Jak znaleźć mieszkanie na rynku pierwotnym?

Zakup mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji życiowych, której nie podejmuje się w jeden dzień. Jednak gdy już postanowisz zrobić ten krok i zdecydujesz się na wybór nieruchomości z rynku pierwotnego, dowiedz się jak ją znaleźć.

Kupno mieszkania od dewelopera – poznaj zalety

Na początku warto poznać korzyści zakupu mieszkania od dewelopera. Decydując się na nieruchomość na rynku pierwotnym, nie musisz bać się ukrytych wad czy przestarzałych instalacji. Wiesz, jakie materiały zastosował deweloper. Możesz być na bieżąco z inwestycją i wprowadzać zmiany w projekcie lub udogodnienia już na etapie budowy. Gdy nieruchomość zostanie oddana do użytku, nowe mieszkanie możesz urządzić dokładnie tak, jak chcesz, nie martwiąc się o generalny remont.

Zakup mieszkania od dewelopera to także brak prowizji dla biura nieruchomości, często wynoszącej ok. 3% wartości inwestycji. Nie musisz także płacić podatku PCC (od czynności cywilnoprawnych) w wysokości 2% od wartości nabywanej nieruchomości. Przy mieszkaniach na rynku wtórnym o wartości ok. 400 tysięcy, już na starcie musisz zapłacić dodatkowo ok. 20 tysięcy złotych! Ponadto wszelkimi formalnościami związanymi z zakupem mieszkania zajmuje się deweloper, który prowadzi Cię przez ścieżkę zakupu.

Sprawdź finanse, wybierz lokalizację

Decydując się na kupno mieszkania, zweryfikuj swoje możliwości finansowe. Przelicz oszczędności, skonsultuj się z doradcą finansowym, sprawdź zdolność kredytową. Warto zrobić to odpowiednio wcześniej – będziesz już przygotowany, gdy znajdziesz mieszkanie swoich marzeń i cała procedura potrwa o wiele krócej. Gdy już wiesz, ile jesteś w stanie przeznaczyć na zakup nieruchomości, pora sprawdzić sytuację na rynku.

Wybór lokalizacji to podstawa. To ona w głównej mierze odpowiada za Twoje zadowolenie. Dlaczego? Wystrój domu zawsze możesz zmienić, sąsiedzi się wprowadzają i wyprowadzają, ale położenie zawsze pozostaje niezmienne. Jeśli jesteś fanem przyrody, lubisz odpoczynek na łonie natury, zwróć uwagę na osiedla, które powstają na obrzeżach miasta tuż przy lesie Zazwyczaj są to małe enklawy, a lokale mieszkalne posiadają ogródki. Takie mieszkania są chętnie wybierane przez rodziny i młode pary. Sąsiedzi o podobnej sytuacji życiowej i stylu bycia to ogromny plus kupna mieszkania z rynku pierwotnego. Jeśli wolisz miejskie klimaty, wybierz lokalizację blisko centrum. To nieruchomości niezwykle atrakcyjne również pod kątem inwestycji. Szybko znajdują chętnych na wynajem i same zarabiają na siebie. W razie konieczności kilkuletnie mieszkanie także łatwiej sprzedać. Gdy wybierzesz lokalizację, zobacz, który deweloper aktualnie prowadzi inwestycje w tym rejonie.

Zapytaj znajomych o ich zakup mieszkania

Warto czerpać z doświadczenia innych. Jeśli ktoś wśród Twoich znajomych kupował nieruchomość na rynku pierwotnym w ostatnich latach, poproś go o opinię. Wpadnij w odwiedziny, zobacz jakość wykonania budynku i oceń, czy taki lokal Ci odpowiada. W ten sposób poznasz jasne i ciemne strony współpracy z wybraną firmą. Warto przejść się po okolicy i zobaczyć, jak wygląda infrastruktura osiedla – zazwyczaj takie elementy jak drogi, oświetlenie, place zabaw, miejsca parkingowe także są budowane przez dewelopera, a styl wykonania stosowany w większości (lub we wszystkich) jego inwestycjach.

Szukasz mieszkania na rynku pierwotnym w Zielonej Górze?

Poznaj najnowszą inwestycję Solid-Bud. Aktualnie budujemy nowe osiedle nowoczesnych domów w zabudowie bliźniaczej. Inwestycja znajduje się w Raculi przy ulicy Widokowej. To lokalizacja o ogromnym potencjale. Osiedle w spokojnej dzielnicy miasta znajdujące się zaledwie 10 minut jazdy samochodem od centrum. Poznaj szczegóły, przechodząc do zakładki „inwestycje”.

Postanowienia noworoczne, czyli planujemy remont mieszkania

Kupiłeś nieruchomość, której nie zdążyłeś wykończyć? Od lat na twojej liście postanowień znajdują się nieśmiałe marzenia o remoncie? Jeśli chcesz odświeżyć swoje mieszkanie, ale nie wiesz, jak dotrzymać tej szczególnej noworocznej obietnicy, skorzystaj z naszego poradnika.

Czytaj
SOLID-BUD

dane kontaktowe

Sebastian Kwiatkowski – właściciel
tel. 504-356-012

Joanna Dobrucka – administracja
tel. 881-964-933

Adres biura
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
e-mail: biuro@solid-bud.eu

Dane firmy
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
Radosławice 4, 67-108 Lubięcin
NIP: 925-184-86-20

masz pytania?

Masz pytania?

Adres biura
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
tel. +48 881 964 933
e-mail: biuro@solid-bud.eu