Wykończenie domu pod klucz – czy to się opłaca?

Wykończenie domu pod klucz to atrakcyjna usługa szczególnie dla osób, które nie mają czasu na samodzielne wykończenie domu. Jednak czy to się opłaca? Poznaj wady i zalety tego rozwiązania.

Dla kogo jest usługa wykończenia domu pod klucz?

Wykończenie pod klucz ułatwia życie, dlatego na tę usługę decyduje się wiele osób niezależnie od stylu życia. To młode rodziny, które nie mają czasu na przegląd oferty sklepów budowlanych i meblowych oraz osoby zapracowane, które wolą przeznaczyć wolną chwilę na relaks niż na dobieranie płytek czy koloru ścian. Dom wykończony pod klucz to także idealne rozwiązanie dla osób, które:

  • nie znają się na aranżacji wnętrz, ale zależy im na funkcjonalności i estetyce,
  • zależy im na czasie i szybkiej przeprowadzce,
  • kupują dom na wynajem i nie zależy im na indywidualnym projekcie wnętrza.

Wykończenie pod klucz – zalety

Zacznijmy od korzyści, jakie niesie za sobą usługa wykończenia pod klucz. Przede wszystkim oszczędzasz czas i nerwy związane z aranżacją wnętrza. Zapominasz o wybieraniu kolorystyki, mebli, dodatków. Nie musisz korzystać z ofert biur projektowych (a wcześniej szukać tego najlepszego). Korzystając z oferty dewelopera, wszystko masz podane na tacy. Wystarczy, że wybierzesz jeden projekt, który najbardziej przypadnie Ci do gustu i gotowe – teraz tylko czekasz na odbiór domu…

Decydując się na wykończenie pod klucz, unikasz także poszukiwań ekipy remontowej, negocjacji cen i ryzyka, że coś pójdzie nie tak. Za jakość wykonania odpowiada deweloper, więc nie musisz martwić się o jej poziom – będzie równie wysoki, co wybudowany dom. Takie rozwiązanie także przyspiesza przeprowadzkę (wszystkie prace są wykonywane zgodnie z harmonogramem) oraz skraca czas transportu Twoich rzeczy.

Sprawdź również, czy wykończenie pod klucz, będzie dla Ciebie korzystniejsze cenowo. Deweloperzy często otrzymują lepsze stawki na materiały niż klienci detaliczni. Sama usługa także ma niższy podatek (8%) niż zakup materiałów budowlanych (23%).

Zobacz naszą najnowszą inwestycję! Osiedle domów w zabudowie bliźniaczej na ul. Widokowej w Raculi

 

Wykończenie pod klucz – wady

Wybór tej oferty nakłada pewne ograniczenia. Korzystając z gotowego projektu wnętrza, nie możesz wprowadzać wielu, czasami diametralnych zmian. Musisz liczyć się z tym, że jeśli Twój sąsiad również kupił dom wykończony pod klucz, to mógł wybrać dokładnie ten sam wariant co Ty. Istnieje także ryzyko, że żaden z gotowych projektów nie wzbudzi w Tobie zainteresowania. Niektórzy deweloperzy oferują także wykończenie według indywidualnego projektu, ale takie rozwiązanie oznacza o wiele wyższy koszt.

Dom od dewelopera wykończony pod klucz

W Solid-budzie oferujemy naszym klientom wykończenie domu pod klucz. Wybierz jeden z gotowych projektów, a resztą zajmiemy się my. W dniu odbioru otrzymasz dom gotowy do wprowadzenia. Jesteś zainteresowany zakupem nowego, atrakcyjnie urządzonego? Zapytaj naszego doradcę o szczegóły!

Postanowienia noworoczne, czyli planujemy remont mieszkania

Kupiłeś nieruchomość, której nie zdążyłeś wykończyć? Od lat na twojej liście postanowień znajdują się nieśmiałe marzenia o remoncie? Jeśli chcesz odświeżyć swoje mieszkanie, ale nie wiesz, jak dotrzymać tej szczególnej noworocznej obietnicy, skorzystaj z naszego poradnika.

Czytaj
SOLID-BUD

dane kontaktowe

Sebastian Kwiatkowski – właściciel
tel. 504-356-012

Joanna Dobrucka – administracja
tel. 881-964-933

Adres biura
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
e-mail: biuro@solid-bud.eu

Dane firmy
SOLID-BUD Sebastian Kwiatkowski
Radosławice 4, 67-108 Lubięcin
NIP: 925-184-86-20

masz pytania?

Masz pytania?

Adres biura
ul. Kożuchowska 7A, 65-364 Zielona Góra
tel. +48 881 964 933
e-mail: biuro@solid-bud.eu