Pierwsze święta w nowym domu

Pierwsze Święta w nowym domu to ważne wydarzenie dla każdego mieszkańca. Po szaleństwie z przeprowadzką, marzymy zwykle, żeby były spokojne i... idealne! Jak zatem się do nich przygotować, żeby były naprawdę piękne?

Planuj wcześniej

Ta rada odnosi się oczywiście do wszystkich, nie tylko do osób, które spędzają pierwsze święta w swoim nowym domu. Planowanie powinno być jednym z ważniejszych elementów przygotowań do świąt – to dzięki nieskończonym listom i skrupulatnemu harmonogramowi będziemy w stanie przygotować się do Bożego Narodzenia na 100%. Zaplanujcie nie tylko listę potraw czy świątecznych prezentów. Zastanówcie się też nad tym gdzie będzie najwygodniej zjeść wigilijną kolację czy położyć gości na spoczynek. Czy wystarczy miejsca, żeby pomieścić wszystkie zaproszone osoby? Jeśli dopiero co odebraliście Wasz dom i jeszcze zostało Wam trochę pracy, pomyślcie na jakim etapie remontu jesteście i z jakimi pracami zdążycie do Gwiazdki. Będzie Wam łatwiej, jeśli wyznaczycie pomieszczenia, które będą już gotowe i w ostateczności staną się centrum świątecznej atmosfery. Nie ma co decydować się na pomieszczenia, które „być może” będą skończone do świąt – będziecie stresować się zbliżającym się deadlinem, zamiast cieszyć się przygotowaniami do Bożego Narodzenia. Zróbcie sobie listę rzeczy, które mogą być ukończone lub poprawione do 24 grudnia, a które mogą jeszcze poczekać. Będzie Wam łatwiej wszystko zorganizować.

Porozmawiajcie z rodziną

Organizacja wigilii w nowym domu to nie lada wyzwanie! Może ono być łatwiejsze lub trudniejsze, wszystko zależy od Waszych ustaleń z rodziną. Przede wszystkim ustalcie z rodziną, kto spędzi z Wami ten magiczny czas – określcie realistycznie ile osób będziecie mogli pomieścić i czy dacie radę ze wszystkimi przygotowaniami. Waszym bliskim może się wydawać, że jeśli jesteście w nowym miejscu to dysponujecie większą przestrzenią lub koniecznie chcecie się pochwalić nowym domem. Nie zawsze jest to zgodne z Waszymi przekonaniami, dlatego pamiętajcie, żeby być asertywnymi i jasno wyrażać swoje zdanie. Wiemy, to może być trudne zadanie!

Czas na świąteczne dekoracje!

To chyba największy plus spędzania świąt w nowym domu! Możecie całkiem zmienić swoją wizję i udekorować swój dom inaczej niż do tej pory. W poprzednim mieszkaniu nie było miejsca na wielką, żywą choinkę? Jeśli macie możliwości, zaszalejcie! Dekoracje są tym elementem, który najbardziej przypomina nam o nadchodzących świętach i wprowadza wyjątkową atmosferę oczekiwania. Dekoracje tradycyjne, dekoracje inspirowane naturą, sztuczny śnieg, piękne wieńce adwentowe, pachnąca choinka, świecące lampki, fantazyjne bombki… Wszystko zależy od Waszej inwencji twórczej i nastawienia. Chociaż kwestia dekoracji może wydawać się całkiem trywialna, warto dokładnie rozplanować co gdzie postawimy czy powiesimy. Nie chcecie chyba, żeby Wasze nowe mieszkanie wyglądało od początku na zagracone?

Postanowienia noworoczne, czyli planujemy remont mieszkania

Kupiłeś nieruchomość, której nie zdążyłeś wykończyć? Od lat na twojej liście postanowień znajdują się nieśmiałe marzenia o remoncie? Jeśli chcesz odświeżyć swoje mieszkanie, ale nie wiesz, jak dotrzymać tej szczególnej noworocznej obietnicy, skorzystaj z naszego poradnika.

Czytaj
SOLID-BUD

dane kontaktowe

Sebastian Kwiatkowski – właściciel
tel. 504-356-012

Joanna Dobrucka – administracja
tel. 881-964-933

Adres biura
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
e-mail: biuro@solid-bud.eu

Dane firmy
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
Radosławice 4, 67-108 Lubięcin
NIP: 925-184-86-20

masz pytania?

Masz pytania?

Adres biura
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
tel. +48 881 964 933
e-mail: biuro@solid-bud.eu