Zamieszkaj w Raculi!

Bliskość miasta połączona z urokami życia na wsi sprawiają, że Racula to bardzo atrakcyjne miejsce do zamieszkania, na które decyduje się coraz więcej mieszkańców Zielonej Góry i okolic. Poznaj bliżej zalety tej lokalizacji.

Zielonogórzanie, którzy decydują się na zakup domu czy mieszkania, coraz chętniej wybierają miejscowości, które przed kilkoma laty zostały włączone do terenu miasta Zielona Góra. Świetnym przykładem jest Racula, która również mocno zyskała na wejściu w skład aglomeracji. Na początek mała dawka historii.

Historia Raculi

Racula została założona w XII w. przez niemieckich osadników. Pierwotnie nazywała się Larenwarde i i mimo niemieckiej genezy, większość jej mieszkańców stanowili przybysze z Dolnego Śląska i Wielkopolski. Przez 400 lat była własnością jednej rodziny. Wieś położona na trasie Wrocław – Berlin bardzo dynamicznie rozwinęła się w XIX w. Powstały wtedy trzy cegielnie, a w kolejnym wieku osada doczekała się siedziby poczty, a nawet kasy bankowej. W 1945 r. Racula stała siedzibą władz dużej gminy, która skupiała okoliczne miejscowości. W 2015 r. została włączona do miasta Zielona Góra, stając się jeszcze bardziej atrakcyjnym terenem dla deweloperów i szukających nowego domu czy mieszkania.

Bliskość miasta

Co dało połączenie z miastem? Przede wszystkim poprawiło komunikację autobusową. W nowej dzielnicy mieści się kilka przystanków, a autobus linii 30 kursuje od wczesnych godzin porannych (pierwszy kurs po godz. 4) aż do późnego wieczora. Kolejny atut to zespół szkół w Drzonkowie. To duża placówka położona na granicy obu wsi. Dowóz dzieci nie wiąże się ze staniem w korkach, a pociechy większość dnia spędzają w bliskiej okolicy lasu, z dala od miejskiego zgiełku.

Zamieszkaj obok natury

Sam dojazd do centrum miasta nie jest uciążliwy. Z Raculi dojedziemy dwupasmową drogą. Możemy skorzystać z obwodnicy, by dostać się przez Stary Kisielin na os. Pomorskie czy Śląskie lub wybrać łącznik ul. ks. Michalskiego, by dojechać na Os. Piastowskie, ul. Botaniczną czy Jędrzychów. W naszej ofercie przy ul. Hortensji znajdzie się dwanaście lokali mieszkalnych po 96,25 m2 powierzchni użytkowej każdy (103,28 m2 po podłodze). Każdy budynek to cztery osobne lokale z działką, które można wykorzystać pod własne potrzeby. Bliskość lasu sprawia, że nowi lokatorzy będą mieli ledwie kilka kroków na łono natury – to świetna lokalizacja dla biegaczy, miłośników nordic walking, właścicieli psów czy małych dzieci, którym zależy na cichym, zielonym otoczeniu. Już teraz zachęcamy się do zapoznania z naszą ofertą: bezczynszowe mieszkania z gródkami w Raculi.

Postanowienia noworoczne, czyli planujemy remont mieszkania

Kupiłeś nieruchomość, której nie zdążyłeś wykończyć? Od lat na twojej liście postanowień znajdują się nieśmiałe marzenia o remoncie? Jeśli chcesz odświeżyć swoje mieszkanie, ale nie wiesz, jak dotrzymać tej szczególnej noworocznej obietnicy, skorzystaj z naszego poradnika.

Czytaj
SOLID-BUD

dane kontaktowe

Sebastian Kwiatkowski – właściciel
tel. 504-356-012

Joanna Dobrucka – administracja
tel. 881-964-933

Adres biura
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
e-mail: biuro@solid-bud.eu

Dane firmy
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
Radosławice 4, 67-108 Lubięcin
NIP: 925-184-86-20

masz pytania?

Masz pytania?

Adres biura
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
tel. +48 881 964 933
e-mail: biuro@solid-bud.eu