Urządzanie wnętrz – trendy 2018

Funkcjonalność, powrót do natury, przestrzeń i więcej luzu. Na co warto zwrócić uwagę w trendach wnętrzarskich na rok 2018?

Co roku powstają nowe zestawienia odnośnie trendów wnętrzarskich. To oczywiste, dobrze jest co jakiś czas zmienić aranżację w swoim mieszkaniu, a takie zestawienia pomogą nam dostrzec ciekawe pomysły, które chętnie stosują ludzie na całym świecie. W zależności od tego czy posiadamy mieszkania dwupoziomowe czy mieszkania z ogródkiem w Zielonej Górze, każda przestrzeń powinna być starannie zaprojektowana. Jaki będzie 2018 rok pod względem wystroju wnętrz?

Funkcjonalność

Przede wszystkim liczyć się będzie swoboda użytkowania i uporządkowanie. Przestrzeń w naszym domu ma być nie tylko ładna i zadbana, ale przede wszystkim funkcjonalna. Wszelkie dodatki do naszych wnętrz dobierajmy więc tak, aby nie przeszkadzały, a były wręcz przykładem zalecanej ergonomii. Mile widziane są meble, bogate w różne skrytki, dzięki którym będziemy mogli uporządkować nasze rzeczy. Warto podpatrywać realizacje dla małych mieszkań, to od nich można czerpać ciekawe pomysły na wyposażenie naszych pomieszczeń. Jeśli szukasz mieszkania na rynku pierwotnym i myślisz już o aranżacji, postaw w pierwszej kolejności na funkcjonalność.

Natura

Trend na wzory przyrodnicze będzie nadal popularny. Wszelkie narzuty, tapicerka, zasłony a nawet lampy, plakaty czy dodatki z liściastymi czy kwiatowymi wzorami mogą ciekawie urozmaicić wnętrza. Nie bójmy się podchodzić do takich wzorów w sposób nieszablonowy. Urozmaicenia i nietuzinkowe pomysły są mile widziane. Nie zapominajmy też o prawdziwych kwiatach doniczkowych. Dużo naturalnej zieleni sprzyja wnętrzom!

Trend fiński, luz i mniej technologii

Wnętrza z fińskim luzem? Oznacza to nic innego jak dużo przestrzeni i spokój. Nasze nowe domy i mieszkania, nawiązując do fińskiego trendu, powinny być wolne od technologii (lub przynajmniej ograniczone do minimum). Takie wnętrza posiadają sporo elementów drewnianych oraz jasne kolory, nie tylko ścian. W pokojach Finów króluje minimalizm. Warto głębiej przyjrzeć się temu zjawiskowi i wprowadzić go do swojego życia.

Geometria

Poza wzorami natury, w tym roku z pewnością popularne będą wszelkie geometryczne dodatki. Geometria będzie triumfować nie tylko w postaci designerskich abażurów, stolików, mebli czy uchwytów, znajdzie również zastosowanie w postaci wzorów na panele i płytki. Surowe kształty, trójkąty, wielokąty czy koła na podłodze oraz ścianach jeszcze długo nie wyjdą z mody.

Kolorowo, kontrastowo

Najciekawsze kolory roku 2018? Królować będą te związane z naturą. Oczywiście w różnych tonacjach. Najciekawsze z nich to pomarańcze, rdza, brązy, khaki, burgund, czy odcienie niebieskiego. Nie można zapomnieć o złocie. Ten kolor w połączeniu z grafitem czy błyszczącą czernią może pozytywnie zaskoczyć w dodatkach w pomieszczeniu. Oprócz jasnych czy ziemistych odcieni w pomieszczeniach warto postawić na zdecydowany akcent. Mocne kolory, które będą kontrastować z całością dobrze jest zastosować w jednym, nawet szczególnym miejscu – stara szafa czy kredens, krzesła z odzysku, toaletka, rama od lustra, sofa. W tych dodatkach można pokusić się o zastosowanie żywego, mocnego koloru, który od razu przykuje uwagę i będzie odznaczał się zdecydowanie od reszty.

Odwaga

To chyba najciekawszy trend tego roku. Mieszanie stylów, nieszablonowe podejście, stosowanie różnych kombinacji i zestawień wzorów, kolorów, wyposażenia czy mebli może pozytywnie wpłynąć na całość. Dobrze jest jednak stosować wszystko z umiarem i rozwagą, nie zapominając w aranżacji wnętrz o fińskim spokoju. Odważne zestawienia można z powodzeniem stosować chociażby w mieszkaniach dwupoziomowych.

Postanowienia noworoczne, czyli planujemy remont mieszkania

Kupiłeś nieruchomość, której nie zdążyłeś wykończyć? Od lat na twojej liście postanowień znajdują się nieśmiałe marzenia o remoncie? Jeśli chcesz odświeżyć swoje mieszkanie, ale nie wiesz, jak dotrzymać tej szczególnej noworocznej obietnicy, skorzystaj z naszego poradnika.

Czytaj
SOLID-BUD

dane kontaktowe

Sebastian Kwiatkowski – właściciel
tel. 504-356-012

Joanna Dobrucka – administracja
tel. 881-964-933

Adres biura
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
e-mail: biuro@solid-bud.eu

Dane firmy
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
Radosławice 4, 67-108 Lubięcin
NIP: 925-184-86-20

masz pytania?

Masz pytania?

Adres biura
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
tel. +48 881 964 933
e-mail: biuro@solid-bud.eu