Co jest dziś standardem na rynku pierwotnym?

Rynek nieruchomości cały czas się zmienia próbując dogonić wzrastające oczekiwania swoich klientów. Głównym wyzwaniem jest aranżacja elementów wspólnych dla osiedli czy budynków mieszkalnych, jednak dużo uwagi poświęca się także jakości materiałów i innowacyjności rozwiązań. Co jest już standardem na rynku pierwotnym?

Czasy się zmieniają!

To, co kiedyś było uważane za luksus i zarezerwowane wyłącznie dla nieruchomości z wyższej półki, jest obecnie standardowym wyposażeniem na popularnym rynku pierwotnym. Dobrym przykładem są windy czy parkingi podziemne, które możemy obecnie znaleźć w większości nowo wybudowanych nieruchomości. Czasy i rynek się zmieniają, a współcześni klienci różnią się od tych, którzy kilkanaście lat temu poszukiwali własnego mieszkania. Pojawiające się nowe rozwiązania i propozycje wiążą się z podwyższeniem standardów budowy, wykończenia i aranżacji części wspólnych na osiedlu mieszkaniowym.

Winda w bloku obowiązkowa

Jeśli mowa o budownictwie wielomieszkaniowym, winda w budynku jest już absolutnym standardem. Do pewnego momentu windy spotykane były raczej wyłącznie w dziesięcio piętrowych wieżowcach budowanych w czasach PRL i w nowoczesnym budownictwie, które miało ponad cztery piętra. Uciążliwe założenia deweloperów z tamtego czasu, przyczyniły się do zmiany upodobań współczesnych klientów. Właśnie dlatego obecnie nie spotyka się w ofertach deweloperskich inwestycji, które pozbawione są windy – to już absolutny standard na rynku pierwotnym. Takie normy w nowoczesnym budownictwie mają niewątpliwy wpływ na rynek wtórny – starsze mieszkania w blokach pozbawionych wind są tańsze.

Parking dla mieszkańców

Parkingi podziemne nie są niczym nowym, chociaż jeszcze kilka lat temu dedykowane były głównie budownictwu z wyżej półki lub galeriom handlowym czy supermarketom. Deweloperzy zajmujący się głównie inwestycjami z segmentu popularnego podchwycili jednak pomysł i parkingi podziemne coraz częściej pojawiają się w blokach mieszkalnych. Jest to wygodnym rozwiązaniem dla wszystkich – mieszkańcy mają zagwarantowane miejsce parkingowe, a inwestorzy nie marnują cennej przestrzeni na zewnątrz. Rozwiązania parkingowe są proponowane również potencjalnym właścicielom domków jednorodzinnych. Deweloperzy biorą pod uwagę w swoich projektach garaże lub, jak w przypadku nowego osiedla w Raculi przy ulicy Widokowej, wiaty postojowej.

Ekologiczne rozwiązania

Być może ekologiczne rozwiązania nie są jeszcze tak standardowe, jak być powinny, jednak zdecydowanie widać pozytywne trendy. Podstawowym rozwiązaniem, który powinien być już standardem jest wybór wysokiej jakości okien, które mają duży wpływ na zużycie energii cieplnej. Często, w przypadku części wspólnych, inwestorzy wybierają energooszczędne oświetlenie, a nawet stawiają na prąd pochodzący z instalacji fotowoltaicznej montowanej na dachu budynku. Przy budowie domków jednorodzinnych rozważana jest często rekuperacja czy wentylacja mechaniczna ograniczająca straty ciepła.

Postanowienia noworoczne, czyli planujemy remont mieszkania

Kupiłeś nieruchomość, której nie zdążyłeś wykończyć? Od lat na twojej liście postanowień znajdują się nieśmiałe marzenia o remoncie? Jeśli chcesz odświeżyć swoje mieszkanie, ale nie wiesz, jak dotrzymać tej szczególnej noworocznej obietnicy, skorzystaj z naszego poradnika.

Czytaj
SOLID-BUD

dane kontaktowe

Sebastian Kwiatkowski – właściciel
tel. 504-356-012

Joanna Dobrucka – administracja
tel. 881-964-933

Adres biura
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
e-mail: biuro@solid-bud.eu

Dane firmy
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
Radosławice 4, 67-108 Lubięcin
NIP: 925-184-86-20

masz pytania?

Masz pytania?

Adres biura
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
tel. +48 881 964 933
e-mail: biuro@solid-bud.eu