Smart Home. Nowoczesne rozwiązania dla mieszkań

Smart Home to nic innego jak system urządzeń ściśle ze sobą powiązanych i współpracujących. Pozwala na zabezpieczenie domu, przystosowanie go do własnych potrzeb, ułatwienie codziennego w nim życia. Ponadto pozwala również zmniejszyć zużycie energii i tym samym rachunki.

Automatyka sprawia, że nasze życie staje się bardziej komfortowe, a wszystkim możemy zarządzać z poziomu smartfona czy tabletu. Nawet jeśli nie jesteś zwolennikiem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań dla domu, w momencie zakupu nowego mieszkania warto pomyśleć o systemie Smart Home. Takie rozwiązania przydają się w momencie, gdy często trapi nas myśl – czy na pewno zamknęliśmy wszystkie okna, wyłączyliśmy urządzenia i sprzęty AGD, nie zostawiliśmy zapalonego światła w pokoju czy korytarzu. Technologia Smart Home z poziomu telefonu pozwala nam zarządzać naszym domem z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy do tego aplikacja.

Dlaczego warto zdecydować się na inteligentny dom? Oto trzy podstawowe powody:

Technologia Smart Home w służbie bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo to podstawowy powód, dla którego właściciele swoich nowych mieszkań decydują się na tego typu rozwiązania. Dzięki Smart Home możemy kontrolować wszystko w naszym domu, szczególnie gdy nas w nim nie ma. Czujniki podpięte do systemu mogą nadzorować drzwi zewnętrzne, bramy garażowe, posesję wokół domu a nawet uchwyty okien. Możemy tworzyć własne scenariusze funkcjonowania domu, gdy przebywamy na dłuższym urlopie i dawać pozór jakby cały czas ktoś w nim był – odstraszając tym samym potencjalnych złodziei.

Niższe rachunki

Oszczędność to kolejny decydujący element o sprawdzeniu technologii Smart Home. Nowe mieszkania deweloperskie z reguły budowane są z najwyższej jakości materiałów budowlanych, które posiadają odpowiednie parametry izolacyjne. W Solid-Bud dbamy o mieszkańców proponując im określony standard wykończenia. Smart Home to dodatkowa możliwość zminimalizowania kosztów eksploatacji. Korzystając z takich rozwiązań można zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie i elektryczność nawet do 40%. Wszystko przez to, że sami kontrolujemy mechanizmy w naszym domu, od rolet zewnętrznych, przez kolektory słoneczne po rekuperatory odzyskujące ciepło. Ponadto w każdej chwili możemy sięgnąć po raporty zużycia energii i dostosować system do swoich potrzeb.

Wysoki komfort życia

Komfortowe życie ze Smart Home jest na wyciągnięcie ręki. Każdy element naszego domu możemy podpiąć pod nowoczesną automatykę, nie martwiąc się czy nie zgasiliśmy światła w piwnicy, na strychu czy przed garażem. Łatwiej jest żyć w nowym mieszkaniu, kiedy nie przejmujemy się ogrzewaniem, światłem czy zamknięciem zamków. Możemy ustawić regularne powiadomienia lub zaglądać do aplikacji w każdym momencie, gdy mamy na to ochotę.

Postanowienia noworoczne, czyli planujemy remont mieszkania

Kupiłeś nieruchomość, której nie zdążyłeś wykończyć? Od lat na twojej liście postanowień znajdują się nieśmiałe marzenia o remoncie? Jeśli chcesz odświeżyć swoje mieszkanie, ale nie wiesz, jak dotrzymać tej szczególnej noworocznej obietnicy, skorzystaj z naszego poradnika.

Czytaj
SOLID-BUD

dane kontaktowe

Sebastian Kwiatkowski – właściciel
tel. 504-356-012

Joanna Dobrucka – administracja
tel. 881-964-933

Adres biura
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
e-mail: biuro@solid-bud.eu

Dane firmy
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
Radosławice 4, 67-108 Lubięcin
NIP: 925-184-86-20

masz pytania?

Masz pytania?

Adres biura
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
tel. +48 881 964 933
e-mail: biuro@solid-bud.eu