Doradca finansowy a zakup mieszkania

Myśląc o kupnie nowego mieszkania zastanawiamy się często nad formą pozyskania kredytu. Możemy sami ubiegać się o kredyt w banku lub skorzystać z usług doradcy finansowego. Co jest lepsze?

Wiele osób, które szukają i planują zakup mieszkania zastanawia się nad formą finansowania. Nowe mieszkanie lub dom to spory wydatek, a nie każdy ma możliwość zakupu swoich wymarzonych czterech kątów za gotówkę. Kredyt na mieszkanie to popularny sposób finansowania zakupu nieruchomości. Możemy samemu wypełniać wnioski i dostarczać odpowiednie dokumenty do banku, bądź skorzystać z usług doradcy, który wykona za nas tę robotę. Dlaczego warto skorzystać z usług doradcy finanswoego?

Zdobycie kredytu nie należy do łatwych i przyjemnych czynności. Papierologia, częste urywanie się z pracy w celu dostarczenia odpowiednich dokumentów, brakujące podpisy… taki stan rzeczy może być dla niektórych stresujący. Ale czego nie zrobimy, aby kupić swoje upragnione nowe mieszkanie?

Z pomocą może przyjść doradca finansowy, który często odciąża nas od zbędnej papierologii i częstych wizyt w placówce banku, w którym staramy się o kredyt. W większości jego opłacenie nic nas nie kosztuje, gdyż otrzymuje procent od podpisanego kredytu. Z reguły to bank płaci mu prowizję.

Zalety skorzystania z usług doradcy finansowego na zakup mieszkania

1. Po pierwsze, doradca na wstępie zbada naszą zdolność kredytową, uwzględniając nasze oczekiwania, a także możliwości wielu banków. Jest to dla niego łatwiejszy proces, gdyż posiada znajomość różnic w procedurach bankowych, do których my nie mamy wstępu.

2. Doradca przygotuje kompleksowe zestawienie i porównanie kilkunastu ofert. Ponadto omówi z nami wszelkie dodatkowe opłaty bankowe, prowizje i procenty, które składają się na całkowity koszt kredytu. Taka analiza jest bardzo pomocna, gdyż pozwoli nam na zaznajomienie się z pełnymi ofertami i uniknięcie przykrych niespodzianek.

3. Otrzymamy kilka wariantów okresu kredytowania. Doradca przygotuje i dopasuje pod nas wysokość rat, a po wyborze pomoże dopełnić wszelkich formalności.

4. Będziemy pod stałą opieką doradcy, który na bieżąco będzie przekazywał informacje odnośnie kredytu z banków, do których złożyliśmy wniosek. Możemy w spokoju zająć się swoimi sprawami, a doradca za nas będzie monitorował cały proces.

5. W każdym wypadku nasz dedykowany ekspert będzie dla nas dostępny. Jeśli mamy jakieś zapytania i sugestie, doradca pomoże nam rozwiać wszelkie wątpliwości. Jest do naszej dyspozycji.

6. Doradca finansowy nie jest opłacany bezpośrednio przez nas, a przez bank, z którym ostatecznie podpisujemy kredyt.

Istnieje powszechna opinia, że usługi doradców finansowych, którzy starają się dla nas o kredyt są drogie. Nic bardziej mylnego, są one bezpłatne i niezobowiązujące. Ponadto doradca w naszym imieniu może negocjować warunki kredytu. Często też ostateczna prowizja dla eksperta jest mniejsza niż dla przedstawiciela banku, z którym możemy współpracować w ramach pożyczki. Oczywiście można osobiście starać się o kredyt na nowe mieszkanie w Przylepie czy Zielonej Górze, bezpośrednio u doradcy w banku. Miejmy jednak na uwadze, że może nas to kosztować nieco więcej stresu i czasu.

Postanowienia noworoczne, czyli planujemy remont mieszkania

Kupiłeś nieruchomość, której nie zdążyłeś wykończyć? Od lat na twojej liście postanowień znajdują się nieśmiałe marzenia o remoncie? Jeśli chcesz odświeżyć swoje mieszkanie, ale nie wiesz, jak dotrzymać tej szczególnej noworocznej obietnicy, skorzystaj z naszego poradnika.

Czytaj
SOLID-BUD

dane kontaktowe

Sebastian Kwiatkowski – właściciel
tel. 504-356-012

Joanna Dobrucka – administracja
tel. 881-964-933

Adres biura
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
e-mail: biuro@solid-bud.eu

Dane firmy
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
Radosławice 4, 67-108 Lubięcin
NIP: 925-184-86-20

masz pytania?

Masz pytania?

Adres biura
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
tel. +48 881 964 933
e-mail: biuro@solid-bud.eu