Najczęstsze błędy w urządzaniu domu – tego unikaj!

Kupiłeś dom i już nie możesz się doczekać, kiedy w nim zamieszkasz? Pamiętaj, że diabeł tkwi w szczegółach. Naprawa pomyłek, które popełnisz już na początku może kosztować Cię sporo pieniędzy, a jeszcze więcej nerwów! Poznaj najczęstsze błędy w urządzaniu domu, których warto unikać.

Złe rozmieszczenie gniazdek

Nie bez powodu zły układ gniazdek jest numerem jeden. To, jak je zaplanujesz, wpływa później na układ mebli, oświetlenia, sprzętów RTV i AGD. Dlatego już na etapie budowy zastanów się, gdzie co postawisz i tak rozmieść gniazdka. Weź pod uwagę także ich wysokość, np. w kuchni powinny znaleźć się ok. 40 cm nad blatem.

Sprytnym rozwiązaniem są gniazdka chowane w blatach i podłodze. To rozwiąże Twój problem, jeśli chcesz podłączyć urządzenie tylko na chwilę, np. blender, mikser albo ładowarkę do telefonu, a wszystkie gniazda w ścianie są już zajęte.

Kiepskie oświetlenie

Sztuki oświetlenia wnętrz możemy uczyć się od Skandynawów, którzy opanowali ją do perfekcji. Odpowiednim oświetleniem wyznaczysz strefę dzienną i strefę nocną, podkreślisz aranżację wnętrza, a jeśli planujesz pracować w domu, stworzysz idealne warunki pracy. Ale jeśli źle dobierzesz lampy, moc i barwę żarówek, osiągniesz zupełnie inny efekt.

Pamiętaj także, że wybór oświetlenia zależy także od wnętrza. Na przykład w sypialni zdecyduje się na ciepłe, nastrojowe światło, dzięki któremu odpoczniesz, a włączając lampkę nocną unikniesz nieprzyjemnego rażenia po oczach. W kuchni zaś oprócz oświetlenia głównego przyda się także punktowe, które oświetli blaty robocze.

Najczęstsze błędy w urządzaniu domu - tego unikaj!

Brak spójności w aranżacji

Eklektyzm przyciąga wzrok, ale wymaga nie lada wprawy, aby faktycznie aranżacja była uznana za spójną i przemyślaną. Jeśli nie jesteś ekspertem od wnętrz, zapomnij o nim, a unikniesz katastrofy.

Wybierz jeden styl i trzymaj się go. Jeśli jeszcze nie masz swojego ulubionego, przejrzyj blogi wnętrzarskie czy strony branżowe i sprawdź, co najbardziej Ci się podoba. Zrób listę rzeczy potrzebnych do wykończenia danego wnętrza, sprawdź ofertę sklepów, a następnie dobierz meble i dodatki pasujące do siebie.

Brak konsekwencji w doborze kolorystyki

Punkt, który pośrednio wiąże się ze wcześniejszym. Jednak nawet decydując się na jeden styl, jesteśmy w stanie przesadzić, wykańczając wszystko dosłownie jednym kolorem lub mieszając kilka, a nawet kilkanaście barw! Najlepiej postaw na kolor bazowy (ściany i podłogi) i dwa dodatkowe (tekstylia, dekoracje), które będą do niego pasować. Jeśli masz problem z doborem barw, wybierz biel, która zawsze się sprawdza jako baza dla innych kolorów.

Najczęstsze błędy w urządzaniu domu - tego unikaj!

 Jak uniknąć tych błędów? Przygotuj projekt!

To tylko wybrane najczęstsze błędy w urządzaniu domu, których należy się ustrzec. Z łatwością ich unikniesz, przygotowując wcześniej projekt wystroju pomieszczeń lub konsultując się z fachowcami: architektem wnętrz i budowlańcem.

Kupując dom jednorodzinny od Solid-Budu, oferujemy Ci możliwość wykończenia go pod klucz. Wybierz jeden z gotowych projektów i ciesz się bezbłędnie urządzonym wnętrzem! Sprawdź, które domy są jeszcze wolne w naszej najnowszej inwestycji na ul. Widokowej w Raculi!

Postanowienia noworoczne, czyli planujemy remont mieszkania

Kupiłeś nieruchomość, której nie zdążyłeś wykończyć? Od lat na twojej liście postanowień znajdują się nieśmiałe marzenia o remoncie? Jeśli chcesz odświeżyć swoje mieszkanie, ale nie wiesz, jak dotrzymać tej szczególnej noworocznej obietnicy, skorzystaj z naszego poradnika.

Czytaj
SOLID-BUD

dane kontaktowe

Sebastian Kwiatkowski – właściciel
tel. 504-356-012

Joanna Dobrucka – administracja
tel. 881-964-933

Adres biura
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
e-mail: biuro@solid-bud.eu

Dane firmy
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
Radosławice 4, 67-108 Lubięcin
NIP: 925-184-86-20

masz pytania?

Masz pytania?

Adres biura
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
tel. +48 881 964 933
e-mail: biuro@solid-bud.eu