Ogrzewanie podłogowe w Twoim domu

Ogrzewanie podłogowe to rozwiązanie, które coraz częściej pojawia się w naszych domach. Dyskretna forma ocieplania mieszkania powoli staje się standardem w nowoczesnym budownictwie zapewniając komfort i jednocześnie estetykę. Co warto wiedzieć przed zdecydowaniem się na podłogówkę?

Ogrzewanie podłogowe wodne i elektryczne

Jeśli chodzi o tak zwaną podłogówkę, do wyboru mamy dwa rodzaje ogrzewania – wodne i elektryczne. Ogrzewanie podłogowe wodne to ciepło pochodzące z kotła ciepła czy kolektorów słonecznych. Ten rodzaj podłogówki wymaga trochę więcej nakładu pracy i instalacji elementów, które są niezbędne do prawidłowego działania – pompy ciepła albo kotła kondensacyjnego. Dużo łatwiejszym rozwiązaniem jest ogrzewanie podłogowe elektryczne. Wynika to z faktu, że źródłem ciepła jest sieć elektryczna – wystarczy zatem podłączyć do podłogówki kabel do puszki instalacyjnej. Przewagą wersji elektrycznej jest to, że lepiej sprawdza się w przypadku wnętrz remontowanych. Maty elektryczne są na tyle cienkie, że nie spowodują dużego podniesienia poziomu podłogi.

Wykończenie podłogi

Może to być zaskoczeniem, ale nie każdy materiał podłogi będzie odpowiedni przy ogrzewaniu podłogowym. Najlepszym wykończeniem będą tworzywa, które dobrze przewodzą ciepło. Czyli? Kamień, gres czy terakota. Przy ogrzewaniu podłogowym raczej nietrafionym pomysłem jest posiadanie wykładzin – zaburzają one przepływ ciepła. Częstym rozwiązaniem jest też używanie paneli czy drewna, warto jednak pamiętać, żeby ich warstwa nie była zbyt gruba.

Dużo mebli? Wykluczone

Ogrzewanie podłogowe nie jest dobrym pomysłem w pomieszczeniu, w którym znajduje się dużo mebli. Wytłumaczenie jest raczej proste – kaloryferów też nie zastawiamy łóżkiem czy szafą. Nie ma potrzeby, żeby ograniczać powierzchnię grzewczą, która nie będzie spełniać w tym przypadku swojej funkcji. Jeśli już decydujemy się na ogrzewanie podłogowe, warto pomyśleć o meblach na nóżkach, które zapewnią swobodniejszy przepływ ciepła.

Ogrzewanie podłogowe i grzejniki

Możliwa jest instalacja systemu mieszanego, czyli jednoczesne posiadanie podłogówki i zwykłych kaloryferów. Takie rozwiązania nie wykluczają się – w jednych pomieszczeniach instaluje się ogrzewanie podłogowe, w innych grzejniki. Jest to najczęściej wybierana opcja.

Koszty ogrzewania podłogowego

Montaż ogrzewania podłogowego wodnego jest zdecydowanie tańszy niż montaż tego elektrycznego. Można śmiało przyjąć, że cena za metr kwadratowy wyniesie około 150 złotych. Ogrzewanie podłogowe elektryczne to koszt wahający się od 100 zł do 400 zł za metr kwadratowy. Decydując się na inwestycję Solid-Bud nie musisz martwić się instalacją ogrzewania podłogowego – piętrowe mieszkania deweloperskie z ogródkiem wyposażone są w ogrzewanie podłogowe na parterze, a na piętrze w grzejniki oraz ogrzewanie podłogowe w łazience.

Postanowienia noworoczne, czyli planujemy remont mieszkania

Kupiłeś nieruchomość, której nie zdążyłeś wykończyć? Od lat na twojej liście postanowień znajdują się nieśmiałe marzenia o remoncie? Jeśli chcesz odświeżyć swoje mieszkanie, ale nie wiesz, jak dotrzymać tej szczególnej noworocznej obietnicy, skorzystaj z naszego poradnika.

Czytaj
SOLID-BUD

dane kontaktowe

Sebastian Kwiatkowski – właściciel
tel. 504-356-012

Joanna Dobrucka – administracja
tel. 881-964-933

Adres biura
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
e-mail: biuro@solid-bud.eu

Dane firmy
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
Radosławice 4, 67-108 Lubięcin
NIP: 925-184-86-20

masz pytania?

Masz pytania?

Adres biura
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
tel. +48 881 964 933
e-mail: biuro@solid-bud.eu