma w swoim pokoju wiele książek, zeszytów, kartek, bloków rysunkowych i masę innych ciekawych rzeczy, które trzeba przecież gdzieś upchnąć. W pokoju ucznia powinien znaleźć się regał lub półki na jego kolekcję książek – słowniki, atlasy, lektury i kilka ozdób musi gdzieś znaleźć swoje miejsce. Jeśli nie chcesz żeby wszystkie przybory Twojego malucha były rozrzucone po całym pokoju pomyśl o dodatkowych szufladach na kredki, farbki, mazaki i inne przyjemności.

Naukowe dodatki

Nie musi ich być wiele i mogą być naprawdę uniwersalne! Jeśli masz w domu małego geografa postaw na biurku globus, dla małego astronoma znajdzie się model układu słonecznego. Możesz też pomyśleć o fototapecie, która nie będzie pełniła jedynie funkcji dodatku, a będzie miała także wymiar naukowy i w pewien sposób będzie rozwijać Twoje dziecko.

 

Postanowienia noworoczne, czyli planujemy remont mieszkania

Kupiłeś nieruchomość, której nie zdążyłeś wykończyć? Od lat na twojej liście postanowień znajdują się nieśmiałe marzenia o remoncie? Jeśli chcesz odświeżyć swoje mieszkanie, ale nie wiesz, jak dotrzymać tej szczególnej noworocznej obietnicy, skorzystaj z naszego poradnika.

Czytaj
SOLID-BUD

dane kontaktowe

Sebastian Kwiatkowski – właściciel
tel. 504-356-012

Joanna Dobrucka – administracja
tel. 881-964-933

Adres biura
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
e-mail: biuro@solid-bud.eu

Dane firmy
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
Radosławice 4, 67-108 Lubięcin
NIP: 925-184-86-20

masz pytania?

Masz pytania?

Adres biura
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
tel. +48 881 964 933
e-mail: biuro@solid-bud.eu