Miejsce do pracy. Czy w domu jest to możliwe?

Z badań przeprowadzonych przez Randstad, jednego z liderów branży HR wynika, że co czwarty pracownik w Polsce pracuje z domu lub innych miejsc, gdzie jest dostęp do Internetu. Szczególnie młodzi ludzie w ten sposób budują swoją karierę zawodową i realizują zlecenia siedząc w domowym zaciszu. Czy rzeczywiście praca w domu jest możliwa?

Praca w domu? Pomyśl o miejscu

Wybierając pracę w domu warto przygotować sobie odpowiedni do tego celu kąt. Wydzielenie przestrzeni do pracy lepiej mobilizuje, pozwala się skupić, a do tego ułatwia oddzielenie życia prywatnego od zawodowego, co w przypadku pracy zdalnej bywa wyzwaniem.

Jeśli posiadasz większy dom czy mieszkanie bezczynszowe w zabudowie wielorodzinnej możesz zagospodarować jedno pomieszczenie specjalnie na osobny gabinet. Stworzenie biura dla osoby pracującej w domu to idealne rozwiązanie – w spokoju, z dala od strefy dziennej, będzie można skupić się na swoich projektach. Jeśli zamierzamy kupić nowe mieszkanie warto już na etapie planowania aranżacji wnętrz wyznaczyć sobie takie miejsce i konsekwentnie realizować pomysł. Najlepszym miejscem wydaje się przestrzeń na poddaszu, strychu czy w innym pomieszczeniu, które nie sąsiaduje zbytnio z pokojami dziennymi, kuchnią i salonem, gdzie koncentruje się życie domu.

Jeżeli natomiast nie posiadasz wolnego pokoju, z którego można stworzyć biuro z prawdziwego zdarzenia, dobrym rozwiązaniem będzie wydzielenie określonej strefy do pracy w jednym z pomieszczeń domowych. Takie miejsce możesz stworzyć w sypialni lub w pokoju dziennym.

Stwórz funkcjonalną przestrzeń

Większa przestrzeń, w której stworzymy biuro, umożliwia postawienie niezbędnych mebli, jak biurko czy blat roboczy, regały na segregatory i książki, urządzenia biurowe. W pewnym sensie tworzymy podstawowe miejsce, które przywodzi na myśl biuro z etatowej pracy.

Niekiedy wystarczy zamontować niewielki blat między ścianą a regałem lub postawić pod ścianą konsolę. Do tego wygodne krzesło i mamy już gotowe miejsce do pracy.

Jeśli nie posiadamy wielkiego mieszkania, każdą przestrzeń można wykorzystać do stworzenia miejsca do pracy. Ułatwiają to obecne mobilne komputery – możemy pracować gdziekolwiek usiądziemy. Najważniejsze jest jednak to, jak sami reagujemy na bodźce zewnętrzne przy realizacji projektów. Niektórzy muszą skupić się w wydzielonym pomieszczeniu, a innym nie przeszkadza otwarta przestrzeń. Praca w domu jest możliwa, o ile sami stworzymy sobie ku temu dogodne warunki.

Postanowienia noworoczne, czyli planujemy remont mieszkania

Kupiłeś nieruchomość, której nie zdążyłeś wykończyć? Od lat na twojej liście postanowień znajdują się nieśmiałe marzenia o remoncie? Jeśli chcesz odświeżyć swoje mieszkanie, ale nie wiesz, jak dotrzymać tej szczególnej noworocznej obietnicy, skorzystaj z naszego poradnika.

Czytaj
SOLID-BUD

dane kontaktowe

Sebastian Kwiatkowski – właściciel
tel. 504-356-012

Joanna Dobrucka – administracja
tel. 881-964-933

Adres biura
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
e-mail: biuro@solid-bud.eu

Dane firmy
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
Radosławice 4, 67-108 Lubięcin
NIP: 925-184-86-20

masz pytania?

Masz pytania?

Adres biura
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
tel. +48 881 964 933
e-mail: biuro@solid-bud.eu