Ocieplenie mieszkania to już konieczność!

Według danych Eurostat, w przeciętnym gospodarstwie domowym aż 67% energii zużywanej jest na ogrzewanie budynków. Sprawna instalacja grzewcza, wentylacja, a przede wszystkim izolacja ścian i dachu mogą obniżyć miesięczne koszty nawet o 32%.

Nowe możliwości ocieplania budynków

Budownictwo bardzo mocno zmieniło się przez ostatnie lata. Materiały budowlane wykorzystywane przy obecnych inwestycjach są zdecydowanie lepszej jakości, również pod względem technologicznym. W nowych budynkach, poddawanych termoizolacji, stosuje się bardzo wydajną izolację cieplną. Zgodnie z przepisami współczynnik przenikania ciepła przez ściany zewnętrzne nie może być wyższy niż 0,23 W/m2K, dlatego wielu inwestorów stosuje jako izolację styropian lub wełnę mineralną grubości 12-15 cm. W nieruchomościach Solid-Bud wykorzystujemy styropian 15 cm oraz tynk silikatowo-silikonowy Dekoral Pro Akrys 3000.

Sprawne instalacje i urządzenia

Odpowiednie ocieplenie budynku zależne jest również od zastosowania odpowiednich instalacji i urządzeń, które istotnie wpływają na bilans energetyczny nieruchomości, są to m.in. nowoczesne kotły, ogrzewanie podłogowe czy pompy ciepła. W Solid-Bud stosujemy ogrzewanie podłogowe na parterze, na piętrze montujemy grzejniki oraz ogrzewanie podłogowe w łazience. Instalowany jest również piec kondensacyjny, dwufunkcyjny, wiszący kocioł przepływowy. Dzięki takim urządzeniom możliwy jest efektywny sposób wykorzystania energii w domu. Przekłada się to na mniejsze rachunki za energię i ogrzewanie.

Jakie są korzyści z ocieplenia?

Zastosowanie odpowiedniej jakości materiałów budowlanych i izolacyjnych umożliwia przede wszystkim zmniejszenie energii potrzebnej do ogrzania pomieszczeń i tym samym zmniejsza rachunki za ogrzewanie. Trzeba wiedzieć, że jeśli nie ocieplimy ścian lub zastosujemy nieskuteczne ocieplenie może to powodować przenikanie energii wytworzonej przez system ogrzewania nawet o 20-35%.

Ocieplenie określonych przegród, w tym ścian fundamentowych czy piwnicznych, to oszczędność z rzędu 5-10% na łącznym koszcie ogrzewania domu.

Rozwiązania przyjazne środowisku

Inną korzyścią izolacji zewnętrznej budynku jest ograniczenie emisji gazów cieplarnianych, co z kolei przekłada się na poprawę jakości powietrza. Według raportu, opublikowanego przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, paliwa stałe spalane w gospodarstwach domowych stanowią aż 83% wszystkich źródeł emisji pyłów. Konieczność zwiększonego zużycia opału zmusza użytkowników budynków mieszkalnych do sięgania po tańsze paliwa, które oferują gorszą jakość, a tym samym negatywnie wpływają na skład powietrza, którym oddychamy. Ocieplenie budynku pozwala zmniejszyć ilość paliw, przyczyniając się do likwidacji zjawiska smogu.

Postanowienia noworoczne, czyli planujemy remont mieszkania

Kupiłeś nieruchomość, której nie zdążyłeś wykończyć? Od lat na twojej liście postanowień znajdują się nieśmiałe marzenia o remoncie? Jeśli chcesz odświeżyć swoje mieszkanie, ale nie wiesz, jak dotrzymać tej szczególnej noworocznej obietnicy, skorzystaj z naszego poradnika.

Czytaj
SOLID-BUD

dane kontaktowe

Sebastian Kwiatkowski – właściciel
tel. 504-356-012

Joanna Dobrucka – administracja
tel. 881-964-933

Adres biura
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
e-mail: biuro@solid-bud.eu

Dane firmy
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
Radosławice 4, 67-108 Lubięcin
NIP: 925-184-86-20

masz pytania?

Masz pytania?

Adres biura
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
tel. +48 881 964 933
e-mail: biuro@solid-bud.eu