System centralnego odkurzania. Co to takiego?

Gdy słyszysz hasło "centralny system odkurzania" w pierwszym momencie możesz pomyśleć, że ktoś zrobił porządną literówkę i pomylił odkurzanie z ogrzewaniem. Nic bardziej mylnego! Odkurzacze centralne jeszcze nie są aż tak popularnym rozwiązaniem, jednak niosą ze sobą mnóstwo korzyści.

Gdy słyszysz hasło „centralny system odkurzania” w pierwszym momencie możesz pomyśleć, że ktoś zrobił porządną literówkę i pomylił odkurzanie z ogrzewaniem. Nic bardziej mylnego! Odkurzacze centralne jeszcze nie są aż tak popularnym rozwiązaniem, jednak niosą ze sobą mnóstwo korzyści.

Jakie są różnice?

Na początek przyjrzyjmy się głównej różnicy pomiędzy dwoma sposobami odkurzania. Tradycyjny przenośny odkurzacz wydmuchuje zasysane powietrze wokół miejsca sprzątania. Nawet zassane przez urządzenie zanieczyszczenia mogą wrócić z powrotem. Filtr wszystkich nie będzie w stanie zatrzymać. Poza tym tradycyjne odkurzacze mocno hałasują.

Takich wad nie ma odkurzacz centralny. Wymaga specjalnej instalacji, którą trzeba ukryć w ścianach. Najważniejszą częścią systemu jest jednostka centralna, do której poprowadzone są zamontowane w ścianach gniazda ssące. Jednostka pełni rolę odkurzacza przenośnego – można ją zamontować w garażu czy pomieszczeniu gospodarczym.

Łatwy w użyciu

Gniazda ssące warto rozmieścić w centralnej części domu. Podczas odkurzania korzysta się z elastycznego węża, którego wkłada się do najbliższego gniazda. Jest on dłuższy niż w tradycyjnym odkurzaczu, dlatego dobrym rozwiązaniem jest specjalny mechanizm do jego zwijania. Możemy także korzystać ze specjalnego separatora, który przyda się podczas sprzątania większych zanieczyszczeń. Jest wykonany z materiałów odpornych i ma swój własny wąż zbrojony drutem stalowym.

Centralny system odkurzania to rozwiązanie, które pomaga zaoszczędzić czas oraz sprawia, że sprzątanie staje się szybkie i proste. Ponadto sprawia, że w Twoim domu jest naprawdę czysto. Na koniec możemy już zdradzić, dlaczego o tym piszemy. To rozwiązanie, które oferujemy w standardzie naszego wyposażenia mieszkań na osiedlu, które powstają w Przylepie i Raculi.

Postanowienia noworoczne, czyli planujemy remont mieszkania

Kupiłeś nieruchomość, której nie zdążyłeś wykończyć? Od lat na twojej liście postanowień znajdują się nieśmiałe marzenia o remoncie? Jeśli chcesz odświeżyć swoje mieszkanie, ale nie wiesz, jak dotrzymać tej szczególnej noworocznej obietnicy, skorzystaj z naszego poradnika.

Czytaj
SOLID-BUD

dane kontaktowe

Sebastian Kwiatkowski – właściciel
tel. 504-356-012

Joanna Dobrucka – administracja
tel. 881-964-933

Adres biura
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
e-mail: biuro@solid-bud.eu

Dane firmy
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
Radosławice 4, 67-108 Lubięcin
NIP: 925-184-86-20

masz pytania?

Masz pytania?

Adres biura
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
tel. +48 881 964 933
e-mail: biuro@solid-bud.eu