Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu mieszkania?

Przed nami chłodniejsza pora roku. Niższa temperatura na dworze wiąże się z koniecznością zwiększenia częstotliwości ogrzewania mieszkania. Jak korzystać z ciepłej i komfortowej atmosfery w domu, a przy tym nie zwiększać rachunków za energię?

Wpływ na koszty ogrzewania ma wielkość przestrzeni, sposób ocieplenia bloku czy budynku wolnostojącego. Nie bez znaczenia jest również wykorzystanie odpowiedniej stolarki otworowej. W Solid-Bud nie ukrywamy rozwiązań, jakie stosujemy przy budowie obiektów mieszkalnych. Nasze szeregowe domy budowane są z wysokiej jakości materiałów, które pomagają również obniżyć rachunki za ogrzewanie.

Na przykład elewacja wykonana jest ze styropianu 15 cm, tynku silikonowego (100%) Dekoral Pro Akryl 3000 oraz baranka 1,5 mm. System ociepleń stosowany przez nas umożliwia wysoką odporność na warunki atmosferyczne, zabezpiecza przed działaniem mikroorganizmów, a także jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto poddasze ocieplane jest wełną skalną Rockwool Megarock Plus 30 cm, która izoluje termicznie dzięki niskim wartościom współczynnika przenikania ciepła. W budynkach montowane są okna z wariantem termicznym – 5-komorowe, 3-szybowe lub 6-komorowe, 3-szybowe. To zapewnia niskie rachunki za ogrzewanie.

Sposoby na ograniczenie kosztów ogrzewania

W sezonie grzewczym, przy rosnących cenach za energię czy ogrzewanie, możemy zoptymalizować koszty do nawet 30-40%. Mniejsze rachunki to plus dla domowego budżetu, a przy tym komfort ciepła w mieszkaniu nie ulega zmianie. Na co warto zwrócić uwagę chcąc zaoszczędzić na ogrzewaniu?

1. Szczelne, poprawnie zainstalowane okna. Jeśli ciepło ucieka z Twojego mieszkania zainwestuj w lepsze okna, najlepiej z profilami termicznymi, kilku komorowe sprawdzą się w tym wypadku idealnie. Jeśli kupno nowych okien to dla Ciebie zbyt duży koszt, spraw sobie uszczelki i naklej je na brzeg futryny w mniejscu skąd ucieka ciepło.

2. Rolety zewnętrzne to również dobry sposób na zminimalizowanie straty cieplnej. Warto odsłonić rolety w momencie, gdy na zewnątrz jest słonecznie. Otrzymujemy wówczas dodatkową energię cieplną, która wpada do wnętrza naszego mieszkania. Zasłaniamy je wieczorem, gdy na zewnątrz robi się ciemno. Między zamkniętą roletą a szybą okna tworzy się niewidzialna warstwa powietrza, która może pełnić funkcję dodatkowej warstwy izolacyjnej.

3. Smart Home, czyli inteligentne rozwiązania to sposób na zminimalizowanie rachunków. Dysponując automatyką w domu i odpowiednim systemem możemy ograniczyć zużycie energii, przystosować dom do własnych potrzeb, nawet w momencie gdy nas nie ma wewnątrz. Możemy ustawić scenariusze ogrzewania na dzień i noc.

4. Termostat to wartościowy dodatek do grzejnika. Utrzymuje stałą temperaturę, w zależności od naszych potrzeb. Jeśli np. nastawimy termostat na 21 stopni, a temperatura przekroczy tę wartość w pomieszczeniu, automatycznie ograniczany jest dalszy przepływ ciepłej wody do grzejnika. Termostat może być również połączony z innymi urządzeniami Smart Home.

5. Mając do dyspozycji grzejniki dobrze jest ich nie zastawiać. Zasłaniając je meblami, długimi zasłonami okiennymi a nawet susząc na nich ubrania czy bieliznę przyczyniamy się do nawet 20% straty ciepła.

6. Zadbaj o to, aby grzejniki w Twoim domu były sprawne. Jeśli posiadasz grzejniki starego typu, które mają większą pojemność wodną, a tym samym potrzebują więcej wartości grzewczej, która kosztuje, zainwestuj w nowoczesne instalacje. Pamiętać trzeba również o regularnym ich przeglądzie, aby były sprawne i odpowietrzone.

7. Wietrzenie, szczególnie jesienią i zimą jest bardzo potrzebne. Jeśli zamierzamy otwierać okna, aby wywietrzyć pomieszczenia róbmy to szybko i krótko. Pamiętajmy również o tym, aby przy tej czynności zakręcić grzejniki czy termostat.

Postanowienia noworoczne, czyli planujemy remont mieszkania

Kupiłeś nieruchomość, której nie zdążyłeś wykończyć? Od lat na twojej liście postanowień znajdują się nieśmiałe marzenia o remoncie? Jeśli chcesz odświeżyć swoje mieszkanie, ale nie wiesz, jak dotrzymać tej szczególnej noworocznej obietnicy, skorzystaj z naszego poradnika.

Czytaj
SOLID-BUD

dane kontaktowe

Sebastian Kwiatkowski – właściciel
tel. 504-356-012

Joanna Dobrucka – administracja
tel. 881-964-933

Adres biura
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
e-mail: biuro@solid-bud.eu

Dane firmy
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
Radosławice 4, 67-108 Lubięcin
NIP: 925-184-86-20

masz pytania?

Masz pytania?

Adres biura
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
tel. +48 881 964 933
e-mail: biuro@solid-bud.eu