Strefa relaksu we własnym domu

Ogród czy taras przy domu to naturalne miejsce do stworzenia strefy relaksu. Co jeśli nie posiadamy takiej przydomowej przestrzeni, a marzymy o miejscu, gdzie moglibyśmy zaszyć się i po prostu odpocząć? Możemy ją stworzyć w mieszkaniu!

Strefa relaksu w domu. Jak urządzić?

Kilka chwil z dobrą książką lub relaks przy płytach winylowych. Każdy z nas marzy o miejscu, gdzie będzie mógł swobodnie realizować swoje hobby czy zwyczajnie wyciszyć się po tygodniu pracy. Strefa relaksu może również posłużyć osobom mocno zapracowanym i nawet pół godziny dziennie w takim miejscu może odstresować. Idealną opcją jest stworzenie takiej przestrzeni na zewnątrz, z dostępem do świeżego powietrza. Jednak gdy nadchodzą chłodniejsze miesiące, strefę można przenieść do wnętrza domu. Czasami wystarczy wygospodarować niewielki kąt mieszkania.

W jakim miejscu strefa relaksu w domu sprawdzi się najlepiej? Można do tego celu wykorzystać osobne pomieszczenie, które będzie przystosowane wyłącznie do relaksu. Dobrze, aby w takim pokoju kolory były stonowane, które służą wyciszeniu. Druga kwestia to wygodne meble – można pokusić się o miękkie sofy, fotel z podnóżkiem. Istotnym elementem takiego miejsca jest oświetlenie. Dobrze jeśli wpada do niego dużo naturalnego światła, ale przecież przy zbliżającej się jesieni i zimie nie zawsze mamy możliwość odpoczynku przy dziennym świetle. Rozwiązaniem jest sztuczne oświetlenie, które nie powinno przytłaczać i niepokoić – zrezygnujmy z zimnego białego światła, a postawmy na ciepłe, które pozwoli stworzyć przytulną atmosferę.

Mając do dyspozycji osobne pomieszczenie można pokusić się również o nieco odważniejsze pomysły. Zamiast klasycznych mebli wybierzmy fotel wiszący czy workowe pufy. Ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się europalety, które obłożymy dużą ilością poduszek. Oczywiście poza meblami do siedzenia nie może zabraknąć stolików kawowych czy regału z książkami. Może się jednak okazać, że minimalistyczny wystrój takiej strefy relaksu i ograniczenie mebli może nawet wyjść na dobre. Wszystko zależy od preferencji, możliwości i chęci.

Strefa relaksu w wolnej przestrzeni

Nie mając do dyspozycji osobnego pokoju również można stworzyć sobie strefę relaksu z prawdziwego zdarzenia. Często takie miejsce powstaje w wydzielonym miejscu w salonie. Oczywiście salon czy pokój dzienny to serce każdego mieszkania, gdzie skupia się całe życie rodzinne. Nie zawsze uda nam się odprężyć w spokoju tak jakbyśmy chcieli, ale przecież zdarzają się momenty, kiedy możemy „samotnie” rozkoszować się dniem.

Takie miejsce warto rozplanować z zamysłem. Już sam salon posiada wiele niezbędnych elementów, jak: sofa, telewizor, regały czy ława, które pozwalają na korzystanie z chwil relaksu. Czasami jednak wystarczy zagospodarować kąt, wstawiając tam wygodny fotel, stolik z gramofonem lub małą biblioteczkę. Można również takie miejsce odgrodzić dwustronnym regałem. Stworzymy wówczas imitację osobnej przestrzeni, przeznaczonej wyłącznie do odprężenia.

Postanowienia noworoczne, czyli planujemy remont mieszkania

Kupiłeś nieruchomość, której nie zdążyłeś wykończyć? Od lat na twojej liście postanowień znajdują się nieśmiałe marzenia o remoncie? Jeśli chcesz odświeżyć swoje mieszkanie, ale nie wiesz, jak dotrzymać tej szczególnej noworocznej obietnicy, skorzystaj z naszego poradnika.

Czytaj
SOLID-BUD

dane kontaktowe

Sebastian Kwiatkowski – właściciel
tel. 504-356-012

Joanna Dobrucka – administracja
tel. 881-964-933

Adres biura
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
e-mail: biuro@solid-bud.eu

Dane firmy
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
Radosławice 4, 67-108 Lubięcin
NIP: 925-184-86-20

masz pytania?

Masz pytania?

Adres biura
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
tel. +48 881 964 933
e-mail: biuro@solid-bud.eu