Jak dobrze żyć z sąsiadem?

Według 93% Polaków utrzymywanie dobrych relacji z sąsiadami jest potrzebne w codziennym życiu. Często zdarza się jednak, że pojawiają się małe konflikty, a atmosfera gęstnieje. Jak dobrze żyć z sąsiadem?

Bądź uprzejmy

To w zasadzie podstawa wszystkich stosunków międzyludzkich, nie tylko tych sąsiedzkich. Nie musisz chwalić fryzury i ubioru swojej sąsiadki, wystarczy tylko, że będziesz mówić wszystkim dzień dobry i dasz się poznać z tej sympatycznej strony. Taki gest nie jest wymagający, a potrafi całkiem zmienić relacje z sąsiadem. Nie mijajcie się w niezręcznej ciszy na klatce czy ulicy. Nie uciekaj, gdy widzisz nadchodzącego sąsiada – krótkie dzień dobry i delikatny uśmiech wystarczą. A nawet jeśli sąsiad zacznie small talk, to co? Krótka wymiana zdań na temat pogody jeszcze nikomu nie zaszkodziła!

Pomagaj

Szklanka cukru, pożyczenie wiertarki czy wniesienie starszej sąsiadce zakupów to nie są czynności wymagające od nas poświęcenia. Nie musisz od razu angażować się w remont całego mieszkania u swojego sąsiada – drobne czynności nie zajmują wiele czasu, a możesz dać się poznać jako uprzejmy i pomocny sąsiad. Pamiętaj też, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie – pewnego dnia sam możesz potrzebować pomocy swojego sąsiada!

Nie hałasuj

To chyba jeden z ważniejszych punktów! Nikt nie chce być obudzony w środku nocy przez głośną muzykę czy krzyki, a w sobotę wolelibyśmy raczej odpocząć po tygodniu pracy niż słuchać odgłosów wiertarki. Mimo, że cisza nocna trwa od 22.00 do 6.00, staraj się raczej zachowywać się cały dzień tak, by nikomu nie przeszkadzać. Jeśli już będziesz organizował głośną imprezę czy konieczny remont, poinformuj o tym swoich sąsiadów wcześniej. Nie musisz chodzić od drzwi do drzwi i wyjaśniać sytuacji – wystarczy krótka informacja na klatce schodowej.

Bądź wyrozumiały

Ty zorganizowałeś imprezę, Twoi sąsiedzi nie marudzili. Jeśli więc sąsiad wyprawia swoje huczne urodziny, daj mu cieszyć się jego przyjęciem i nie rób kłopotów. Oczywiście wszystko ma swoje granice rozsądku, ale jeśli są to wyłącznie głośniejsze rozmowy czy trochę muzyki, to dasz radę wytrzymać ten jeden wieczór, prawda? Interweniuj, gdy muzyka gra do późnych godzin porannych, ale postaraj się zignorować płaczące dziecko sąsiadów czy tłuczone mięso na kotlety. Bądź wyrozumiały w codziennych sytuacjach – Twoi sąsiedzi to tylko ludzie! 🙂

 

Postanowienia noworoczne, czyli planujemy remont mieszkania

Kupiłeś nieruchomość, której nie zdążyłeś wykończyć? Od lat na twojej liście postanowień znajdują się nieśmiałe marzenia o remoncie? Jeśli chcesz odświeżyć swoje mieszkanie, ale nie wiesz, jak dotrzymać tej szczególnej noworocznej obietnicy, skorzystaj z naszego poradnika.

Czytaj
SOLID-BUD

dane kontaktowe

Sebastian Kwiatkowski – właściciel
tel. 504-356-012

Joanna Dobrucka – administracja
tel. 881-964-933

Adres biura
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
e-mail: biuro@solid-bud.eu

Dane firmy
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
Radosławice 4, 67-108 Lubięcin
NIP: 925-184-86-20

masz pytania?

Masz pytania?

Adres biura
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
tel. +48 881 964 933
e-mail: biuro@solid-bud.eu