Otwarta przestrzeń w domu. Czy to się sprawdza?

Otwarta przestrzeń pozwoli na wygodne zagospodarowanie każdej ze stref mieszkania. Jak urządzić dom pełen przestrzeni?

Może się zdarzyć, że kupimy mieszkanie z podzielonymi już segmentami wnętrz. Dla niektórych taki nowy dom to standard i w pewnym sensie bezpieczna sfera. Wszystko jest podzielone, każdy domownik ma swój własny kąt tylko dla siebie. Innym to z kolei nie wystarcza, stąd pomysł na poszerzenie przestrzeni i zburzenie kilku ścian działowych.

Obecnie znakiem nowoczesnego domu jest bez wątpienia otwarta strefa dzienna. Możesz jej doświadczyć w naszych mieszkaniach deweloperskich w zabudowie bliźniaczej w Przylepie czy Raculi. Rozwiązania tego typu powodują, że pokój dzienny staje się bardziej atrakcyjny, a ponadto dzienne światło swobodnie wędruje po pomieszczeniu, dzięki czemu jest dużo jaśniej. To jednak nie jedyny atut takich wnętrz.

Otwarta kuchnia sprzyja integracji

Niby banał, ale integracja potrzebna jest szczególnie w rodzinie. Nie zawsze mamy szansę przebywać wystarczająco długo i blisko z najbliższymi ze względu na obecny styl życia. Kuchnia otwarta na salon (pokój dzienny) jest również praktyczna i wygodna. Może to być ulubione miejsce spotkań rodziny i przyjaciół. Dzięki otwartej przestrzeni zyskuje się więcej miejsca do chociażby jedzenia szybkich posiłków lub biesiadowania. Osobna kuchnia by tego nie gwarantowała.

Jak urządzić otwartą kuchnię?

Stworzenie takiej nowej przestrzeni nie należy jednak do łatwych czynności. Jeśli myślimy o gruntownym remoncie warto pamiętać, że najwięcej korzyści zyska się, gdy połączymy kuchnię z innym pomieszczeniem z jednym rzędem szafek. Może być problem, gdy zastosujemy dwa rzędy szafek, wówczas kuchnia może po prostu zdominować salon. Przy małych pomieszczeniach sprawdzają się kuchnie jednorzędowe lub wpadające w literę L. Nie zawsze kuchnia z wyspą będzie dobrym rozwiązaniem.

Pokój dzienny, kuchnia i jadalnia

W przypadku mieszkań bezczynszowych w Zielonej Górze zastosowaliśmy rozwiązanie otwartej przestrzeni dziennej, gdzie ulokowaliśmy sferę relaksu, jadalnię oraz kuchnię w jednym dużym pomieszczeniu. Rozlokowanie jest oczywiście ważne w tym wypadku, aby żyło się w takim miejscu komfortowo i atrakcyjnie. Kuchnia została zaprojektowana w styl litery U. Jest więc miejsce na mały blat, przy którym możemy szybko coś zjeść. Obok jest część jadalna, skąd łatwo dotrzesz na wygodną sofę w salonie. Łączenie tego typu stref jest znakiem naszych czasów. Często stosuje się tego typu rozwiązania w nowoczesnym budownictwie.

W pewnym sensie otwarta przestrzeń sprawdza się w mieszkaniach o dużym metrażu. Taka sfera sprzyja integracji rodzinnej, wzbogaca nasze życie, sprawia, że nie czujemy się niczym ograniczeni. Nie zawsze jednak tworzenie takiej przestrzeni jest zalecane, głównie z braku możliwości konstrukcyjnych. Warto sprawdzić na etapie projektu domu, jak nowy obszar może funkcjonować. Z pewnością w tej kwestii pomogą architekci i projektanci wnętrz.

Postanowienia noworoczne, czyli planujemy remont mieszkania

Kupiłeś nieruchomość, której nie zdążyłeś wykończyć? Od lat na twojej liście postanowień znajdują się nieśmiałe marzenia o remoncie? Jeśli chcesz odświeżyć swoje mieszkanie, ale nie wiesz, jak dotrzymać tej szczególnej noworocznej obietnicy, skorzystaj z naszego poradnika.

Czytaj
SOLID-BUD

dane kontaktowe

Sebastian Kwiatkowski – właściciel
tel. 504-356-012

Joanna Dobrucka – administracja
tel. 881-964-933

Adres biura
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
e-mail: biuro@solid-bud.eu

Dane firmy
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
Radosławice 4, 67-108 Lubięcin
NIP: 925-184-86-20

masz pytania?

Masz pytania?

Adres biura
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
tel. +48 881 964 933
e-mail: biuro@solid-bud.eu