Dom czy mieszkanie – co wybrać?

Chociaż zainteresowanie domami jednorodzinnymi w ustronnej części miasta rośnie, ilość zwolenników mieszkań w bloku jest nadal wysoka. Ich właściciele cenią sobie bliskość sąsiadów i lokalizację w pobliżu centrum. Czy można te kwestie pogodzić i mieszkać w domu, ciesząc się zaletami, jakie oferuje mieszkanie?

Wady i zalety

Zwolennicy domów jednorodzinnych za największe zalety takiego lokum podają ciszę, spokój i poczucie prywatności, jakie daje mieszkanie z dala od centrum miasta, bez sąsiadów nad głową czy pod nogami. To, co dla jednych jest zaletą, dla innych stanowi jednak wadę. Lokalizacja poza miastem to najczęściej dłuższy dojazd do pracy i do szkoły, poczucie wyobcowania potęgowane dodatkowo brakiem bezpośredniego sąsiedztwa.

Rynek pierwotny bardziej atrakcyjny

Kupujący co do jednego są jednak zgodni – jeśli chodzi o rodzaj lokum, nowe mieszkania cieszą się zdecydowanie większym zainteresowaniem. Według badania przeprowadzonego przez TNS Polska, aż 55% osób decyduje się na zakupy u dewelopera. Popularnością cieszą się zarówno nowe mieszkania, jak i nowe domy. Zielona Góra oferuje pod tym względem bardzo duży wybór. Co ważne, nowe budynki powstające w mieście, oferują możliwość kompromisu między życiem w domu jednorodzinnym a mieszkaniem w bloku. W jaki sposób?

Budynek w zabudowie bliźniaczej

Doskonałym rozwiązaniem dla osób, które wahają się między kupnem mieszkania i domu, są domy w zabudowie szeregowej. Ich zaletą jest dogodna lokalizacja w bliskiej odległości od centrum, zapewniającej sprawną komunikację, a jednocześnie – cisza, spokój i zielone otoczenie, które pozwolą na naładowanie baterii po ciężkim dniu w pracy i cieszenie się zaletami, jakie oferują mieszkania z ogródkiem. Zielona Góra, która powiększyła swoją powierzchnię o sąsiadujące miejscowości, oferuje jednocześnie dużo bardziej atrakcyjną komunikację miejską z centrum, dzięki czemu dojazd do szkoły czy do pracy nie będzie stanowił problemu. Inną zaletą jest bezpośrednie sąsiedztwo – za ścianą oraz na terenie ogrodzonego osiedla, umożliwiając nawiązywanie kontaktów i zwiększając poczucie bezpieczeństwa.

Funkcjonalność i wygoda

Mieszkania dwupoziomowe w zabudowie szeregowej, usytuowane w Raculi i Przylepie, tworzone są z myślą o domownikach i ich komforcie. Posiadające ponad 90 mkw powierzchni, domy z ogródkiem wyposażone zostały w parter, piętro oraz obszerny strych. Na pierwszym segmencie znajduje się duży pokój dzienny z aneksem kuchennym i wyjściem na taras, które zapewniają przestrzeń, dostęp światła i piękny widok na zielone tereny. Na piętrze znajdują się natomiast sypialnie, łazienka oraz korytarz. Oddzielenie części mieszkalnej od codziennej, użytkowej zapewnia domownikom maksymalną prywatność. Wykończony ogródek to natomiast miejsce, w którym każda rodzina będzie mogła spędzać czas na świeżym powietrzu, bawiąc się, urządzając grill dla bliskich i ciesząc się świeżym powietrzem.

Postanowienia noworoczne, czyli planujemy remont mieszkania

Kupiłeś nieruchomość, której nie zdążyłeś wykończyć? Od lat na twojej liście postanowień znajdują się nieśmiałe marzenia o remoncie? Jeśli chcesz odświeżyć swoje mieszkanie, ale nie wiesz, jak dotrzymać tej szczególnej noworocznej obietnicy, skorzystaj z naszego poradnika.

Czytaj
SOLID-BUD

dane kontaktowe

Sebastian Kwiatkowski – właściciel
tel. 504-356-012

Joanna Dobrucka – administracja
tel. 881-964-933

Adres biura
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
e-mail: biuro@solid-bud.eu

Dane firmy
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
Radosławice 4, 67-108 Lubięcin
NIP: 925-184-86-20

masz pytania?

Masz pytania?

Adres biura
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
tel. +48 881 964 933
e-mail: biuro@solid-bud.eu